HABER

Havuz ve hamamlar 1 haziranda açılacak mı, ne zaman açılacak?

1 haziran’da açıklanması beklenen normalleşme takvimi ile havuz ve hamamlar da açıklanacak mı? sorusuna yanıt aranıyor. Kısıtlamaların başladığı andan itibaren temasın yüksek olduğu alanlardan olan havuz ve hamamlar geçici olarak faaliyetlerine ara vermişti. Peki beklenen yeni normalleşme kararlarıyla havuz ve hamamlar açılacak mı? İşte, ayrıntılar...

Havuz ve hamamlar 1 haziranda açılacak mı, ne zaman açılacak?

17 Mayıs tarihli Kabine Toplantısı'nın ardından açıklanan yeni normalleşme kararları 1 Haziran’da uygulanmaya başlayacak. Salgın önlemleri kapsamında hamam, sauna, lunapark, sinema salonları gibi işletmeler faaliyetlerine geçici olarak ara vermişti. 1 Haziran’da açıklanması beklenen yeni kararla havuz ve hamamların da açılması bekleniyor. İşte, detaylar...

HAVUZ VE HAMAMLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

17 Mayıs tarihli Kabine Toplantısı'nın ardından gözler havuz ve hamamların açılıp açılmayacağına ilişkin karara çevrildi. Kademeli normalleşme kararlarının uygulanacağı takvim planı daha önce duyrulmuştu. Ancak, havuz ve hamamların akıbeti hakknda İçişleri Bakanlığı’ndan henüz net bir açıklama yapılmadı.

YENİ NORMALLEŞME KARARLARI NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından tam kapanma sonrası vaka sayılarının istenilen seviyeye gelmesi halinde başlayacak olan normalleşme adımları şu şekilde olacak:

İlk etapta kafeler, restoranlar ve lokantalar saat 20.00'a kadar açık olacak.

31 Mayıs'ta kafe, restoran, lokanta gibi iş yerleri 22.00'de kapanmaya başlanacak ancak kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranla kullanıma açık olacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması 19.00 yerine 21.00'den sonra olacak. Cumartesi günleri ise sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak. İlk etapta sokağa çıkma kısıtlamasının pazar günleri devam etmesi bekleniyor.

Normalleşmenin üçüncü aşaması Temmuz ayında olacak. Temmuz ayında vaka sayılarının istenilen seviyeye gelmesi haline hayat neredeyse normale dönecek. Düğünler belirli kısıtlamalarla yapılabilecek.

Kafe ve restoran gibi işletmeler 23.45'e kadar açık olacak. Kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranda kullanılabilecek.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler