Hayali seçmen skandalı! Boş yazlıklardan çıktı

İstanbul’daki Sedef Adası’nda boş durumdaki yazlık evlere kayıtlı seçmenler olduğu iddia edildi. Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, “Bu ahlaki değil. YSK’ya itiraz ettik. İşin sonuna kadar takipçi olacağız” dedi.

Hayali seçmen skandalı! Boş yazlıklardan çıktı

İstanbul'daki hayali seçmenlere yenileri eklendi. CHP İl Başkanlığı, Adalar'da 500 hayali seçmen tespit ettiklerini açıklamıştı. Üsküdar'da ise bir daireye kayıtlı 64 seçmen olduğu ortaya çıkmıştı. Son haber yine Adalar'dan geldi. Adalar Belediyesi'ne bağlı Sedef Adası'ndaki yazlıklara ‘sahte seçmen taşındığı' belirlendi.

"TEK HANEDE 20 SEÇMEN SAPTADIK"

Sözcü'den Hande Zeyrek'in haberine göre, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, “Nüfusa oranla Cumhuriyet tarihinin en büyük sahte seçmen olayıyla karşı karşıyayız” dedi. Aytaç, metruk ve yıkılmış evlerde tek hanede 16-20 seçmen tespit ettiklerini, ilçedeki hayali sayının 600'e ulaştığını aktardı.

c

"2 AYDA 889 KİŞİLİK SEÇMEN ARTIŞI

Sedef Adası'nda normalde oy kullanacak seçmen olmadığını belirten Aytaç, şu açıklamayı yaptı:

“Boş gördükleri yerlere seçmen yazmışlar. Bu ahlaki değildir. Gerekli itirazlarımızı İlçe Seçim Kurulu'na yaptık. Olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Aytaç, Kasım 2018'de 11 bin 862 olan seçmen sayısının, 4 Ocak 2019 tarihinde askıya çıkarılan seçmen listelerinde 899 kişilik artışla 12 bin 761'e yükseldiğini söyledi. 2014 yerel seçiminde, Adalar'da CHP 5 bin 207 oyla seçimi kazanmıştı. AK Parti, 4 bin 381 oy almıştı. Fark 826 oy olmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
İşte yeni Türkiye seçimler hileli insanlar yoksul uyuşturucu hırsızlık cinayet had safhada eğitim yerlerde kardeşlerim parayı pulu herşeyi geçtim insanların birbirine güveni kalmadı artık komşu komşuya düşman gözüyle bakar olmuş bizleri bu hale getirdiler farkında degilmisiniz kaybettiğimiz değerlerimizi nasıl geri kazanacaz Atam herşey için özür dileriz
@zcb1fceol2 evet atam valla çok özür. senin chp ne hallerde.
Yakında bizim boş bodrum katından bile seçmen çıkarsa şaşırmam.
@efsunlu.anahtar he kaydettirin sonra da hille var deyin
@stardental Kardeşim sen ne saçmalıyorsun Allah aşkına? Kula tapmayın artık uyanın bu uykudan. Dünyada yaşıyoruz, ahireti de var bunun. Hesap günü de var. Bu kadar milletin ahını aldınız acısı çıkacak sizden.
kimi kime şikayet edeceksin ki.. YSK kim acaba..
@kivanctoprak sen kimsin acaba
Bu onların sistemi , analtı yıldır tıkır tıkır çalışıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler