Hayri Kozakçıoğlu ölü bulundu

Hayri Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu.Eski Olağanüstü Hal (OHAL) Bölge Valisi Hayri Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu.

Hayri Kozakçıoğlu ölü bulundu
**Hayri Kozakçıoğlu**, sabah saatlerinde Sarıyer Reşitpaşa Ayhan Sokak’taki çift katlı villasında hayatını kaybetti. **Hayri Kozakçıoğlu** ’nun kalbine tek kurşunla ateş ederek yaşamına son verdiği belirlendi.
[ ****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/kalbine-tek-kursun-sikti/11919/1625427)
[ ****](http://haber.mynet.com/hayri-kozakcioglunun-olumune-tepkiler-697948-guncel/)
[ ****](http://haber.mynet.com/hayri-kozakcioglunun-hayati-697944-foto-analiz/?utm_source=Mynet_HomePage_2) Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Hayri **Kozakçıoğlu** ve eşi Sabire Kozakçıoğlu, Sarıyer'deki konutlarında 01.00'e kadar oturdu. **Hayri Kozakçıoğlu**, daha sonra yatmak üzere odasına geçti. Eşi Sabire Kozakçıoğlu, sabah eşini uyandırmak üzere yattığı odaya gitti ve odanın kilitli olduğunu gördü. Bunun üzerine Sabire Kozakçıoğlu, oğlu Ferhan Kozakçıoğlu'na haber verdi. Ferhan Kozakçıoğlu, yanına çilingir de alarak eve geldi. Çilingir yardımıyla odanın kapısı açıldığında, **Hayri Kozakçıoğlu** yerde, kanlar içinde yüz üstü yatarken bulundu ve öldüğü anlaşıldı. Bunun üzerine polise haber verildi. Polis, cesedin yakınında **Hayri Kozakçıoğlu**'nun ruhsatlı tabancasını buldu. İlk belirlemelere göre, Kozakçıoğlu'nun sol göğsüne, yakın mesafeden ateş edildiği tespit edildi. Polis ekiplerinin olayla ilgili ayrıntılı incelemesi devam ediyor. İncelemenin tamamlanmasının ardından savcının onayıyla Hayri Kozakçıoğlu'nun cesedi, Adli Tıp Kurumuna sevk edilecek.
**İSTANBUL VALİSİYKEN ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN HESABINA PARA GEÇİRDİ İDDİA EDİLMİŞTİ**
İstanbul Valiliği görevindeyken **Hayri Kozakçıoğlu**’nun Olağanüstü Hal Bölge Valiliği hesaplarından 2 milyar lirayı (yaklaşık 250.000 dolar) kendi adına açılan hesaplara geçirdiği iddia edildi.
**Hayri Kozakçıoğlu** bu iddia karşısında söz konusu parayı dönemin İçişleri Bakanı Mustafa Kalemli’nin onayı ile 12 Ağustos 1991’de kendi hesabına aktardığını ve 18 Ocak 1993’de Bölge Valiliği’nin talebi üzerine geri gönderdiğini öne sürdü.
Ancak Kalemli bu olaydan haberi olmadığını açıkladı. Dönemin Başbakanı Tansu Çiller, **Hayri Kozakçıoğlu**’nu istifaya davet ederken, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel “Paralar örtülü ödenekten teröre karşı mücadele için verilmiştir. Ancak ne için harcandığı açıklanırsa devlet sıkıntıya düşer” dedi.
**HAYRİ KOZAKÇIOĞLU KİMDİR?**
**Hayri Kozakçıoğlu**, 1938 yılında Manisa İli Alaşehir İlçesi'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Alaşehir’de, lise öğrenimini ise İzmir’de yaparak 1955 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1955-1959 yılları arasında Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamlayarak aynı yıl İçişleri Bakanlığı'nda Kaymakam adayı olarak göreve başladı.
**Hayri Kozakçıoğlu** Çamlıhemşin, Ardeşen, Delice, Çüngüş, Çınar, Kepsut ve Gökçeada (İmroz) ilçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra 1970 yılında Mülkiye Müfettişliği'ne ve daha sonra Başmüfettişliğe atandı.
**Hayri Kozakçıoğlu** Güvenlik hizmetleri ile ilgili olarak bir süre yurt dışında inceleme ve araştırma yaptıktan sonra, 1978 yılında Erzurum Valiliği'ne atandı. Daha sonra Vali kadrosu ile 1,5 yıl süre ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevini ifa ederek, 12 Eylül 1980'den sonra Adana Valiliği'ne atandı. Üç yıl süre ile Adana Valiliği ve 3,5 yıl Sakarya Valiliği görevlerinden sonra 12 Ocak 1987 tarihinde Diyarbakır Valiliği görevine başladı.
**Hayri Kozakçıoğlu** Bu görevi yürütürken 19 Temmuz 1987'de Olağanüstü Hal Bölge Valiliği'ne atandı. 19 Ağustos 1991 tarihinde İstanbul Valiliği'ne atandı ve 1 Kasım 1995 tarihine kadar bu görevde kaldı.
XX. ve XXI. Dönem İstanbul Milletvekilliği yapan **Hayri Kozakçıoğlu**, evli ve üç çocuk babasıydı.
[** **](http://haber.mynet.com/sondakika )
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 258 yorum
Bunlar eğerki bir olayın failini direkt açıkladırsa bilinki pisliğin altında parmakları vardır...Tıpkı reyhanlıdaki gibi..Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısı olmuş...Tayyip çıkıyor başta,dostluk sürecini beğenmeyenlerin işi diyor...Sonra bikaç saat sonra tüm bilgiler bile bir araya gelmeden suçu esada yıkmıştı yezidler...Halbuki dünyanın hiçbiryerinde böyle bir terör saldırısından bikaç saat sonra fail belli diye açıklama Yapılamaz..Şeytana uaşklık edeiyor cemaat ve akp hatta muhalefet...Allah bu milletin sonunu hayretsinde çok beter günler görecez.
yıllarca boşu boşuna öldürdüğünü anlayınca intihar etti. vicdan azabııııı
SENİN NE OLDUĞUN BELLİ..SENİN GİBİLERİ SEVMEZLER VATANSEVERLERİ..
bu vatana ve millete ihanet edenlerin öldürülmesinde görevli olan bir insanneden vijdan azabı çeksinki kutsal görevi yapmıştır.Allah rahmet eylesin.hainler sevinsin
maksat gündemi değiştrmek kaos ortamı yaşatmak.. hayri kozakçı yüzlerce kürdün katilidir...allah büyüktür yapanıda herşeye rağmen naletliyorum...allah ın verdiği canı allah alır ..
kimleri bışuna öldürmüş niye vicdan azabı duyacak. Ya senin kimliğin ne. necisin sen efendi.
aynen kardeş
DİİKA EDIYORUM.KATİL CANI BİRİ ÖLDÜĞÜNDE BU TÜRK HALKI ONA RAHMET EYLIYOR.DEMEK BU IRKTA BIR SORUN VAR ..BUNALR BENCE MÜSLÜMAN DEGIL .HIC BIR DINDE KATIL VE CANIELRE KISME DUA ETMEZ.KINAR.AMA NEDENSE KÜRT KATILERI TÜRKLER ICIN HEP KAHRAMANDIR DEMEK TÜRKÜN DINIDE IMANIDA YOK.MUSLUMANLIGI KÜRTLERE KADARDIR
senim dinin imanın ne bende merak ettim doğrusu
senin mantığına göre başarısız olmuş bak hala yazabiliyorsun..
Siz yamyam muhalfiere hala destek verirken bir TÜRK'ün br başka TÜRK öldüğünde ALLAH'tan rahmet dilemesi kadar doğal bir şey yok bence.Bir ırk demişsin ırk hiçbir millete ait değildir ırk demek canlı türünün bulunduğu sınıf demek millet diyebilirsin ancak ha ama siz arap yalakası olduğunuz için anlamamanız normaldir.Dağda ALLAH'ın ezanıyla namazıyla dalga geçen adamlara destek veren bir kürsün belli Müslümanlıktan bahsetmen çok komik olmuş :D:D:D
Irktaki sorun şu koçum, zamanında senin ırkınla ilgili yarım kalan işi bitiremediler, anladın sen onu...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler