HABER

Hırsızlar emekli asker ve eşini yaraladı

ANKARA (İHA) - Çankaya'da emekli bir askerin evine giren hırsızlar, adeta çıldırmışçasına emekli askere ve eşine saldırarak yaralanmasına yol açtılar.

Emekli asker ve eşinin yaralandığı olay henüz Hırsızlık Büro ekiplerince incelenirken ve çevrede araştırmalar sürerken, metrelerce ilerde bir başka apartmanda bir başka daire yine aynı kişiler tarafından soyuldu.

İHA Kameraları tarafından görüntülenen ve polise hareketli dakikalar yaşatan hırsızlar gerçekleştirdikleri olaylardan sonra kayıplara karıştılar.

Çankaya Yıldız Oyak Sitesi 21. Blok 1 numaraya gece saat 01.00 sıralarında hırsızlık girişiminde bulunan iki kişi, evin sahibi emekli asker Yılmaz Kaan ile eşine saldırdı. Evi soymak için gelen ancak Yılmaz Kaan ve eşi tarafından farkedilen hırsızlar kurtulmak için emekli asker ile boğuştu.

Boğuşma sırasında tornavida kullanan hırsızlar, emekli asker Yılmaz Kaan'ı yaraladı. Bu sırada olaya müdahale eden Yılmaz Kaan'ın eşi ise hırsızların yumruklu saldırısına maruz kaldı. Hırsızların bu saldırısı karşısında çaresiz kalan Yılmaz Kaan ile eşi hırsızların evden çaldıkları eşyaları kurtaramadılar.

Olayda yaralanan Yılmaz Kaan ve eşi olay yerine vatandaşlar tarafından istenen sağlık ekiplerinin gelmesi üzerine sağlık kontrolünden geçirildiler.

Gözü dönmüş hırsızların saldırısına uğrayan ve şok olan Yılmaz Kaan'ın eşi ve kızı göşyaşlarına hakim olamadı. Sağlık ekiplerinin anneyi kontrolü sırasında çantasının olmadığını farkeden Yılmaz Kaan'ın genç kızı sinir krizleri geçirdi ve hemen kredi kartlarının iptali için bankayı aradı.

Oyak 21. Girişte yaşanan bu hırsızlık girişiminin şoku sürerken, aradan dakikalar geçmeden bu kez de metrelerce ilerdeki bir başka apartmana giren hırsızlar polisi alarma geçirdi. Polis çevrede araştırmalarını sürdürürken Oyak 14. girişteki 3 nolu apartmana giren hırsızların ihbarını alan Hırsızlık Büro ekipleri ellerine silahlarını alarak apartmanın etrafını kuşattılar. Ancak buradaki daireyi de soyan hırsızlar olay yerinden kaçmayı başardılar.

Ardarda yaşanan iki hırsızlık olayı karşısında şok olan Hırsızlık Büro Dedektifleri çevrede çalışmalarını yoğunlaştırmalarına rağmen sonuç alamadılar.

Her iki olaya karışan şahısların verilen eşgaller doğrultusunda aynı kişiler oldukları ve 16-17 yaşlarında şahıslar oldukları öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön