HABER

Hitzfeld: "Burası tımarhaneye dönebilir"

Alman 1. Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih'in teknik direktörü Ottmar Hitzfeld, takım kaptanı kaleci Oliver Kahn'a 25 bin Avro para cezası verilmesini ve hafta sonunda Hertha BSC Berlin'e karşı oynanacak karşılaşmada kadro dışı bırakılmasını savundu.

Ottmar Hitzfeld, Münih kentinde düzenlediği basın toplantısında, Kahn'ın, takım arkadaşlarını açık bir şekilde eleştirdiğini belirterek, "Bunu engellememiz gerekiyor, yoksa burası tımarhaneye dönüşür" dedi.

Kahn'ın, düzenledikleri Noel eğlencesini erken terk etmesini ve takım kaptanı olarak yapacağı konuşmayı Mark van Bommel'e devretmesini de eleştiren Hitzfeld, "Noel eğlencesinde doğru davranmadı. Bir kaptanın önceden konuşmadan eve ya da başka bir yere gitmesi doğru değil. Kahn'ın takımda örnek olma görevi var. Buna izin verirsem, kimi disipline çağırabilirim ki? Eğer kaptan buna uymazsa" şeklinde konuştu.

Bayern Münih takımında oyunculara nasıl davranması gerektiği konusunda tavrını belirlemek zorunda olduğunu kaydeden Hitzfeld, Kahn'ın bundan sonra da takım kaptanı olarak kalacağını ve Selanik'e karşı oynanacak karşılaşmada kalede görev yapacağını söyledi.

Hitzfeld, Kahn'ın, tutumundan dolayı kendisinden özür dilediğini, böylece bu olayın kendisi için kapandığını belirtti.
Kahn'dan bu olay dışında çok memnun olduğunu ifade eden tecrübeli teknik direktör, Kahn'ın her zaman örnek biri olduğunu, bunun böyle kalmasını ve onu her zaman güçlü yerlerde görmek istediğini de sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön