HABER

Horlamadan, kolayca kurtulabilirsiniz

KBB Uzmanı Dr. H. Fatih Çağlak, burundaki eğiklik veya küçük dilin büyümesi yüzünden meydana gelen ve çevredekileri rahatsız eden horlama hastalığından medikal ya da cerrahi 2 tedavi şekliyle kurtulunabileceğini söyledi.

Horlamadan, kolayca kurtulabilirsiniz

Özellikle yaz aylarında, sıcaklar nedeniyle işyerlerinde ve otobüslerde uyuyan kişilerin, horlayarak çevresindeki insanlara rahatsızlık verdiğini dile getiren Özel Selçuklu Hastanesi KBB Uzmanı Dr. H. Fatih Çağlak, "Horlama hastalığının tedavisi var. Horlayan insanlar rahat uyuyamazlar. Bunun yanı sıra zaman zaman yataktan sıçrayarak kalkarlar. Horlamanın dil kökü, bademcik ve alt çenenin geride olması gibi belirli nedenleri vardır. Bu hastalığın iki türlü tedavisi var. Birisi medikal, diğeri ise cerrahi tedavi. Cerrahi durumda hasta, tedavisi yapıldıktan birkaç saat veya en geç bir gün sonra taburcu edilir" dedi.

"TEDAVİ OLMAK ŞART"

En çok horlama nedenlerinin burunda meydana gelen eğiklik ve küçük dilin büyümesinden kaynaklandığını da kaydeden Dr. Çağlak, horlama problemi olanların tedavi olması gerektiğini, bazı çiftlerin horlama nedeniyle ayrı odalarda yattığını ve bu sorunun basit bir tedavi ile çözülebileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler