HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hotmail açma: Hotmail hesap açma işlemi nasıl ve nereden yapılır?

Hotmail, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan ve ücretsiz hizmetleri ile öne çıkan bir e-posta uygulamasıdır. Kullanıcılar bu uygulamayı hem çalışma hayatlarında hem de gündelik yaşamlarında rahatlıkla kullanabilmektedir. Tasarımı, renkleri ve birçok önemli özelliğiyle dikkat çeken bu e-posta uygulamasını kullanabilmek için öncesinde hesap açma işleminin yapılması gerekmektedir. Peki, Hotmail hesap açma işlemi nasıl ve nereden yapılır?

Hotmail açma: Hotmail hesap açma işlemi nasıl ve nereden yapılır?

Hotmail e-posta hizmetinden faydalanmak hem çok kolay hem de son derece pratiktir. Bunun için Hotmail hesap aç işlemlerinin yapılması ve kullanıcı profilinin oluşturulması gerekir. Dünya çapında çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bu mail hizmetinden hiçbir ücret ödemeden faydalanabilmek mümkündür. Kullanıcılar Hotmail com adresi üzerinden hesap oluşturma ve kayıt işlemlerini hem hızlı hem de kolay bir şekilde yapabilir.

Hotmail açma

Teknoloji alanındaki yenilikler ve gelişmeler sayesinde hayatımıza birçok önemli uygulama girmiştir. Hotmail e-posta uygulaması da bu önemli programlar arasında bulunur. Hotmail’in e-posta ve daha birçok olanağından ücretsiz bir biçimde yararlanabilmek için öncesinde Hotmail aç işleminin yapılması gerekir. Hotmail açma işlemi son derece basit bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kullanıcılar istedikleri isimleri alarak dakikalar içerisinde hesaplarını yaratabilir. Microsoft’un e-posta sağlayıcısı olarak tabir edilen Hotmail ile çok hızlı bir şekilde mail alışverişi yapılabilmektedir. İlk kez bu hizmetten faydalanacak olanların öncesinde e posta aç Hotmail işlemini gerçekleştirmeleri önemlidir.

Hotmail hesap aç işlemi esnasında alınacak mail uzantısının illaki Hotmail uzantılı olması gerekmemektedir. Bu konuda hesap oluşturma kısmında karşınıza birçok farklı seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekler arasından seçim yaparak kendi mail adresinizi oluşturabilir ve msn Hotmail hesabınızla birçok özellikten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Hotmail hesap açma işlemi nasıl ve nereden yapılır?

Dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya sahip olan Hotmail uygulaması, günümüzde de popülerliğini sürdürmektedir. Bu e-posta sağlayıcısından yararlanmak isteyen kullanıcıların ilk olarak Hotmail kaydol işlemini yapmaları gerekir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ise Hotmail oturum aç işlemine geçiş yapılabilir. Hotmail’de hesap açabilmek için izlenmesi gereken adımlar ise genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak https://signup.live.com/ sayfasına tarayıcınız üzerinden giriş yapmanız gerekir.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencere içerisinde “hesap oluştur” kısmı yer almaktadır.
  • Hesap oluştur bölümüne seçtiğiniz kullanıcı adınızı yazmanız gerekir. Eğer seçilen kullanıcı ismi daha önceden bir başkası tarafından alınmışsa karşınıza hizmet tarafından alternatif kullanıcı isimleri çıkabilir.
  • Kullanıcı ismini seçtikten sonra “ileri” butonuna tıklayarak diğer sayfaya geçiş yapınız.
  • Diğer sayfada karşınıza parola bölümü çıkacaktır. Bu bölümde güçlü bir parola oluşturmanız önemlidir.
  • Parola işlemini de tamamladıktan sonra yine sağ alt köşede bulunan “ileri” butonuna tıklamanız gerekir.
  • Sonraki aşamada karşınıza adınızı, soyadınızı girmeniz gereken bölümler çıkacaktır. Bu bölümleri de doldurduktan sonra bir sonraki sayfaya geçiş yapınız.
  • Kişisel bilgilerinizi de eksiksiz olarak yazdıktan sonra son sayfada “hesap oluştur” kısmı çıkacaktır. Bu kısma tıkladığınızda artık Hotmail oturum aç Outlook işlemlerini yapabilir duruma geleceksiniz.

    Express

En Çok Aranan Haberler