HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hotmail’de oturum açma: Hotmail girişi nasıl ve nereden yapılır?

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte dijital dünyada hayatımızı kolaylaştıran birçok uygulama ve program mevcuttur. Bu uygulamalardan biri e-posta hizmetleridir. Hotmail de bir e-posta sağlayıcısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde birçok kullanıcı gerek haberleşme gerekse iş için bu e-posta hizmetinden faydalanmaktadır. Hotmail’in en önemli özelliklerinden biri tamamen ücretsiz olmasıdır. Peki, Hotmail’de oturum açma işlemi nasıl ve nereden yapılır?

Hotmail’de oturum açma: Hotmail girişi nasıl ve nereden yapılır?

Hotmail e-posta hizmeti günümüzde Outlook ismiyle de bilinmektedir. Gerek yeni tasarımı gerekse kolay kullanımı ile birçok kullanıcının tercih ettiği e-posta sağlayıcılarından biridir. Ücretsiz olarak hizmet sunan bu e-posta sağlayıcısından yararlanabilmek için Hotmail giriş işlemlerinin yapılması önemlidir. Bunun için de öncelikli olarak hesap oluşturulması ve gerekli kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Hotmail nedir?

Hotmail, 2013 senesinde Microsoft tarafından geliştirilip kullanıcılara sunulmuş bir elektronik posta uygulamasıdır. E-posta hizmeti alanında ilk çıkan uygulama olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Sonrasında Outlook kurulmuş ve Hotmail ile Outlook bir araya getirilerek kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde çok sayıda özelliği ile öne çıkan bu e-posta hizmeti sayesinde kullanıcılar bir yandan maillerine ulaşabiliyorken bir yandan da başkalarıyla iletişim kurabilmektedir. Ayrıca Skype gibi uygulamalara da kolay bir şekilde entegre olabilme özelliğine sahiptir.

Bu popüler e-posta uygulamasından faydalanabilmek için öncelikle Hotmail aç gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise Hotmail oturum aç kısmından e-posta uygulamasına kolayca giriş yapılabilmesi mümkündür.

Hotmail’de oturum açma

Hotmail giriş yap işleminin yapılabilmesi için öncelikli olarak kullanıcı hesabının oluşturulması önemli bir konudur. Hotmail yani Outlook e-posta hizmeti kullanıcılara sunulan ücretsiz bir hizmet olarak bilinmektedir. Ücretsiz olmasından kaynaklı günümüzde milyonlarca kişi bu uygulamadan yararlanmaktadır. Hotmail ilk çıktığı zamanlarda yalnızca tarayıcılar üzerinden giriş yapılabilen bir uygulama iken günümüzde her yerden kolayca giriş sağlanabilmektedir.

Kullanıcıların Hotmail'de oturum açabilmesi için öncesinde bir hesaba sahip olmaları gerekmektedir. Bunun için de ilk önce Hotmail com giriş sitesinden giriş yapmaları ve yeni bir kullanıcı hesabı oluştur seçeneğine tıklamaları, ardından da gerekli adımları takip etmeleri şarttır. Kullanıcılar Hotmail com üzerinden hesap oluşturduktan sonra tüm hizmetlerden ücretsiz bir şekilde faydalanma hakkına sahip olurlar.

Hotmail girişi nasıl ve nereden yapılır?

E-posta hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcıların Hotmail login yapabilmesi için öncesinde bu uygulamanın resmî web sitesini ziyaret etmesi gerekir. Kullanıcılar e-posta hesabını oluşturmak için ilk olarak https://login.live.com/ Hotmail oturum aç Outlook sayfasına giriş yapmalı ve ardından karşılarına çıkan talimatları izlemelidir. Eğer kullanıcıların hâlihazırda önceden bir e-posta hesapları varsa msn Hotmail hesabına giriş yapabilmek için izlemeleri gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak Hotmail Outlook e-posta uygulamasının resmi web sitesine giriş yapılması gerekir.
  • Ardından karşınıza bir ekran açılacaktır. Bu ekranda Hotmail sign in kısmına tıklayınız.
  • Karşınıza kare içerisinde bir pencere çıkacaktır. Bu kısma daha önceden oluşturmuş olduğunuz e-posta adresinizi yazınız.
  • Eğer e-posta yerine Skype hesabınız veya telefon numaranız ile kayıt olduysanız o bilgileri doğru bir şekilde yazmanız önemlidir.
  • Giriş bilgilerini yazdıktan sonra sağ alt köşede bulunan “ileri” butonuna tıklayınız. Karşınıza şifrenizi girmeniz gereken bir bölüm çıkacaktır. Bu bölüme şifrenizi yazıp Hotmail’de oturumunuzu açabilirsiniz.

En Çok Aranan Haberler