HABER

Hükümetten Bağ-Kur emeklilerine müjde

Hükümetten Bağ-Kur emeklilerine müjde

Hükümetin, emekli Bağ-Kur'lulardan yüzde 33.5 sosyal güvenlik destek primi kesilmesini öngören 5510 sayılı yasada değişikliğe gittiği bildirildi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı İsmail Özgün, 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'na göre, emekli aylığı alırken faaliyetlerine devam edenlerin kazancından yüzde 33.5 oranında sosyal güvenlik destek primi kesilmesini öngören konunun, bakanlık nezdinde yapılan girişimler neticesinde yeniden ele alındığını ve bu konuda yeni bir düzenleme yapılacağı açıkladı.

Milletvekili Özgün, hükümetin üzerinde değişikliğe gittiği bu kanunla ilgili ayrıntıların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu tarafından kamuoyuna açıklanacağını bildirdi. Özgün, "Gerek esnaf ve sanatkarlarımızın kendilerini ziyaret ettiğimizde bize direk olarak aktardıkları, gerekse esnaf odaları başkanlarını ziyaretlerimizde şahsıma iletilen bu husus inşallah kanun yürürlüğe girmeden yeni bir düzenleme yapılarak uygun hale getirilecektir. Bu güzel gelişmeyi emekli olup halen çalışmaya devam eden Bağ-Kur'lularımızın dikkatine arz ediyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön