HABER

Hulki Cevizoğlu'nu şoke eden gelişme...

Eski DSP'li il başkanlarının aldığı bu karar, DSHP Genel Başkanlığı görevini üstlenen Cevizoğlu'nu şoke etti.

Hulki Cevizoğlu'nu şoke eden gelişme...
Demokratik Sol Parti'den ayrılarak Hulki Cevizoğlu başkanlığında yeni kurulan Demokratik Sol Halk Partisi'ne geçen partililerden bir kısmı geri döndü.
DSHP'nin kurucu üyelerinden eski DSP Hakkari İl Başkanı Mehmet Baş, yeni partide 'kafatasçılık' gördüğü için ayrılarak DSP'deki yuvasına döndüğünü söyledi. Rahşan Ecevit'in başlattığı yeni sol hareket DSHP adı altında partileşmişti. Partinin başına da gazeteci Hulki Cevizoğlu getirildi. Yeni partinin ilk toplantılarının ardından 38 il başkanının istifa ettiği ileri sürüldü. İstifa edenler, daha önce ayrıldıkları DSP'ye geri döndü.

Konuyla ilgili olarak önceki gün DSP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenlendi. DSHP kurucu üyelerinden, eski DSP Muş İl Başkanı Mehmet Ek ise Cevizoğlu'nun Rahşan Ecevit'i kullandığını öne sürerek, "Cevizoğlu'nun kimseye danışmadan dışarıdan kendine göre hazırladığı listeyi getirdiğini gördük. Hanımefendinin etrafını saran bu arkadaşlarımızın tamamıyla kendi çirkin emelleri için partiyi kullanacaklarını çok iyi gördük." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön