İçişleri Bakanlığı'ndan 'hız sınırı' açıklaması

İçişleri Bakanlığı ‘hız limiti 140 kilometreye çıkarılıyor’ haberleriyle ilgili "Basına yansıyan haberlerin aksine, konunun henüz çalışma aşamasında olduğu ve tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir" açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün bir radyo programındaki mülakatının ilgili bölümünde otoyollardaki standardın yükselmesi sonucu hız sınırının artırılması yönündeki değerlendirmesinin basın yayın kuruluşlarına yansıdığı hatırlatıldı.

KONU HENÜZ ÇALIŞMA AŞAMASINDA

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu mülakatta Sayın Bakanımız, bu konunun değerlendirilmekte olduğunu, gelen talepler çerçevesinde yüzde 5'lik bir artış çerçevesinde çalışmanın yapılacağını belirtmesiyle söz konusu çalışmanın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerçekleştirileceğini ifade etmiştir. 'Hız limiti 140 kilometreye çıkarılıyor' şeklinde basına yansıyan haberlerin aksine, konunun henüz çalışma aşamasında olduğu ve tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir."

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
140 İLE GİTTİĞİNDE BİR HAPŞIRSA DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ANDA ÖLÜME GİDER. BENCE 110 DAN FAZLASI BENCE TEHLİKELİDİR.
bak isine yaa otoyollar cok iyi suan 140 normal
@obalki Sen sürme ozaman kardeş hapşurugun o kadar pskopatsa :)
basma o zaman sen. fikirlerininkendine sakla
@obalki hep imamoğlu yüzünden o olmasaydı 180 olurdu
almanyada 250 km hız sınırı aman grip olmasınlar
150 200 de yeter bu millet zaten trafik kurallarina uymuyor ilk önce her önüne gelene ehliyet verirseniz ve cezalar caydirici olmassa turkiyenin trafik sorunu trafik kazasi ayni sekilde devam eder ayrica otoban ve oto yollar kaliteli olmadigi yeterli isiklar olmadigi surece denetleme az oldugu surece bunlarin onune gecmek imkansiz !
otoyolarda zaten 70,90 hız sınırına saygı gösteren bir kaç kişi dışında yok, yeni ototyolarda 140 olsun 150 olsun yerleşim yerleri yok, insan yada hayvan oralara giremez çünkü her iki etraftan kapalı durumdu şeritlenmiş en azında ihlallar azalır. ama yerleşim mekanlarda azami 90 , başka hüsüs devletin karayolar tanzimatı son 15 yılda feci şekilde yerleşim guzergahlarını baltaladılar. eskı D-yolarını 30,40,70 sınırlayıp ayrıca kameralarla donatmışlar. buda bir çok köy , ilçe ve şehiri negatif etkiedi. Batıdan çık doğuya eski D- otoyollu kulanan çok ama eziyete çok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler