İki çocuk annesi kocasına mektup yazdı binlerce kadından destek topladı

İstatistiklere göre, annelerin % 90'ı sürekli bir suçluluk duygusu duyuyor. Bu, çoğunlukla, çocuklarına görevlerini yeterince yerine getirmediklerini düşündüklerinden kaynaklanıyor. En üzücü kısmı da bunun hakkında konuşmaktan korkmaları. Ancak 2 çocuk annesi blogger Celeste Yvonne, bu korkulara bir son vermek istiyor.

İki çocuk annesi kocasına mektup yazdı binlerce kadından destek topladı

Kocasına bir mektup yazan ve bunu sosyal medyadan yayınlayan Celeste birçok insanın en iyi arkadaşlarına bile söyleyecek kadar cesur hissetmediği şeyleri açıkladı. İşte Celeste'nin binlerce kadından destek alan o mektubu.

Sevgili kocam,

Daha fazla yardımına ihtiyacım var. Dün gece senin için zor bir geceydi. Biraz uyuyabilmek için senden gece boyunca bebeği kontrol etmeni istedim. Bebek ağlıyordu. Yanına gelmeyi ya da sesi duymamayı tercih edip kapıyı kapatmak istedim. Onu susturamadın ve dakikalar sonra odaya geldin. Ona mama hazırlamak aklına bile gelmedi. Ebeveynlerimizin, tipik anne-baba rollerini yerine getirmelerini hepimiz izledik. Anne asıl bakıcı, baba ise bebek büyütme işine nispeten daha uzaktı. Babalarımız mükemmeldi ancak çocuk bezi değiştirmek, beslemek, oyun oynamak konusunda zayıftılar. Annelerimiz aile dinamiklerini koruyan süper kadındı. Yemek yapmak, temizlik yapmak ve çocuk yetiştirmekle onlar ilgileniyordu.

1

Her geçen gün bu aile dinamikleri içine gittikçe daha fazla düşüyoruz. Aileyi besleme, evi temiz tutma ve çocuklara bakma sorumluluğumun, işe döndüğümde bile devam ediyor olması beni boğuyor. Arkadaşlarımın, çoğu annenin de bu durumda olduğunu biliyorum. Belki annelerimiz yıllarca sessizce acı çektiler ve şimdi, 30 yıl sonra, gerçekte ne kadar zor olduğunu hatırlamıyorlar. Ya da ben bu konuda yetersizim. Ancak şunu biliyorum, daha fazla yardımına ihtiyacım var. Ben de insanım ve benim de uykuya ihtiyacım var. Sabahları yürümeye başlayan çocuğumuzu hazırlamana ihtiyacım var. Yürümeye başlayan çocuğu hazırlamak onu televizyonun önüne çekmek demek değildir. Lazımlığa gittiğinden emin olmak, ona kahvaltı yapmak, su isteyip istemediğini sormak çantasını okul için hazırlamak...

2

Geceleri, yürümeye başlayan çocuğumuzun odasında uyuduğunu kontrol etmene ihtiyacım var. Hafta sonları daha fazla molaya ihtiyacım var. Evden tek başıma çıkabileceğim ve kendimi birey gibi hissettiğim zamanlara. Bu sitenin etrafında yürüyüş markete bir gezi bile olabilir. Bu bulaşıkları yıkaman bile olabilir. Bana yardım teklifi etmeni istiyorum. Yaptıklarımı takdir etmeni bekliyorum. En azından çocuklarına yetişebilen bir anne olduğumu bilmek istiyorum. Biraz özel hissetmek istiyorum.

3

Çamaşırların bittiğini ve güzel bir akşam yemeği hazırlandığını fark etmek istiyorum. Keşke her işi yapabilsem ve her şeyin zahmetsiz görünmesini sağlayabilsem. Ama beyaz bayrak sallıyorum ve sana ne kadar ihtiyacım olduğunu söylüyorum. Bu şekilde gitmek bize zarar verecek.

4

Binlerce internet kullanıcısı bu mektubu sayfalarında paylaştı. Ayrıca birçok yorum aldı. Bazı kadınlar eşleri için teşekkür ediyorlardı çünkü yardım istemeleri gerekmiyor ve her zaman ihtiyaç duydukları desteği alıyorlar. Ancak, anneye destek olan birçok kadın da vardı, çünkü birçok annenin itiraf etmekten korktuğu düşünceleri yüksek sesle dile getirmişti.

6


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler