HABER

"İmzalarımın arkasındayım"

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Divan Kurulu'nun aylık olağan toplantısında yaptığı konuşmada üyelere veda ederken, Galatasaray için attığı teminat imzalarının arkasında olduğunu söyledi.
Canaydın, teminat imzalarını geri almak için adaylara baskı yapmadığını vurgulayarak, "İmzalarımızın hepsi geçerlidir. Bütün attığım imzalar geçerlidir. 3 Mart günü tekrar kefalet imzasını atmış bir başkan olarak huzurluyum, çünkü ben Galatasaray'a güveniyorum, sizlere güveniyorum" dedi.
Konuşmasında Fenerbahçe'nin bu sezon Avrupa'daki başarılarını, kendilerinin 2001 yılında elde etkilerini ve bunun liderliğinin Galatasaray'da olduğunu kaydeden Özhan Canaydın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Galatasaray kulübü olarak eski başkanlarımız döneminde çok başarılı olduk. 1989 yılında Avrupa'nın ilk 4'üne kaldık. Bu Türkiye'de ilkti ve hala bu önderliğimiz sürüyor. 2000 yılında UEFA ve Süper Kupa'yı aldık, Faruk Süren önderliğindeki arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum, bu liderlikler bizde. Bugün herkesin sevindiği Avrupa'da sekize kalmayı, biz 2001 yılında Mehmet Cansun döneminde elde ettik, unuttuk, daha iyilerini elde etmek için çalışıyoruz. Onun için Galatasaray'ın önderliğini hiç kimse ele geçiremez. Geçirmeye çalışabilir, bu çalışma yolunda da onlara teşekkür ediyoruz. İnşallah onlar da Türkiye'yi yüz akıyla bizim gibi temsil etmiş olurlar. Bu başarımız hiç bir zaman unutulmayacak."

HATALAR VE SEVAPLAR Seçim döneminde bazı şeylerin yanlış anlaşıldığını anlatan Canaydın, bunun da zaman içinde düzeltileceğini kaydetti. 3 dönem 6 sene başkanlık yaptığını anlatan Canaydın, "Kolay değil. Bu son divan kurulu toplantısında vedamı tekrarlıyorum. Sayın Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren ile yönetimde çalıştım, mutlu oldum, tecrübelendim. 3 dönem başkanlık yaptım. Divan çok kutsal bir yer. Ben de sizlerin arasına dönüyorum. Çok mutluyum, hepinize saygı gösterdim. İşgal ettiğim makamın onurunu ayakta tutmaya çalıştım. Hiç kimseyi kırmamaya çalıştım. Böyle gördüm, böyle davrandım, öğrendim, bu görevi de böyle bitirmek istiyorum. Bu üç dönemde hata da yaptık, sevaplarımız da oldu" dedi.
Seyrantepe Projesi bittiğinde bütün Galatasaraylılar kendilerine teşekkür edeceğine inandığını söyleyen başkan Canaydın, "Çok emek verdik. Mali kongrede bir ağabeyimiz, 'Yorgan gitti, kavga bitti' demişti. Ben kendimi yorgan yerine koyuyorum. Hakkınızı helal edin, Allahaısmarladık" ifadesini kullandıktan sonra alkışlar arasında kürsüden ayrıldı. Divan Kurulu'na kulüp başkanı olarak son kez katılan Canaydın'ın konuşmasında duygulanması dikkati çekti. Canaydın, daha sonra gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada da son güne kadar konsensüsü sağlamaya çalıştığını, ancak olmadığını, şu anda ise ibrenin Adnan Polat'tan yana gözüktüğünü söyledi.

Geri Dön