HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İndirilenler klasörü iPhone’da nerede? iPhone indirilenler nereye gidiyor ve nerede görülür?

Teknoloji sektöründeki yenilikler sayesinde mobil dünyaya birçok farklı akıllı cep telefonu modeli kazandırılmıştır. Bu modellerden biri de Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok uluslu şirketlerden biri olarak bilinen Apple’ın piyasaya sunduğu iPhone modelleridir. Günümüzde birçok farklı özelliği ile öne çıkan iPhone akıllı cep telefonu modeli mevcuttur. Bu modellerde bazı durumlarda indirilenler klasörünü bulmak karmaşık bir hâl alabilir. Peki, indirilenler klasörü iPhone’da nerededir?

İndirilenler klasörü iPhone’da nerede? iPhone indirilenler nereye gidiyor ve nerede görülür?

Hem akıllı cep telefonlarında hem de bilgisayar, tablet veya iPad gibi diğer cihazlarda herhangi bir dosya indirildiğinde, bu dosyaların nereye gittiği belli olmayabilir. Özellikle iPhone akıllı cep telefonu kullanan kişiler indirilen dosyalarını cihazlarında bulmakta zorlanabilir. Bu noktada indirilenler klasörü iPhone'da nerede? sorusu gündeme gelebilir. Bu dosyaları bulabilmek için öncelikli olarak iPhone'daki indirilenler klasörü kısmına erişim sağlanması gerekir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İndirilenler klasörü iPhone’da nerede?

iPhone modeline sahip akıllı cep telefonlarında programlar indirdikleri dosyaları çoğunlukla programın kendi içerisinde saklamaktadır. Bu yüzden kullanılan programlara göre dosyaların kaydedildiği klasör farklı olabilmektedir. Bundan kaynaklı Apple kullanıcıları iPhone indirilenler gözükmüyor sorunu ile yaygın olarak karşılaşmaktadır. Bunun temel sebeplerinden biri telefonlarda bu klasörün bulunmasının daha zor olmasıdır. Masaüstü bilgisayarlarda indirilenler klasörüne çok daha kolay erişim sağlanırken akıllı cep telefonlarında aynı kolaylık söz konusu olmayabilir. Bu yüzden iPhone akıllı cep telefonu kullanıcıları indirdikleri belgelerin nereye gittiğini sorgulayabilir.

iPhone indirilenler nereye gidiyor?

Masaüstü bilgisayarlarda internet tarayıcısı üzerinden indirilen belgeler her zaman indirilen klasörü içerisine kaydedilmektedir. Bu yüzden bilgisayar kullanıcıları indirdikleri dosyaları çok kolay bir şekilde bulabilmektedir. Ancak iPhone akıllı cep telefonlarında bu durum bilgisayarlarda olduğu gibi kolay değildir. Bu noktada iPhone indirilenler nereye iner konusu karşımıza çıkmaktadır. Akıllı cep telefonu kullanıcıları için indirdikleri belgelerin nereye kaydedildiği son derece önemlidir. Akıllı cep telefonlarında uygulama üzerinden indirilen belgeler yine o uygulamanın içerisine depolanmaktadır. İnternet tarayıcısı üzerinden indirilen dosyaların kaydedildiği yer ile bir başka uygulama üzerinden indirilen dosyaların kaydedildiği yer farklı olabilmektedir.

iPhone indirilenler nerede görülür?

iPhone akıllı cep telefonlarında herhangi bir belge indirilirken kullanılan uygulama devreye girmektedir. Eğer internet tarayıcısı üzerinden bir belge cihaza indiriliyorsa bu belgeler çoğunlukla iPhone dosyalar klasörü kısmında yer alır. Bu klasöre ulaşmak için kullanıcıların birkaç basit adımı takip etmesi gerekir. Tam da bu noktada iPhone’a indirilen dosyalar nerede konusu gündeme gelebilir. Kullanıcıların akıllı cep telefonlarına tarayıcı aracılığıyla indirdikleri dosyaları bulabilmek için izlemesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak iPhone akıllı cep telefonundan “Dosyalar” uygulamasına giriş yapılmalıdır. Dosyalar uygulaması mavi renkli bir klasör olarak karşınıza çıkar.
  • Dosyalar uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Göz at” bölümüne tıklayınız.
  • Bu bölümde “iCloud Drive” kısmına giriş yapmanız gerekir.
  • Karşınıza açılan pencerede “İndirilenler” kısmını gördüğünüz alana dokununuz.
  • Eğer indirilen dosya Safari üzerinden indirildiyse, Safari'deki arama alanının yanındaki “Sayfa ayarları” kısmına tıklayınız.
  • Sayfa ayarları “AA” simgesi ile gösterilir. Bu simgeye tıkladıktan sonra karşınıza indirilen belgeler bölümü çıkacaktır.

En Çok Aranan Haberler