HABER

İngiltere'de kötü hava koşulları tatilcileri çileden çıkardı

LONDRA (İHA) - İngiltere'de Christmas ve yılbaşı tatilinin başlamasıyla uçuş trafiği yoğunlaşırken, kötü hava koşulları tatilcileri mağdur ediyor.

İngiltere'de 3 gündür devam eden yoğun sis nedeniyle çok sayıda uçuş iptal edildi. 40 bin kişinin, uçuş iptalleri ve meydana gelen rötarlardan etkilenmesi beklenirken, İngiltere'nin en büyük havaalanı Heathrow'da şu ana kadar bin'den fazla uçuşun iptal edildiği açıklandı.

Ayrıca iptal edilen ve rötarlı uçuşlar nedeniyle 20 Aralık Çarşamba gününden beri havaalanında bekleyen yolcuların olduğu belirtiliyor. Uçuşların yarın normale dönmesi bekleniyor.

İptal edilen uçuşların ardından, iç hat yolcuları tren seferlerine yöneldi. Özellikle iç hatlarda ve yakın Avrupa ülkelerine gidecek olanlar tarafından, tren seferlerine yönelmesi üzerine, demiryollarında ek seferler düzenlenmeye başladı.

İngiltere'de sis nedeniyle ertelenen ve iptal edilen uçuşlardan en çok etkilenen Heathrow Havaalanı olurken, Gatwick, Norwich, Coventry Havaalanları da iptal ve rötarlardan etkilendi.

Stansted Havaalanı'nda şimdiye kadar uçuş iptali olmadığı ve uçuşların zamanında yapıldığı tek havaalanı olarak açıklandı. Bristol ve Southampton havaalanlarında ise, uçuş iptallerinin olmadığı ancak gecikmelerin yaşandığı ifade ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön