HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

iOS 18 alacak telefonlar, iOS 18 ile uyumlu iPhone modelleri: Hangi iPhone modelleri iOS 18 ile uyumlu?

Apple, dünya çapında faaliyet gösteren çok uluslu bir ABD firmasıdır. Firma bünyesinde Mac modellerinden iPhone'lara, iPod'lardan iPad'lere kadar pek çok farklı teknolojik ürün bulunmaktadır. Apple ürünlerine belirli zamanlarda birbirinden farklı yazılım güncellemeleri gelmektedir. iOS 18 adıyla bilinmekte olan güncelleme de bunlardan biridir. Peki, hangi iPhone modelleri iOS 18 ile uyumlu?

iOS 18 alacak telefonlar, iOS 18 ile uyumlu iPhone modelleri: Hangi iPhone modelleri iOS 18 ile uyumlu?

Apple bünyesinde pek çok farklı teknolojik ürün ve hizmet bulunmaktadır. Bu ürün ve hizmetlerden bazıları Apple tarafından tasarlanıp geliştirilen iOS işletim sistemiyle çalışmaktadır. iOS işletim sisteminin yeni yazılım güncellemelerinden biri ise Apple iOS 18 adıyla öne çıkmaktadır. Bu işletim sistemi güncellemesinde yapay zekâ teknolojisi olmak üzere birçok farklı özellik bulunmaktadır.

iOS 18 ile uyumlu iPhone modelleri

Apple ürünlerinin işletim sistemlerine belirli zamanlarda yazılım güncellemeleri gelmektedir. Bu güncellemeler sayesinde cihazlar daha kullanışlı hâle gelmekte ve kullanıcıların kullanım deneyimi büyük ölçüde artmaktadır. Bu yazılım güncellemelerinden biri de iOS 18 olarak bilinmektedir.

Birçok iPhone iOS 18 güncellemesini alacaktır. Bu yüzden iPhone akıllı cep telefonu kullanan kişiler, iOS 18 güncellemesi alacak iPhone modelleri hakkında bilgi sahibi olmayı istemektedir. Bu yazılım güncellemesinde en dikkat çeken özelliklerden biri yapay zekâ teknolojisidir. Yapay zekâ ile alakalı yeni özellikler bu yazılım güncellemesi içerisinde yer almaktadır. Bu bağlamda iOS 18 alacak telefonların, kullanıcılar tarafından daha özelleştirilebilir olacağı düşünülmektedir.

Hangi iPhone modelleri iOS 18 ile uyumlu?

İşletim sistemindeki yenilikler ve özellikler doğrudan cihazların da kullanım performansını etkilemektedir. iOS işletim sistemi ile çalışan Apple ürünlerine gelecek olan iOS 18 yazılımı ise önemli özellikleri de beraberinde getirecektir. Bu noktada Apple akıllı cep telefonu kullananların aklına iPhone 11 iOS 18 alacak mı konusu gelebilir.

iPhone marka mobil cihaz kullananlar için son gelecek olan yazılım güncellemesinin kendi cihazlarını etkileyip etkilemeyeceği konusu oldukça önemlidir. iOS 18 iPhone 11 başta olmak üzere pek çok akıllı cep telefonunda yer alacaktır. iOS 18 ile uyumlu iPhone modelleri ise genel olarak şöyledir:

  • iPhone XR
  • iPhone XS ve XS Max
    1. nesil ve 3. nesil iPhone SE
  • iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max
  • iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro ve 12 Pro Max
  • iPhone 13, 13 Mini, 13 Pro ve 13 Pro Max
  • iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max
  • iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max

En Çok Aranan Haberler