HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

iPhone 11 ne zaman çıktı? iPhone 11 ilk çıktığında ne kadardı, özellikleri nelerdi?

Mobil dünyadaki gelişmeler ve yeniliklerle birlikte birçok farklı akıllı cep telefonu modeli hayatımıza dâhil edilmiştir. Bu akıllı cep telefonu serilerinden biri de Apple markasının iPhone modelleridir. Apple tarafından geliştirilip piyasaya sunulan bu modelin günümüzde birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden biri de iPhone 11 adını taşıyan akıllı cep telefonudur. Peki, iPhone 11 ne zaman çıktı, ilk çıktığında ne kadardı ve özellikleri nelerdi?

iPhone 11 ne zaman çıktı? iPhone 11 ilk çıktığında ne kadardı, özellikleri nelerdi?

Akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle birlikte iletişim daha da kolay bir hâle gelmiştir. Mobil dünyada birçok farklı telefon modeli bulunmaktadır. iPhone da bu telefon modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Apple tarafından her sene akıllı cep telefonlarında yeni bir seri piyasaya tanıtılmaktadır. iPhone 11 serisi ise geçtiğimiz senelerde çıkan ve özellikleriyle dikkat çeken bir akıllı cep telefonu modelidir.

iPhone 11 ne zaman çıktı?

Apple firması tarafından geliştirilen ve tasarlanan birçok farklı cihaz mevcuttur. Bu cihazlardan biri de akıllı cep telefonu olarak bilinen iPhone modelleridir. iPhone 11 modeli ise bu akıllı cep telefonu serisinin 13. cihazı olarak karşımıza çıkmaktadır. 2019 yılında piyasaya giren bu cihaz, mobil dünyaya yeni bir soluk getirmiştir. Öyle ki 2021 yılında dünya genelinde en çok satan üçüncü akıllı cep telefonu modeli olma özelliğine sahiptir. Beyaz, sarı, mor, siyah, yeşil, kırmızı gibi birçok renk alternatifi de bulunmaktadır.

iPhone 11 özellikleri nelerdi?

Tasarımı ve renkleri ile dikkat çeken bu telefon modelinin birçok farklı özelliği de mevcuttur. Ayrıca bu telefonla birlikte iPhone Pro ve iPhone 11 Pro Max serileri de beraberinde mobil dünyaya giriş yapmıştır. iPhone 11 özellikleri ise genel olarak şöyledir:

  • 6,1 inç dokunmatik Liquid Retina IPS LCD ekran
  • 1792 X 828 ekran pikseli
  • 12 megapiksel arka ve ön kamera
  • IP68 Suya ve toza dayanıklılık sertifikası
  • 4,5G özelliğine sahip
  • Batarya 3110 mAh
  • Dâhili depolama alanı olarak 64 gb, 128 gb ve 256 gb seçenekleri
  • Apple A13 Bionic (7 nm+)
  • 4 GB RAM
  • iOS 13 işletim sistemi

iPhone 11 ilk çıktığında ne kadardı?

iPhone 11 akıllı cep telefonu serisi ilk çıktığı zamanlarda birçok cep telefonu kullanıcısının gözdesi hâline gelmiştir. Bu noktada iPhone 11 kaç dolardan çıktı sorusu karşımıza çıkabilir. Bu akıllı cep telefonu serisi mobil dünya piyasasına giriş yaptığında ABD’de 699 dolardan satışa sunulmuştur. Ülkemizde ise 7299 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaya başlanmıştır.

Youtube


En Çok Aranan Haberler