İspanya-İngiltere arasında Cebelitarık sorunu

İspanya ve İngiltere arasında 'Cebelitarık' gerilimi yaşanıyor.

İspanya-İngiltere arasında Cebelitarık sorunu

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia-Magolla, Cebelitarık’a geçişlerden 50 euro alınacağını, ayrıca İspanya’da gayrimenkul sahibi olan binlerce İngiliz vatandaşıyla ilgili vergi soruşturması açılacağını ve Cebelitarık’a gidecek uçaklara hava sahasının kapatılmasının planlandığını duyurdu.

İNGİLTERE REDDETTİ

Ancak bu uygulamaların hiçbirinin Birleşik Krallık tarafından konulmadığını açıklayan İngiltere Başbakanı David Cameron, yaşanan son gelişmelerden kaygı duyduğunu İspanyol yetkililere aktardı. Cebelitarık Birinci Bakanı Fabian Picardo da benzer politikaların Franco diktatörlüğü döneminde görüldüğünü söyledi.

300 YILDIR İNGİLTERE'DE

30 bin kişinin yaşadığı Cebelitarık 300 yıldır İngiltere’nin egemenliğinde. Cebelitarık’ın ekonomisi off-shore bankacılığı, kumar ve turizmle işliyor.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
demekki ingilterenin bir sömürgesi daha sallanıyor
şu ingilizler ne lanet insanlarmış be ya
yiyin birbirinizi yamyamlar.çıkar mevzu olunca afrika yaban köpekleri gibi birbirlerine düşüyorlar.
bizim toprak satanlar bu işe ne diyor?gel ne olursan ol yeterki dövizle gel diyenler.turizmden 5 kuruş kazancaz diye ülkeyi peşkeş çekenler.
yiyin birbirinizi inşAllah müslümanlara kurduğunuz oyunların binbeteri başınıza gelir.. Beter olun..
ispanya ekonomisi birazdaha sallansın bunlar kanlı bıçaklı olurlar
yiyin birbirinizi.
İspanyollardan önce,Cebelitarık'a gelen İngiliz turistlerin canına yöreye özgü kuyruksuz Barbary maymunları okuyor, arabalarına tırmanıyor, sepetlerdeki yiyecekleri çalıyor, çocuklara musallat oluyor, 300 tanesi aynı yerde.
Diğer Haberler