Isparta'daki rehin alma olayı

Isparta'da silahla bir doktoru ve 2 hastane personelini rehin alan şahıs, ikna çalışmaları sonunda silahını bırakarak teslim oldu.

Bir hafta kadar önce cezaevinden çıktığı öğrenilen Mustafa T. (33), dün akşam saatlerinde Kafeler Sokağı'nda, cezaevine girmesine sebep olduğu gerekçesiyle silahla Hasan Baslı'yı yaralamış; saldırganın elinden kurtulan yaralı, hızla kaçarak izini kaybettirmişti. Mustafa T., yaraladığı kişinin tedavi için Isparta Devlet Hastanesi'ne kaldırılacağını düşünerek, hastaneye gitmiş ve acil serviste silahla bir Doktor Ali Yalçın ve 2 sekreteri rehin almıştı. Olayı duyarak hastaneye gelen Dr. Yalçın'ın ailesisinir krizi geçirdi. Yalçın ailesini, doktorlar ve polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Yaşanan olaylar nedeniyle hastaların mağdur olduğunun söylenmesi üzerine Mustafa T., Ali Yalçın'ı serbest bıraktı.

Daha sonra Mustafa T., rehin aldığı hastane personellerini de bırakıp silahı başına dayadı. Polis ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren ikna çalışmalarının ardından Mustafa T., elindeki silahı bırakarak teslim oldu. Gözaltına alınan şahıs, polis merkezine götürüldü.

Mustafa T.'nin 1 çocuk sahibi olduğu, öte yandan yaralı Hasan Baslı'nın ise Isparta Gülkent Devlet Hastanesi'ne gittiği öğrenildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler