İsrail'den Suriye itirafı!

İsrail Ulaştırma Bakanı ve Dışişleri Bakan Vekili Yisrael Katz'dan dün akşam Suriye'nin Halep kentine düzenlenen saldırının arkasında İsrail ordusu olduğu itirafı geldi.

Yerel bir radyoya konuşan Katz, "İranlılardaki bilgilere göre dün akşamki saldırıyı İsrail yaptı." diyerek Halep'teki saldırının İsrail ordusu tarafından gerçekleştirildiği iddialarını doğrulamış oldu.

Esed rejiminin haber ajansı SANA, gece geç saatlerde İsrail'e ait savaş uçaklarının Halep'te rejim kontrolündeki Şeyh Nacar bölgesine füze saldırısı düzenlediğini aktarmıştı.

Yerel kaynaklar, saldırının Halep'teki İran güçlerinin bulunduğu silah deposunu hedef aldığını iddia etmişti.

İSRAİL'İN SURİYE'YE SALDIRILARI

İsrail, bölgedeki İran güçlerini gerekçe göstererek son yıllarda başta Şam olmak üzere Suriye'nin farklı bölgelerine birçok hava saldırısı düzenledi. Tel Aviv yönetimi bu saldırıların birçoğunu üstlenmese de hem Esed rejimi hem Rusya, Suriye'ye yönelik birçok hava saldırısının arkasında İsrail'in olduğunda ısrar etti.

İsrail "sürpriz bir şekilde" bu yıl Suriye'deki İran hedeflerine yönelik saldırıları üstlenmeye başladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 11 Ocak'ta Şam Havalimanı'na yönelik hava bombardımanından birkaç gün sonra yaptığı açıklamada saldırısının arkasında ülkesinin olduğunu ifade etmişti

Uzmanlar, Netanyahu ve bakanlarının Suriye'deki İran hedeflerine yönelik saldırıları üstlenmesinin arkasında 9 Nisan'da yapılacak erken seçimin yattığı yorumunu yapıyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
işleri karıştırıp,israilin büyümesi sağlanıyor.Arkasında önce ingiltere,şimdilerde ABD.israil dicle ve fırat havzasını ele geçirmek üzere,biz ne yapıyoruz;medeyada birbirimizle didişiyoruz.bir%50,diğe%50 ye giydirmekle meşgulüz.Uyanın ey ehl i vatan ülkede huzur için birlik olun.kişisel çıkarlar değil, yurdumuzun çıksrları için birleşin.
amerika ve israil yokedilmeli
o zaman üretecrksin sarıkla cübbele olmuyo bu iş ler
@yunus_1981_visra evet aynen öyle yıllarca milletin cübbesine sarığına sakalına takılan CAHAPE Zihniyeti bir an önce vatan hainliğimden vazgeçmeli
israildeki siyonistler 3.dünya savaşını çıkarmak için hertürlü provakasyonu yapıyorlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler