HABER

İstanbul'da 1 Mayıs! Sendikalar Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle, Türk-İş, Birleşik Metal-İş Sendikası ve DİSK üyeleri Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı.

Birleşik Metal-İş Sendikası ve DİSK üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim’e geldi. İki sendikanın üyeleri Taksim’deki Cumhuriyet Anıtına çelenk bıraktı. Burada bir konuşma yapan Disk Başkanı Arzu Çerkezoğlu, basın mensuplarının da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

arzu

TÜRK-İŞ VE HAK-İŞ DE ÇELENK BIRAKTI

Daha sonra Hak-İş üyeleri de meydana gelerek, Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı. Hak-İş'in ardından Türk-İş üyeleri de taksime çıktı.

2

TAKSİM MEYDANI VE ÇEVRESİNDE "1 MAYIS" ÖNLEMLERİ

Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri alındı.

3

Önlemler kapsamında Taksim Meydanı, Talimhane, Tarlabaşı, Divan Kavşağı, Gezi Parkı etrafı, Atatürk Kültür Merkezi önü ve Sıraselviler ile İstiklal Caddesi'ne kadar tüm bölge, bariyerlerle çevrilerek girişlere kapatıldı.

4

Polis ekipleri, Taksim Meydanı'na çıkan tüm noktalarda kontrol alanları oluşturdu. Vatandaşların ve turistlerin meydana giriş ve çıkışlarına izin verilmedi. Bir grup turist ile tur rehberi olduğunu belirten kişi de geçişlerine izin vermeyen polis ekipleriyle tartıştı.

1

Taksim Meydanı'ndan Tünel'e kadar İstiklal Caddesi'ne açılan tüm yollar ve sokaklarda da güvenlik önlemleri alındı. Demir bariyerlerle kapatılan cadde ve sokaklarda polis ekipleri nöbet tutuyor.

GFG

Ayrıca Taksim'e çıkan tüm yollarda ve kavşaklarda trafik ekipleri de hazır bekliyor.

GÖZALTILAR VAR

Öte yandan, Şişli Ergenekon Caddesi'nde 10 kişilik, Feriköy Mezarlığı yanında da 6 kişilik grup sloganlar atarak meydana yürümek istedi. Polis ekipleri slogan atan kişileri uzaklaştırdı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler