HABER

İstanbul'da kar pazartesiye kadar sürecek

İstanbul'da kar yağışının pazartesi akşamına kadar sürmesi bekleniyor.

İSTANBUL (İHA) - AKOM'dan yapılan açıklamaya göre; kar kalınlığının şehir merkezinde 5-10 cm, yüksek semtlerde ise 15-35 cm aralığında olacağı tahmin ediliyor. Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü karla mücadele ekipleri, sabaha kadar bin 320 ton tuz kullandı.

Trakya kesiminde başlayan kar yağışı nedeniyle öncelikle E-5 ve çevre yolları kontrol altına alındı. Bu bölgelerde kar yaşıyla birlikte tuz serpme ve solüsyon çalışması yapıldı. İlerleyen saatlerde kürüme araçları devreye girerek trafiğin aksamasını önledi.

Sabaha karşı kar yağışı şehir merkezin de de etkili olmaya başladı. Kritik bölgelerde konuşlandırılmış olan ekipler ring yaparak tuzlama ve solüsyon çalışmaları yaptı.

İstanbul Silivri E-5 karayolu girişinde tipi nedeniyle park halindeki bir otomobile çarpan yolcu otobüsü devrildi. Kaza bölgesinde çalışma yapar Karayolları ekiplerine Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ve İtfaiye ekipleri yardıma gitti. Hafif yaralı 10 kişi hastanelere sevk edildi. Yol kısa sürede trafiğe açıldı.

İkinci kaza ise Kâğıthane Nurtepe Tem Bağlantı Yolu üzerinden Okmeydanı istikametinde meydana geldi. Bir minibüs dikkatsizlik ve aşırı hız nedeniyle bir kamyonete arkadan çarptı. Kaza sonucu 10 kişi yaralandı.

Öte yandan; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı ekipleri, sokaklarda yaşayan 253 vatandaşı otel ve spor salonunda misafir ediyor. 112 ve Hızır Acil ekiplerinin aldığı vatandaşlara temizlik, sağlık kontrolü yapılıyor, yeni elbiseler veriliyor.

Geri Dön