İşte son günlerde koronavirüs vakası görülmeyen iller

Bir süredir koronavirüs vakalarının görülmediği Gümüşhane, Bartın, Burdur, Tunceli gibi illere yenileri eklenmeye başladı. Bugün Artvin'de son 17, Sivas'ta ise son 3 gündür yeni koronavirüs vakasının görülmediği açıklandı.

İşte son günlerde koronavirüs vakası görülmeyen iller

Sivas Valiliği, sosyal medyadan yaptığı açıklamada kentte son 3 gündür koronavirüs vakasına rastlanılmadığını duyurdu. Valiliğin açıklamasında, "Halkımızın çoğunluğu tedbirlere uymakta. Son 3 gün içerisinde vaka olmaması da bunun en somut göstergesi. Normalleşme için sunduğunuz katkılardan dolayı tüm Sivas halkına teşekkür ediyoruz" denildi.

Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan iller arasında olmamasına rağmen tedbirlerin yoğun olarak uygulandığı Sivas'ta, bir süre önce de maske takılması zorunlu hale getirilmişti.

CAMİLERDEN ANONS YAPILDI

Son 3 günde vaka görülmemesinin rehavete yol açmaması için de uyarılara devam edildi. Kentte öğle ezanının ardından tüm camilerden, bahar ayı ile birlikte halkın sokağa çıkma eğiliminin artabileceği uyarısı yapılarak, koronavirüs ile etkin mücadele için tedbirlere uyulması çağrısı yinelendi.

Son 3 günde vakaya rastlanmamasından memnun olan Sivaslılar, şehirde koronavirüs tedbirlerinin üst seviyede olduğunu belirtti. Kentte yaşayanlar, valiliğin belirlediği kurallara azami ölçüde uymaya gayret gösterdiklerini dile getirdi.

ARTVİN'DE 17 GÜNDÜR POZİTİF VAKAYA RASTLANILMADI

Öte yandan bugün gelen haberde Artvin’de koronavirüs nedeniyle tedavi gören hastaların taburcu olduğu, 17 gündür ise pozitif vakaya rastlanılmadığı belirtildi.

Son günlerde koronavirüs vakası görülmeyen iller şöyle:

  • Gümüşhane

  • Bartın

  • Burdur

  • Tunceli

  • Sivas

  • Artvin

  • Giresun
Diğer Haberler