HABER

İzmir'de barlara gece baskını

İZMİR (İHA) - İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği tarafından Karşıyaka'daki 10 içkili eğlence mekanına gece geç saatlerde baskın yapıldı. 6 Vergi Dairesi Başkanlığı, 4 SSK İl Müdürlüğü, 4 Tarım İl Müdürlüğü ve 2 İtfaiye Daire Başkanlığı personelinin katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde eğlence mekanları didik didik aranırken, otoparklar ve otomobillerde de inceleme yapıldı. Müşteriler ve çalışanlar kimlik sorgulamasından geçirildi. Gerekli şartları yerine getirmeyen birahanelere Vergi
Dairesi Başkanlığı Denetim Koordinasyon Müdürlüğü ve SSK İl Müdürlüğü ekipleri tarafından toplam 54 bin 946 YTL para cezası kesildi.

İzmir polisi, kentin huzurunu sağlamaya yönelik olarak Karşıyaka ilçesinde faaliyet gösteren içkili eğlence mekanlarına gece saatlerinde eş zamanlı olarak baskın düzenledi. 1 şube müdür yardımcısı, 2 emniyet amiri, 8 amir sınıfı personel, 8 ahlak büro amirliği ekibi, 6 asayiş şube müdürlüğü sivil ekibi, 1 Karşıyaka Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil ekip, 7 bayan polis, 14 Çevik Kuvvet ekibi ve 14 resmi asayiş ekibinin katılımıyla birahane ve pavyonlar titizlikle aranırken, çalışanlar ve müşteriler tek tek kimlik sorgulamasından geçirildi. Polis suç unsuru teşkil eden maddelere ve aranan kişilere yönelik arama yaparken, itfaiye ekipleri işyerlerinde yangın merdiveni, yangın tüpü bulunup bulunmadığını kontrol etti. Vergi Dairesi Başkanlığı ve SSK İl Müdürlüğü ekipleri ise bar ve pavyonlarda çalışan bayanların çalışma karneleri, sigortalı çalışıp çalışmadıkları ve işyerlerinin eksik evraklarının olup olmadığını kontrol etti. Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Koordinasyon Müdürlüğü ekipleri gerekli şartları yerine getirmeyen 7 işyerine toplam 16 bin 791 YTL para cezası kesti. SSK İl Müdürlüğü ekipleri ise 6 işyerine sigortasız işçi çalıştırmaktan toplam 38 bin 155 YTL para cezası kesti. Eğlence mekanlarına gelen 330 müşterinin kimlik sorguları yapıldı. Garson olarak çalışan 5'i yabancı olmak üzere 42 bayan ise durumları incelenmek üzere Örnekköy Polis Amirliği'ne götürüldü. Ayrıca resmi belgede sahtecilik suçundan aranan Bahtiyar Güler, yapılan kimlik kontrollerinde yakalanarak Örnekköy Polis Karakolu'na teslim edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön