HABER

Jandarma'nın 'Star Wars Günü' tweeti sosyal medyada gündem oldu

Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi Twitter adresinden bugün yapılan Star Wars paylaşımı şaşkınlık yarattı. 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü'ne gönderme yapılan paylaşımda, 'StarWarsDay' hashtagine yer verilirken, "Karanlık güçlerin korkulu rüyası jandarma" mesajı ve filmden bir kare ile Jandarma personelinin fotoğrafının birleşiminden oluşan görsel dikkat çekti. Jandarma'nın tweeti kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Jandarma'nın 'Star Wars Günü' tweeti sosyal medyada gündem oldu

Yıldız Savaşları yani Star Wars serisinin hayranları tarafından her yıl 4 Mayıs günü, 'Dünya Star Wars Günü' olarak kutlanıyor.

İngilizce'si, "May the force be with you" olan, "Güç seninle olsun” repliğinin okunuşunda yapılan bir kelime oyunuyla, "May the fourth be with you" Star Wars günü olarak kabul ediliyor. Öte yandan 4 Mayıs, filmin baş karakteri Luke Skywalker günü olarak da anılıyor.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI'NDAN STAR WARS TWEETİ

Star Wars çılgınlığına bu yıl Jandarma Genel Komutanlığı da katıldı. Jandarma'nın resmi Twitter adresi olan @jandarma adresinden bugün yapılan paylaşımda 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü'ne gönderme yapılarak, "Karanlık güçlerin korkulu rüyası @jandarma... #StarWarsDay" mesajı yayınlandı. Mesajda filmden bir kare ile Jandarma personelinin fotoğrafının birleşiminden oluşan görsel de dikkat çekti.

İşte Jandarma'nın paylaştığı tweet:

Geri Dön