"Kadın milletvekilleri için annelik izni yok"

AKP Kayseri Milletvekili Bakır, üçüncü çocuğu için hamile. 7 aylık hamile olan Bakır, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kadın milletvekilleri için annelik izni olmadı

"Kadın milletvekilleri için annelik izni yok"

Hazırlanan iç tüzükte bu hususun dikkate alınmadığını hatırlatan AK Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, Başbakan'ın üç çocuk çağrısını da doğru buluyor.

Milletvekili Bakır, hamile olmasına rağmen seçim bölgesindeki çalışmaları hızla sürdürüyor ve birçok programa katılıyor. Ramazan Bayramı nedeniyle düzenlenen programların tamamına katılan Bakır'a oğlu eşlik ediyor. Sürekli yanında küçük kızını getiren Bakır, bu kez bir değişiklik yaptığını ve oğlunun da kendisiyle birlikte olma talebini geri çevirmediğini aktardı.

Hamile olmasına rağmen programlara zorlanmadan katıldığını aktaran Bakır, milletvekillerinin, memurlar gibi annelik izni olmadığını dile getirerek, TBMM'nin iç tüzüğünde bu konuyla ilgili bir değişiklik yapılabileceğini anlattı. "Meclis iç tüzüğünde kadın milletvekillerinin hamile kalacağı düşünülmediği için onlara annelik izni yok” diyen Bakır, şöyle konuştu: "Bizler memurlar gibi izin yapamıyoruz. Ama ben programlara katılıyorum ve çok da etkilemiyor. İzin verilmiş olsaydı bile ben hamileliğimdeki son aya kadar çalışacaktım. Ama herkes benim gibi dayanıklı olmayabilir. Hamileliğini zor geçiren kadınlarımız var. Onlar için Meclis'teki iç tüzükte bir değişiklik yapılabilir. Hamilelik sürecim sorunsuz ilerliyor. Her türlü çalışmamızı yapıyoruz. Zorluk çekmedim. Hiçbir çalışmamızı aksatmadık, ilçelere bile gittim. İftara gidip sahur saatlerinde Kayseri'ye döndüğümüz zamanlar oldu. Bu süreçte ben beslenmeme dikkat ederek sorun yaşamadım."

Milletvekili Bakır, Başbakan'ın 3 çocuk çağrısını doğru bularak, yapılan araştırmalarda Türkiye'nin batı ve Orta Anadolu Bölgesi'nde nüfusun düştüğünü belirtti.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 92 yorum
Kpss'ye gir memur ol sen de :)
Siyonistlerin mezarı başında kazık gibi dikilip saygı duruşunda bulunup sadakat yemini eden başbakanınıza söyleyin hemen halletsin.unutmuştur garibim.aklına gelse yapmaz mı hiç...
allah sizlerin gözlerini doyursun iyimi....vekil maaşı yetmiyor ha
siz ekmek elden su gölden yaşıyorsunuz gazi haklarına konudunuz birde memur haklarınamı göz diktiniz
Siz çalışıyor muydunuz ?
Hacı hocalarınız hamile kadınların dolaşamsının çok kötü utanmazlık olarak görüyordu sen ve senin gibi akp nin kadın millet vekilleri neden konuşamadınız.Pardon rte size izin verirse konuşursunuz,doğur der doğurursunuz yani kuklasınız.
vekilliği bırak memur ol o zaman..Mecliste kaç saat durduğunuzu görüyoruz zaten..Gün demiyorum dikkat edin kaç saat...
vekillerinin tatil zamanına denk getirdiğiniz zaman annelik için izine gerek kalmıyor sanırsam. O kadar çok tatiliniz var ki yani hamilelik izni de verilirse herhalde bir sene tbmm ye gitmeye gerek kalmıyacak..
Gözünüzü toprak doyursun super hizmet size super emeklilik size superlerin superi aylik Size bir de kalkmis yüzünüz kizarmadan memurlarin izinine göz dikmisiniz son model koltuklarda oturmaktan baska ne yapiyorsunuz
Memur yüzde 3 zam alıyor sayın vekil sizler kaç binlira maaş alıyorsunuz bide yüzde 50 zam yaptınız kendinize.Yetmedi 1. dereceden yakın akrabalarınızada devletin bütün imkanlarından faydalanması için gerekli yasayı çıkardınız.Onun için memurla kendinizi kıyaslamayın. Aslında benim türk milletine bir teklifim var nasıl bizler memur olmak için kpss ye giriyoruz.Sizlerde milletvekili seçilmek için kpss ye girin.
tühhh tühhh memur kaç sene çalışıp ne kadar emekli maaşı alıyor ne kadar ikramiye alıyor bliyonmu sen ey annneeeeee
Şahsım memurum ve erkeğim. Milletvekili imkanlarını bana da versinler izinsiz çocuk doğurmaya hazırım..
Yüce Allahım, gözlerinizi doyursun.Doymazsanız TOPRAK doyurur.Utanın biraz yahu.
FİLİSTİNİ ASLA KORUMAM.ALLAH ONLARADA YARDIM ETMEZ.PEYGAMBER EFENDİMİ NE DEMİŞ RESMİMİ GÖRÜRSENİZ YIRTIN ATIN DEMİŞ TAPINMA OLMASIN DİYE.FİLİSTİNLİLER KALKIYOR TAYYİBİN RESMİNİ ÖPÜYOR.SONRADA ALLAHTAN YARDIM BEKLEYEMESSİN SEN İNSANIN RESMİNİ ÖPERDE TAPARSAN....
sıradan bir memur günde 9 saat, haftada 45 saat, ayda 180 saat çalışıyo....2.000 lira civarında maaş alıyo... meclis tv de izliyoruz..salonun dolu olduğu bir oturum yok.. size verilen 20.000 liralık maaş "" çalışın maaşı ""dır... oysa sizler akp lisi - chp lisi - mhp lisi hepiniz bir el yağda, bir el balda saltanat sürüyosunuz.. hiç biriniz aldığınız maaşı hak etmiyosunuz...toplasanız ayda ortalama 20-30 saatiniz mecliste çalışmakla geçiyordur.. sizlere sağlanan haklar da cabası... bütün bunların üstüne hala annelik izni mi istiyosunuz..
yılda 365 gün seçim ve bayram çalışmaları yapıyorlar, yazık üzüldüm insanda ar damarı olmalı yüzü kızarmalı yeter artık milletin kanını emdiğiniz
Allah. Gözünüzü. Doyursun
hani hamile sokağa çıkılmamalıydı muhterem:D
laf konuştu desinler denilmek için konuşmuş.ama bana göre memurla dalga geçmiş.
Sayın vekilim Memurları kıskanmağamı başladın hayret ettim,Birde değişik tarafında kıskansan olmazmı, Sen bir dönem vekillik yapıyorsun ömür boyu vekil maaşı alacaksın,Memurda aldığı maaş emekli olduğu zaman yarı yarıya bölünüyor birde bunu kıskansan olmazmı acaba.Yazık vekilim yazık, MEMURA VAR BİZE YOK GENEL BAŞKANINA SÖYLE SİZEDE VERSİN.
Size verilen zamları memurlara versinler. Kadın memurlara verilen doğum iznini size versinler. Anlaştık mı?
bırak vekilinde olmasın 350 gün zaten izindesiniz vekiller olarak
tertip tamam paşalar da halledildi şimdi baklayı çıkarmaya başladılar unuttukları Mustafa Kemal Atatürk Halen yaşıyor olması ... —
2 sene çalış emekli ol , süper emekli maaşı al , size ne var , AKP adaleti bu işte .
Bizede 4 yılda emeklilik versinler
siz emeklinize bile bir kucak zam yaptınız ve diğer emeklileri unuttunuz,adaletsizlik yaptınız sırf bu yüzden binlerce emekli size oy vermeyecek. Başta bir AK partili olarak ben size oy vermeyeceğim.
sizlere çok büyük iyiliklerde vardır çünkü siz de emekli sandığına bağlısınız
Memur gibi çalışında göreyim yarın çocuğuma ne alacağım kaygın yok okul bitsin yeter üst makamlara bir yerlere gelir kaygılanma. altı üstü 4 yılda süper emekli oluyorsunuz tbmm kürsülerinde yatılan günleri unutmamak lazım.
milletvekili maaşı 19.000 (ondokuzbin) değil mi?
kendinize yaptığınız %45 zamla bir bakıcı tutarsın. memura nasılsa %4-5 i geçmeyecek. herkes sizin gibi hayat standartlarının üstünde yaşam sürmüyor..
hanım efendi biraz ALLAHTAN korkun mısırı buldunuz illa püsküllü olsun başka derdiniz yokmu millet asgari üçretle yaşam derdinde sizin aldıgınız para meydanda hala bize o yok bu yok diyosunuz pes artık biraz şükredin
canım ya bu vekiller kadar gariban yok ha.hep halka var bunlar yok bak gördünmü.üzüldüm simdi
memursen memurları sattı sarı sendıka iki gunde toplantımı bitermiş zaten bunlarda aynı memursen zihniyetli nasıl onlar makam mevki kapma peşinde ise bunlarda yan gelip yatarak para alma dedinde. Kankanız apoya söyleyin açılım paketine bunuda koydursun :)
ÜLKEMDEKİLERİ VE MÜSLÜMANLARI NİÇİN BU KADAR ELEŞTİRİYORUM SÖYLİYEYİM.YILLARDIR BÖLÜK PÖRÇÜK YAŞIYORSUNUZ.TRAFİKTE ONCA ARABA OLDUĞUNA RAMAZAN YEMEKLERİNE BAKMAYIN SİZ.IRKÇILIK VAR TOPLUMDA.ALEVİ LAZ V.S AYRIMCILIK VAR.BENCİLLİK VAR.KARDEŞ KARDEŞİNİ DÜŞÜNMÜYORKİ.BİRLİK YOK.YAHUDİLERLE HRİSTİYANLARLA İLGİLİ KOMPLO TEORİLERİ ÜRETMENİZ BİR ŞEY ÇÖZMEZ.ÖNCE KARDEŞ OLMALI İSLAMDA HERKES.AMA NE YAZIK Kİ BEN BUNU GÖREMİYORUM ÇOĞU KESİMDE.YERDE YATAN BİR ÇOCUĞA BİLE ACIMALI HERKES.MERHAMET ŞEFKAT YARDIMLAŞMA YETERLİ OLMADIĞI İÇİN HRİSTİYAN YAHUDİLER PARÇALIYOR İSLAMI…YAZIK YA İÇİM SIZLIYOR…!
Allah gözünüzü doyursun...
memurlar 30 yıldır çalışıyor hala emekli olamıyor ama siz mecliste 2 yıl yatıp emekli oluyorsunuz sizce analık izni size az gelmezmi. halkı delirtmeyemi çalışıyorsunuz anlamadık ama dilerim allahtan hakkınız neyse onu alırsınız
zorlamı vekil yaptılar.defol git.memur geçinmek içiç çalışıyor.sen seçilmek için para harıyorsun.
Birincisi siz memur değilsiniz memurun 25 yılda aldığı maaşı 5 yılda iki katı olarak alıyonuz ikincisi devlet işi için programlara katılmıyon partinin işi için katılıyon git başbakanına söyle senin iş verenin o yada katılma. Bu milleti ne kadar salak sanıyonuz
boş boş oturup 20 000 maaşa say..
Memurla kendisini bir tutan Milletvekili..Ne diyelim M. vekili maaşını her memura verin o zaman haydi
Diğer Haberler