HABER

Kahraman itfaiyeciler

ÇANAKKALE (İHA) - Çanakkale İtfaiye Müdürlüğü'nde görev yapan 30 personel, günün 24 saati meydana gelebilecek bir yangına karşı hazır bekliyor.

İtfaiye Müdürü Ercan Tursun, yangınlara anında müdahale edebilmek için 24 saat görev başında olduklarını belirterek, "5 yangın söndürme aracımızdan bir tanesinde 26, 2 tanesinde 18 metrelik merdiven bulunuyor. Yüksek binalardaki yangınlara müdahalede bu araçlardan faydalanıyoruz. İl merkezinde olabilecek en uzak noktadaki yangın mahalline 7 dakika içinde ulaşabiliyoruz. Yangınlara müdahale ederken, zaman zaman büyük tehlikelerle karşılaşmamıza rağmen, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz" dedi.

Ercan Tursun, vatandaşların büyük çoğunluğunun itfaiyenin yangın ihbar telefon numarasını bilmediklerini vurgulayarak, "Vatandaşlarımız bir yangın anında itfaiyenin 110 numaralı ihbar telefonu yerine 155 polis imdat telefonunu arıyor. Bu da yangın mahalline ulaşmamızda birkaç dakikalık gecikmeye sebep oluyor. Vatandaşlarımız telefonlarının yan kısmına itfaiyenin numarasını yazsınlar. Unutmasınlar ki, bir gün kendi binaları da yanabilir" şeklinde konuştu.

Günde 40'a yakın asılsız ihbar aldıklarını anlatan Tursun, vatandaşların bu konuda kendilerine yardımcı olmasını istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön