Kartal tahkime gidiyor!

Beşiktaş Kulübü, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 4 maç ceza verilen Bobo için Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu´na itirazda bulunacak.

Siyah-beyazlı kulüp, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında kırmızı kart gören ve dün PFDK tarafından 4 maç men cezası verilen Bobo'nun cezasının düşürülmesi için itiraz dilekçesini bugün verecek.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, itiraz için gerekli dilekçeyi hazırladıklarını ve Bobo'nun aldığı 4 maç men cezası nedeniyle Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacaklarını söyledi.

Erdoğan, yaptığı açıklamada, itiraz dilekçisini bugün vereceklerini belirterek, "Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Bobo'ya verdiği 4 maçlık men cezası çok ağır bir karar. Elimizde belgeler var. Çeşitli açılardan televizyon görüntüleri var. Cezanın bu boyutta olamayacağı yönünde gerekli hazırlığımızı yaptık. İtiraz dilekçesini hızlı bir şekilde vereceğiz, ki Tahkim Kurulu'nun inceleme şansı olsun" diye konuştu.

Levent Erdoğan, Bobo'nun kırmızı kart sonrası hakeme yönelik hareketi nedeniyle cezasının arttığı yönündeki karar konusunda ise "Hangi oyuncu hakeme itiraz etmiyor ki. Bu abartılı cezasının indirilmesi için başvurumuzu yapacağız" dedi.