'Katlanılabilir' sonuç: Samsung Galaxy Z Flip'in DxOMark puanı belli oldu!

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Z Flip DxOMark test ekibinin konuğu oldu. Akıllı telefonların fotoğraf ve video yeteneklerini test eden DxOMark'tan Samsung Galaxy Z Flip'in aldığı sonuç ise herkesi çok şaşırttı. İşte Samsung Galaxy Z Flip'in DxOmark puanı...

'Katlanılabilir' sonuç: Samsung Galaxy Z Flip'in DxOMark puanı belli oldu!

Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy S20 serisi ile birlikte tanıtılmıştı. Samsung'un Galaxy Fold'tan sonraki ikinci katlanılabilir akıllı telefonu olan Samsung Galaxy Z Flip'ten beklentiler, Galaxy Fold'a nazaran daha büyüktü. Nitekim bu beklentilerin arasında üstün bir kamera da vardı. İşte DxOMark ekibi Samsung Galaxy Z Flip'i tam da bu yüzden test etti; Peki Galaxy Z Flip'in kameraları beklenileni verebildi mi?

DXOMARK SAMSUNG GALAXY Z FLİP'İN PUANINI AÇIKLADI

DxOMark'ın sonucuna bakılırsa bunun cevabı beklentinize göre değişiyor. Zira, Samsung Galaxy Z Flip ekibe göre günümüz amiral gemilerinin kameralarının gerisinde kalıyor. Ekibin paylaştığı bilgilere göre Galaxy Z Flip'in otomatik odaklaması 12500 TL'lik bir telefon için gayet yavaş çalışıyor. Ayrıca ultra geniş açılı kamerada ve fotoğraflardaki ayrıntılarda da akıllı telefon oldukça geride kalıyor.

Dxomark samsung galaxy z flip

İŞTE GALAXY Z FLİP'İN DXOMARK PUANI

Galaxy Z Flip, DxOMark'tan tüm bunların ışığında fotoğraf yetenekleri ile 109, video yetenekleri ile de 96 puan alıyor. Katlanabilir akıllı telefon, genel toplamda ise testten 105 puan alarak 'amiral gemileri için' düş kırıklığı yaşatan bir sonuç ile ayrılıyor. Bu sonuç ile akıllı telefon, DxOMark'ın en iyi kamera performansına sahip akıllı telefon listesine geçen yılın amiral gemisi Asus Zenfone 6'nın ve Samsung Galaxy Note 9'un üstünde, 27.sıradan giriş yapıyor.

Samsung Galaxy Z Flip dxomark

BEKLENTİNİZE GÖRE DEĞİŞEN TELEFON

Galaxy Z Flip'in cevabının beklentinize göre değiştiğini söylemiştik. Zira, Beklentiniz sadece katlanabilir bir akıllı telefona sahip olmaksa Galaxy Z Flip kameralarıyla da size yetecektir. Fakat günlük kullanıcıysanız ve çektiğiniz fotoğrafların iPhone 11 Pro Max, Huawei P40 Pro gibi amiral gemileriyle aynı kalitede olmasını istiyorsanız Galaxy Z Flip'in sizin için doğru bir seçenek olmadığını söylemek gerek. Son olarak; beklentiniz ne olursa olsun, bu sonuçların Galaxy Z Flip için yine de düşük olduğunu belirtelim.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
öyle demeyin ama bu telefon katlanıyor. açık haldeyken ALAMAYAN samsung müşterisi kapatıp öyle ALMAYI! denesin diyorlar. Standart Samsung - Apple satış stratejisi. jamanında da apple program fiyatları aynı program için android te daha ucuz diye eleştirildiğinde birileri iphone a 400$ veren kişilerin 10$ ı dert edeceklerini sanmıyorum demiş (Bill JOBS)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler