Kefen giyen kadınlar belediyeyi protesto etti

İSTANBUL (İHA) - Maltepe'de Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evleri yıkılacak olan Başıbüyük Mahalleli kadınlar, kefen giyerek belediyeyi protesto etti. Merkeze doğru yürüyüşe geçen kalabalığı polis, yola barikat çekerek durdurdu.

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yeni yerleşim alanları yapılması planlanan Maltepe Başıbüyük mahallesindeki gerginlik devam ediyor. Mahalle halkı yıkım kararını ilginç bir yöntemle protesto etti. Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri bulunan kadınlar, kefen giyip eylem yaptı. Kadınların bazıları düdük çalıp bazıları da tenekelere vurarak ev ev dolaşıp eyleme katılımı çoğaltmak için çaba sarf etti. Eylemci kadın grubuna erkeklerin de katılmasıyla birlikte oluşan kalabalık, merkeze doğru yürüyüşe geçti.

Belediye başkanı ve mahalle muhtarını simgeleyen kuklalarla merkez caddesine yürüyen kalabalığa polis izin vermedi. Çevik kuvvet ekipleri yola barikat kurup, grubun caddeye inmesine engel oldu. Bu sırada kalabalık, kendilerine engel olmaya çalışan polisi ıslıkla protesto etti. Zaman zaman polisle vatandaşlar arasında tartışmalar yaşanırken Başıbüyük mahallesinde gerginlik devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler