HABER

Kendini cemaatin 'sözde' halifesi olarak tanıtmış... Müritlerine cinsel istismardan 70 yıl hapsi isteniyor!

Konya'da bir cemaatin il sorumlusu olduğunu iddia eden 65 yaşndaki S.I.'nın, 17 ile 22 yaş arasındaki 5 erkek müridine tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanmasına devam edildi. Hakkında 70 yıla kadar hapis cezası istenen ve suçlamaları kabul etmeyen S.I.'nın, 'Şeriatta haram olan, tarikatta helaldir' sözleriyle müritlerine istismarda bulunduğu öne sürüldü.

Kendini cemaatin 'sözde' halifesi olarak tanıtmış... Müritlerine cinsel istismardan 70 yıl hapsi isteniyor!

Cinsel istismar iddiası, tarikattaki sohbetlere katılan bir kişinin, 2018 yılı başlarında Başbakanlık İletişim Merkezi'ne şikayetiyle ortaya çıktı. Şikayette, kendisini cemaatin 'sözde' halifesi olarak tanıtan S.I.'nın, yaşları 18 yaşından küçük ve büyük kişilere cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, yaşları şu an 22 ila 29 arasında değişen 5 erkek mağdurun ifadesine başvuruldu. İfadelerde; cinsel istismarların çoğunluğunun 2011 yılından sonra olmak üzere, 2008 ve 2017 yılları arasında gerçekleştiği belirlendi. Mağdurların da o dönemlerde 17 ila 22 yaşları arasında olduğu tespit edildi. Mağdurların ifadelerinde ayrıca, S.I.'nın kendilerine dini sohbetler sırasında zikir çektirdiği, yalnız kaldıkları ya da dergâh olarak kullandıkları yeri temizledikleri sırada da "Şeriatta haram olan, tarikatta helaldir', "Hz. Ali doğduğunda daha süt emmeden Peygamberimizin dilini emmiş ve bu şekilde Peygamberimiz ona ilim aktarmıştır" dediği belirlendi. S.I.'nın mağdurları bu sözlerle kandırıp ilk önce dudaklarından öperek cinsel istismara başladığı ileri sürüldü.

MANEVİ RÜTBE ALACAKLARINI SÖYLEMİŞ

S.I.'nın ayrıca, mağdurlara, ''Bu bir rahman durumudur. Bu durumu bilmeyen kişilere anlatmaman gerekir, bana itaat ettiğin zaman manevi olarak rütbe alıp ilerleyeceksin. Bu tarz cinsel ilişkiler, Mevlana ile Şems arasında ilahi aşk ilişkisi, bu yöntemle birbirlerine ilim aktarmışlardır" diyerek cinsel istismarın boyutunu artırdığı iddia edildi. S.I.'nın evinin altında dergâh olarak kullandığı bölümde ve kendine ait iş yerinde mağdurlara cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü.

'MANEVİ GÜCÜNDEN ETKİLENİP KARŞI KOYAMADIK'

Mağdurlar ifadelerinde, dini bilgilerinin zayıf olduğunu, S.I.'nın manevi gücünden etkilenerek karşı koyamadıklarını söyledi. Mağdurlardan bazıları ise S.I.'nın kendilerini birbirleriyle de cinsel ilişkiye girmeye zorladığını ileri sürdü.

Soruşturma kapsamında, fiili livataya uğradığı iddia edilen 3 mağdurun alınan doktor raporunda, olay tarihi ve muayene tarihi arasında geçen süre ve iyileşme durumu nedeniyle herhangi bir bulguya rastlanılmadığı belirtti. Ayrıca yapılan aramada, S.I.'nın bilgisayarında hayvana yönelik cinsel davranışlara ilişkin görüntüler bulundu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, S.I. hakkında, 5 kişiye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'cinsel saldırı' suçlarından 70 yıla kadar hapis cezası istendi. Bu cezanın da, cinsel istismarın bazı mağdurlara defalarca yapıldığı için zincirleme suç kapsamında artırılması talip edildi. İddianame 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Davanın ilk duruşmasında S.I. suçlamaları kabul etmeyip, bağlı olduğu tarikatın Konya sorumlusu olduğunu, evinin alt katını dergâh olarak kullandığını ve burada dini sohbetler yapıp zikir çektiklerini belirtti. Bilgisayarında çıkan görüntülerin kendisine ait olmadığını belirten S.I., görüntülerin oğluna ait olduğunu ileri sürdü.

Duruşmaya katılan bir mağdur da şikayetinden vazgeçtiğini belirtti. Duruşma, tanıklar dinlendikten sonra ertelendi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 149 yorum
Başka bir hükümet olsa bunlar böyle takılabilir mi :) ? Mümkün değil. AKP ile bu şarlatanlar daha çok artacak !
@moynet YA BUNU NEDEN PARTİYE BAGLIYONUZ ÖNCEDE BUNLAR YOKMUYDU VEYA İDAM VARDIDA KALDIRDILARMI.CHP KIZ ERKEK BİR ARADA KALABILIR YATABİLİR DEDİ BUNU NEDEN YAZMIYON
@furko98 yoktu kardeşim tarikatlara izin verilmiyodu çünkü sen 2000 öncesi erkek çocuk istismarları yaz bakalım kaçtane haber çıkacak bide 2000 sonrası yaz bak niye akp ye balıyolar anlarsın
@furko98 furko sana çok şey yazardımda anlamassın olum adam erkek çocukalrı istismar etmiş nesini savunuyorsun bunun sapıkmısın sen artı bu tür olaylar ne zamandan beri çoğaldı bir bak araştır sana yüce kitabımızın ilk emrini hatırlatmak isterim OKU
@furko98 sen meraklısın sanırım. Katılabilirsin, geç değil. Çok beğendiğin hükümetin sayesinde her şehir ağzına kadar tarikat yurtları ile dolu...
@moynet Akp Kadar Taş Düşsün Yeter Artık Biri Ossursa Akp Sebep Oldu Diyeceksiniz
@furko98 senin bu tarikatlarda istismar edildiğin çok açık . Yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa- senden cinsel haydalanmak dışında- açık söyle kardeşim. Korkma ürkme.
@furko98 idamı AKP'nin kaldırdığını bilemeyecek kadar cahil kafanla AKP yi savunayım derken batırıyorsun acemi TROLL!
@furko98 sen gene anlamadın,herhalde,erkek kız la yatar,ama erkek erkekle cinsel ilişki de bir sapıklık yokmu sence
Bu şıhı savunanlar şıhın dinde"level atllattığı" hatta 100ncü levele eriştirdiği bundan hoşnut müritleri:)
@akyam hakaret edersen...hakarete uğrarsın..saygılı ol....
Zamanında Atatürkün dediği gibi bu ülke Şeyhler ve dervişler ülkesi olamaz . İşte olursa sonuçlar el etek yaa cinsel organını öptürenler mi ararsınız, şelalede kadınları göle sokanlar mı ararsınız, erkek çocuklarına sulanan cinsi sapıklarmı ararsınız saymakla bitmez. Dinini aracılar olmadan Allahla kendi aranızda yaşayın .Kimseye ihtiyacınız yok. Açın kurandan okuyun öğrenin. Sevaplarda günahlarda sizinle allah arasında .Bu gibi insanlara prim vermeyin . Çocuklarınıza Türkçe kuran okutup orda gereken herşey yazıyor zaten.Arapça okuyup anlamadıktan sonra böle şeyhler , şıhlar elinde ziyan olur.
Atatürk ü şimdi daha iyi anlıyor ve hak veriyoruz.
@thunderfire selamlar ya kardeşim iyi okuyun yazıyı ona göre yorum yazın adam 26 yaşındaymış efendim bana 18 yaşında cinsel istimarda bulundu ya kardeşim 18 yaşında bir insan ülke yönetyor müslümana camur attın izi kalsın ozaman peygamberlerede inanmayın yok böyle birşey siyonizimin kurdugu bir tuzak. 1996/1997 yılında sırf refah yol hükümetini yıkmak için fadime şahin yokacimedi imdi görüyoruz fadime şahin bir genel evi kadını ya buna ne diyeceksiniz koca bir yalan bırakın kardeşim müslümanın üzerinden oyun oynamayı.
@ebubekir_colak_1971 insan tarikat oşağı çomar olunca senin gibi oluyor...
@ebubekir_colak_1971 Yav he he. Bundan 15 sene sonra bu herifin yaptığına da Siyonistlerin oyunu dersiniz... Alışıksınız fırıldak gibi dönmeye...
Ne tarikatı ne şeyhi kardeşim. Kuran elinizin altında, Allah'ın verdiği aklınız vicdanınız bedeninizde açın okuyun anlamadınız bir daha, bir daha okuyun üniversite hocalarının kitaplarını okuyun..kitaptan zarar gelmez...ama bırakın bu din tüccarlarını....
Geri Dön