Keyiflerin olmazsa olmazı kahveyle yapılan bu maskeler güzelliğinize güzellik katacak!

Kahve keyfi için rafta duran bu sihirli içecek her evde bulunan basit malzemelerle birleşince saçlarınızı ve cildinizi yaza hazırlamak hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor.

Keyiflerin olmazsa olmazı kahveyle yapılan bu maskeler güzelliğinize güzellik katacak!

Saç dökülmesi

sac dokulmesi

2 yemek kaşığı ince veya orta öğütülmüş kahveyi 3 yemek kaşığı ısıtılmış zeytinyağı ile karıştırın. Ilıması için bekledikten sonra karışımı saçınıza boydan boya uygulayın.

Saçınızı folyo ile sarın. 30 dakika sonra, şampuanla yıkayın. Bu saç terapisini haftada 1-2 kez uygulayın. Yaklaşık 12 uygulamadan sonra istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Hassas yapılı saçlarda kullanıldığında renk açılmasına sebep olabilir.

Göz altı torbaları

gozalti

Yarım çay kaşığı öğütülmüş kahve, yarım çay kaşığı hindistancevizi yağı, bir tutam karabiber ve birkaç damla suyu karıştırın. Karışımı göz altlarınıza uygulayıp kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayarak durulayın.

Selülit

selülit

Bir miktar öğütülmüş veya kurutulmuş kahve çekirdeğini aynı miktarda tuzla karıştırıp, üstüne birkaç damla zeytinyağı ekleyin. Karışımı sorunlu bölgeye yukarı doğru dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. En iyi etki için haftada 1-2 kez tekrarlayın.

Kuru ve çatlamış dudaklar

catlak

Yarım çay kaşığı öğütülmüş kahveyi, yarım çay kaşığı balla karıştırın. Karışımı 30 saniye boyunca masaj yaparak dudaklarınıza uygulayın ve daha sonra ıslattığınız bir parça pamukla silin.

Yüzdeki siyah noktalar

SİYAH NOKTA

2 yemek kaşığı öğütülmüş kahveyi aynı orandaki lor ile karıştırın. Karışımı cildinize 2 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika kurumaya bırakın. Karışım cildinizde kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın. En iyi sonucu almak için haftada 1 kez uygulayın.

Yağlı ciltler

YAGLİ CİLT

Öğütülmüş kahveyi 1 yemek kaşığı yoğurtla karıştırın. Karışımı cildinize 1-2 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Daha sonra soğuk suyla yıkayarak maskeyi temizleyin.

Mat ciltler

mat cilt

1 çorba kaşığı öğütülmüş kahve, 1 çay kaşığı ekşi krema, 1 çay kaşığı bal ve 1 çiğ yumurtayı hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Hamur kıvamına gelen karışımı masaj yaparak yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayarak karışımı çıkartın. Karışımı haftada 1-2 kez uygulayın.

Kaynak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler