Kılıçdaroğlu'nun belgeleriyle ilgili AK Parti'den yeni açıklama: Gündemimizde yer almayacak

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin Salı günü açıklayacağı belgelere ilişkin, "Bundan sonra CHP’nin açıklayacağı belgelerin hiçbir şekilde bizim siyasetimizin gündeminde yer almayacağını, bu son olayda olduğu gibi ortaya attıkları iddialarla ilgisi olmayan, ortaya attıkları iddiayı ispat eder nitelikte olmayan bazı belgeler paylaştılar. Biz de bu belgelerin yeri mahkemelerdir dedik. Ellerinde belgeler varsa mahkemeler orada. Gitsinler ilgili savcılığa sunsunlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezinde yapılan MYK toplantısı sonrasında bir açıklama yapan Parti Sözcüsü Mahir Ünal, taşeron yasasına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Maliye Bakanının MYK’da sunum yaptıklarını, yapılan çalışmalar neticesinde taşeron yasasına ilişkin son düzenlemelerin MYK’da yapıldığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Maliye Bakanının MYK’da taşeron yasası ile ilgili bilgilendirme yaptıklarını belirten Mahir Ünal, “İnşallah 1 hafta içinde çok güzel haberler alacaklar ve kısa sürede yasalaştırılması için bugünkü MYK sonrası gerekli çalışmalar başlatılacak. Bugün MYK’mızda yapılan çalışmalara son düzenlemesi verildi” diye konuştu.
Uyum yasaları konusundaki çalışmaların da MYK gündeminde olduğunu kaydeden Ünal, “6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçim Kanunu uyum çalışması üzerine bir düzenleme ve çalışmanın içeriği, niteliği konusunda karşılıklı istişareler yapıldı. Cumhurbaşkanlığının herhangi bir nedenle boşalması halinde seçilecek cumhurbaşkanının göreve başlamasına kadar hangi süreçlerin işlemesi gerekiyor, o konuda gerekli değerlendirmeler yapıldı. Aynı anda cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği adaylığının bağdaşırlığı konusu tartışıldı. Cumhurbaşkanının varsa partisi ile ve grubu ile ilişkileri üzerine çalışmalar yürütüldü. 2010 referandumunda bizim gündeme getirdiğimiz ama referandumda 26 maddelik paketle yasalaşmayan siyasi partilerin kapatılmasını imkansız hale getiren, siyasi partileri kapatmak yerine siyasi partilerde suç işleyen kişilerin cezalandırılması konusunda bir düzenleme, yine bunun üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

SEÇİM İTTİFAKI

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve heyetinin ziyaretine ilişkin de açıklama yapan Ünal, “Ziyarette üç konu üzerinde duruldu. Milli manevi meselelerdeki duruşunu BBP paylaştı. Bu konuda Cumhurbaşkanımıza tam destek olduklarını ve bu meselelerde seçilmiş hükümetin yanında yer aldıklarını ifade ettiler. BBP’nin de şuanda devam etmekte olan uyum yasaları çalışmalarına ilişkin bazı önerileri vardı, bu önerilerini ve tekliflerini sundular” ifadelerini kullandı.

BBP’nin önerilerine AK Parti’nin nasıl yaklaştığına ilişkin soru üzerine Mahir Ünal, “Uyum yasaları komisyonumuz kademeli bir çalışma yürütüyor. Bir taraftan da kamuoyunda bazı meselelerin tartışılması ve bu yönde de AK Parti kendi siyasetini, pozisyonunu belirlemede bu tartışmalar oldukça faydalı. Sayın Destici bu konudaki önerilerini dosyalar halinde bize sundu. Biz bunları değerlendirip genel sekreterler düzeyinde bu görüşmeler daha sonra da gerçekleştirilir” dedi.

Seçim ittifakına ilişkin soru üzerine Ünal, “Aslında doğal ittifaklar, kaçınılmaz olarak teknik çerçevesi belirlenmiş ve prosedürleri tamamlanmış süreçlere bizi taşıyor. Özellikle 15 Temmuz sonrası Türkiye’de milli, yerli ve kendi değerlerine bağlı, tam bağımsız Türkiye’yi savunun unsurlar bu konuda görüşlerini açıklayarak nihayetinde toplumsal ve doğal olan bu süreci siyasal olan ve seçimlere dönük olan teknik bir sürece evrilecektir kaçınılmaz olarak. Doğal ittifakın teknik olarak konuşulması şuanda henüz daha gündemde değil. Bu ittifakın karşılıklı görüş alış verişleri, taraflarının konunun kamuoyunda tartışılmasına dönük demeçleri, bunlar bir süre sonra tarafların yetkili kurullarının görüştüğü süreçlere dönecektir. Ama şuanda bu henüz siyasi partilerin kurullarının teknik olarak görüştüğü süreçlere dönüşmüş değil” diye konuştu.

TAŞERON DÜZENLEMESİNDE SON DURUM

Taşeron düzenlemesinin ne zaman Meclise geleceği konusuna açıklık getiren Mahir Ünal, “Burada üç kademeli bir çalışmadan söz ediyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı çalışmayı tamamladıktan sonra çalışmalarını MYK’ya sundular. MYKdaki son halinden sonra Bakanlar Kurulu ve Meclis AK Parti grubu bu konuda son değerlendirmelerini yapıp, bunun yasalaşması konusundaki adımlar 1 hafta içinde atılacak. Gerçekten uzun süreden beri taşeron yasasını bekleyen ve bu yasa ile ilgili olan kardeşlerimizi mutlu edecek bir düzenleme oyacak bu” şeklinde konuştu.

"3 SEÇENEKLİ TEKLİFİMİZ VARDI"

AK Parti’nin seçim barajına yönelik bir çalışması olup olmadığının sorulması üzerine Ünal, “Biz uyum komisyonu çalışmalarında doğal olarak Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Yasası da gündemimizde. Biz bir taraftan da 2012’de kamuoyunun gündemine sunduğumuz, tartışılmasını istediğimiz 3 seçenekli bir teklifimiz vardı. Daraltılmış bölge 5’li sistem, dar bölge ve mevcut sistemin iyileştirilmesi. Bizim daha çok üzerinde çalıştığımız daraltılmış 4’lü ya da 5’li sistem ve dar bölge sistemi. Bu çalışmalar devam ederken, Seçim Kanunu çalışılırken baraj konusu da çalışmaların içinde gündeme geliyor. Biz nihai karar kamuoyu ile paylaşacak noktada değiliz” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ, MHP İLE İTTİFAK YAPACAK MI?

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin cumhur ittifakı gündeme geldi mi?” sorusuna cevap veren Mahir Ünal, “O konuda Sayın Cumhurbaşkanımız daha önce düşüncesini ifade etmişti. Biz MHP ile sonuna kadar ittifak yapma konusunda, Türkiye’nin siyaset üstü konularının, milli meselelerinin söz konusu olduğu her noktada ittifak konusunda temayülümüzü zaten paylaştık” dedi.

"ELLERİNDE BELGELER VARSA MAHKEMELER ORADA"

PYD-DEAŞ ittifakının Rakka’da deşifre olması ve SDG Sözcüsü Talal Silo’nun açıklamalarının aslında bölgede hangi oyunların oynandığını, DEAŞ ile mücadele adı altında ne yapılmak istendiğini deşifre etme açısından bu konuların son derece dikkate değer olduğunu belirten Ünal, “Bu noktada birilerinin ısrarla ‘cambaza bak’ stratejisi ile New York’ta devam eden bir dava üzerinden ısrarla oluşturmak istediği tartışmaların bu iki temel stratejik konuyu göz ardı etmemesi gerektiği de dikkatlere sunuldu. Uzun bir zamandan beri bölgede oynanan oyunun bu iki olay adeta deşifresi mahiyetindeydi. Uzun süre sistematik olarak içeride CHP ve HDP eli ile Türkiye’yi DEAŞ’ı desteklemekle suçlayanların aslında DEAŞ ile işbirliği yaptığı ortaya çıktı. PYD ve YPG’yi bir terör örgütü olarak ısrarla görmeyen, CHP’nin, ‘PYD’de partilerden bir partidir CHP ve HDP gibi.’ Açıklamasının aslında Talat Silo tarafından nasıl çürütüldüğü, PKK ile SDG’nin ilişkisi deşifre oldu. Geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir programda, ‘Biz stratejimizi başarılı bir şekilde uyguladık. Şimdi stratejimizin ikinci adımındayız’ dedi. Stratejilerinin ikinci adımını da hem grup başkan vekilleri hem parti sözcüleri açıkladı. ‘Salı günü bir takım belgeler açıklayacağız’ tarzında bir ifade kullandılar. Burada AK Parti iktidarı, siyaseti bir devlet yönetme sorumluluğunu üzerine almış ve devletin yönetimi, iktidarın sorumlulukları, Türkiye’nin öncelikleri, sınır güvenliğinden hava savunma sisteminin kurulmasına, ekonomisinden taşeron yasasını bekleyen vatandaşımıza kadar önemli öncelikleri varken, ısrarla CHP bir strateji ile Türkiye’nin gündemini adeta yalanlarla, iftiralarla rehin almaktadır. Bu yapılanların neye hizmet etiği son derece açıktır. Bundan sonra CHP’nin açıklayacağı belgelerin hiçbir şekilde bizim siyasetimizin gündeminde yer almayacağını, bu son olayda olduğu gibi, ortaya attıkları iddialarla ilgisi olmayan, ortaya attıkları iddiayı ispat eder nitelikte olmayan bazı belgeler paylaştılar. Biz de bu belgelerin yeri mahkemelerdir dedik. Ellerinde belgeler varsa mahkemeler orada. Gitsinler ilgili savcılığa sunsunlar. TBMM mahkeme değildir. Türkiye’nin öncelikleri, daha acil bir gündemi var. Bundan sonra açıklayacağı belgelerle ilgili gitsinler mahkemeye başvursunlar” açıklamasında bulundu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
yani, yeni mi aklınız başınıza geldi .şimdiye kadar adam yerine koyduğunuz hata .keMAL i kendi partisinde adam yerine koyan yok
@ertugrul6916 Ne kadar boş boğazlılık yapıyorsun,ne kadar zeka var bilemedim,insana insan gözü ile bakmayı öğrenmedikçe sen ve senin gibiler birilerinin avucuna bakar işe siyasi boyuttan bakma gramsız
Gündem değil hayatınız bu belgeler, kara paralar akpkk!!
anayasa yıkılmış.diktatörlük kabul edilmiş.zarrap müslüman akp hükümetine çuvalla rüşvet vermiş.paralar sıfırlanmış.züürt oğlanın gemi filoları olmuş.tayyibin emekli öğretmen eniştesinin man adalarına 2.5 milyon dolar para gönderdiği iddia edilmiş.bacanak liman ihalesinde rüşveti götürmüş.urlada rüşvet villaları alınmış.deniz feneri e.v hırsızları sevgililerine yat kat almış.17 aralıkta hırsızlar görevini yapan savcı,hakim ve polisleri hapsetmiş.türk yargısı şeytana secde etmiş.hırsızlar abd bağımsız adaletinin karşısında ne yapacaklarını şaşırmış.basın susturulmuş.gazeteciler hapsedilmiş.
akp gene bi bahane bulmaya çalışır bahaneleri fos ama bu adamın iktidarda durduğu her zaman bizi geriletiyo illa yargı diyosunuz bu işin başka çıkış yolu yokmu
tabi tabi sizin daha önemli işleriniz var para çalmak gibi üstünü örtmek gibi ne yapacaksınız hakkınızdaki iddları
onlarda size anlatmiyor ki halka anlatmaya çalışıyor
Diyelim ki yalan. Eğer böyle bir şey olsaydı çoktan belgeli bir şekilde CHP'yi yerden yere vururdunuz. Bu tavırlarınız durumun ne kadar vahim olduğunu göstermekte.
o belgeler de sahte..!
ne demek gündemimizde yok demek ya ,adam yolsuzluk ,hırsızlı,kara para aklamaktan söz ediyor ,banu alkannın ,hülya avşarın kalçasından,göbeğinden değil ,araştır ve üsülsuzlükleri açığa çıkarmak hükümetin görevi.
Degişim şart FETO pkk pyd barzani ile ortak olup ihaneti REZA ile ortaklik yapıp hırsızlığı belgeli TURKLUGU bölücülük sayan BIZANS kalintilari ALLAHSIZ vatan hainleri gidecek IYIler gelecek kaos terör kutuplaşma ihanet hırsızlık KANDIRILMAK son bulacak Türk Milleti huzur bulacak
haram yemeye devam yani diyorsunuz. calan calsin soyan soysun zaten akpyede bu yakisirdi haramzadeler sizi.
sayın ünal zaten sızler araştırmadan soruşturmadan sahte geçersız lafını peşinen soyluyosunuız araştırma gereğı duymadan
sizin gündeminizde olmayabilir ama TÜRK miletinin yani TÜRK kanı taşıyan müslüman vatandaşımın gündeminde olacagına emin olun
Mahkemeler orada diyorsun . Savcıya gitsin belge varsa diyorsun . Hangi mahkeme ? Hangi yargı ? Hangi savcı ? Sizi suçlayabilir. Uyanıksınız ki savcıya gidince bir şey olmayacak. Biliyorsunuz ki hiç bir mahkeme sizi yargılayamayacak. Hatta bu mahkemeler delillerinizin hepsini karartacak. Bunu çok iyi biliyorsunuz . Türk yurdunun ve Türk milletinin üzerine kene gibi yapışıp kanını emiyorsunuz . Yeter emdiğiniz , bizim emdiğimizi burnumuzdan getirdiniz.
Bu belgeler var sayalım sahte peki meclisde neden araştırma komisyonu kurulsun denince niye ret oyu veriliyor milletvekilleri onaylıyacak komisyon araştıracak şuçlu veya suçsuz ortaya çıkacak bazı vekiller oylamadan sonra yine uyuklamaya devam edebilirler onlara fazla bir iş kalmayacak bu kadar korkmanın gereği yok iş başa düşer diye.
tabi ki gündeminizde yer alacak tabi ki. yer almaması mümkün değil, herşeye rağmen sizin içinizde de vatanseverler var, esas tokadı onlardan yiyeceksiniz. bekleyin görün.
Vallahi kılıçdaroğlu kaçtığınız yere kadar kovalar sizi.Korkuyorsun değilmi.Madem ki sahte belgeler neden Mecliste araştırma komisyonu kurmaktan kaçıyorsun.Demekki belgeler bal gibi gerçek
biz küstük,konuşmıcaz işte diyor!
2 KİŞİNİN BİLDİĞİ SIR DEĞİLDİR...VİCDAN SAHİBİ İNSANLAR BİRGÜN HERŞEYİ ANLATIR EN SAĞLAM DEDİĞİNİZ ADAMINIZ BİLE OLSA...ÇÜNKÜ VİCDAN BÖYLE BİRŞEYDİR...
Mahir aga, belgeler eninde sonunda savcılığa gidecek hatta savcılığın istemesi şarttır ve o belgeleri alıp üstünü de kapatması yasal zorunluluktur... Yasayı siz çıkarıyorsunuz, savcıyı siz tayin ediyorsunuz, mahkemeler işinize gelmeyen karar alırsa yargıyı yağmalıyorsunuz ÖRNEK: 17-25, mit tırları ve 4 bakan yolsuzlukları ve işinize gelmeyen nice mahkeme kararları.
Bence gündeminizde yer alsın. Doğru değilse, karşı belge ve savunmayla anında çürütmeniz icab eder. Milletin aklında soru işareti bırakmayacak şekilde net cevap verin ki millet ikna olsun. Anında olay kapansın. Gündemden düşürmenin tek yolu bu. Yoksa ''Bana ne ben oynamıyorum,'' mantığıyla olmaz.
komik olmayın bu ülkede yargı mı var eskiden yargı askerlerin elindeydi sonra kapitalistlerin eline geçti sonra fetoculerin eline geçti şimdide tayyibin emrine girdi ülkede hukuk varmış hade len ordan bu ülkede hukuk sadece garibana fakir fukaraya işler gerisi boş
@jomba aynen katiliyorum
mahir efendi arada bir doğruyuda söyleyinde millet uyumaya devam etsin
çok basit bir daranış insan pisikoloğuna göre suçlular bu yöntemi dener.çok basit suçsuzsan kanıtla ve diren kaçma ama ahklı artuk yusuf yusuf hat safaya gelmek üzere..fotokopi dağıtıyorlar deyip zavallı duruma düşen bilader biraz daha akıllı ol..
Sayın Kılıçdaroğlu yarın İngiltere' ye gidiyor ya güya Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye' de yokken konuyu konuşmayacaklar. hani kendi ağaları yurt duşına giderken birşeyler yumurtlayıp gidiyor beni unutmasınlar(!) diye milletin ağzına sakız veriyordu ya, süper paranoyaklar acaba Kılıçdaroğlu' da böyle mi yapıyor diye komplekse kapıldılar, onun için bu karın ağrısı. Hırsızlık konuları ülkenin gündemine bomba gibi düştü ve iktidarın ağa babalarının da kabul ettiği gibi yüzde yüz gerçek. Mızrak çuvala sığmıyor artık, güneş balçıkla sıvanmıyor ve korkunun ecele faydası yok. Allah ' ın intikamı çok yakın
ALLAH KORKUSU OLAN BU HABERLERE RÜŞVETLERE HAKSIZLIKLARA DUYARSIZ KALAMAZ BUNUN VEBALİ AĞIR OLUR BU SUÇLULARI SAVUNAN NE MÜSLÜMANDIR NE İNSANDIR NE VATANSEVERDİR
@06yaman size katılıyorum
artık mide bulandırıcılar !!!, halkın aklında şüphe bırakıyorlar , yandaşlarının öfkesini artıracak nefret söylemlerini yayıp ilginç bişe şekilde ,çalıyor ama yapıyorlar,oy verecek başka kimse yok gibi trolsu yapılanma içindiler Devlet olamadılar bir türlü ,belki iyi belediyecilik yapmışlardı 2008 öncesi ama şimdi ne söylediklerini kendi yandaşları bile anlamıyor ,sürü pisikolojisinin sonu uçurumdur Bunların fikir tabanları fetöcülerdi , artık onlarda yoklar Bunlar en çok İslama zarar veriyor ,en temel felsefesi olan hoşgörü; kindarlık nefrete dönüşmüş , tutarlı bir yolda bile değiller
Düşmüşünüz siz ya.. Artık uyanmak istiyorum... Defolup gittiğinizde bayram Emeç edeceğim.. Hatta milli bayram ilan etsin CHP.. Hatta CHPye iktidar olma günü doğdu.. Hatta CHP ortak değer oldu.. Hatta CHPnin kurmayları dikkat çekmeye başladı..
@sadmem üç noktadan sonrasını da ben tamamlayayım ... hatta havadan kemik te yağdı
salı bomba patladı . bizim deve osturdu . sanırım değerlendirilir
KİŞİSEL MESELERİ DEVLET MESELESİ YAPTINIZ BIRAKIN ADALETLİ OLUNDA ŞAHSİYETSİZ HIRSIZLAR CEZASINI ÇEKSİN SİZLERDE YETİM HAKKINI ACIN HAKKINI KORUYUP KOLLAYIN HADİ BAKALIM....canım benim işinize bakın...
biz bu durumdan nasıl kurtulur çabasına düştüler şu anda karşı suçlama politikası güdüyor vede güdecekler ama bu halk gereken dersi sandıkta cevabını verecekler
sen en biçim adamsın yaa bu kadar arszılık olurmu pişkinlik olur mu insna utanır bee o belgelerin alayı doğru gerçek şunu sorgulacağına cumhurbaşkanın oğly burak erdoğan nerden bulmuştu 2.500,000 milyon dolar yaa hemde dolar 10 trilyon yapar nerden bulmuştu göndermiş veya gelmiş ne ayak bu yaa tabi mahkeme nedne istiyor oraya gitsin gerisini biz hallederiz demeye getiriyor yeterki gündemde olmasın untuulsun
Diğer Haberler