HABER

Kim çok kızacak!

İspanya Dışişleri Bakanlığı Kuzey Kore Büyükelçisi'nin ay sonuna kadar İspanya'yı terk etmesini istedi. Büyükelçi 'persona non grata' (istenmeyen kişi) ilan edildi. Öte yandan nükleer denemeleri nedeniyle yeni yaptırımlar uygulanan Kuzey Kore, ABD'yi, "Bize yaptırım uygulanırsa biz de nükleer gücümüzü hızlı bir şekilde artırırız." diye tehdit etti.

Kim çok kızacak!

İspanya Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kore'nin tüm uyarılara rağmen nükleer silah denemelerine devam etmesini gerekçe göstererek İspanya Büyükelçisi'nin ay sonuna kadar ülkeyi terk etmesini istedi.

Bugün, Kuzey Kore Büyükelçisi İspanya Dışileri Bakanlığına çağırıldı ve kendisinin 'persona non grata' (istenmeyen kişi) ilan edildiği söylendi. Çalışmayı bırakması ve 30 Eylül'den önce ülkeyi terk etmesi istendi.

SAVAŞ UÇAKLARI HAVALANDI

Öte yandan Washington'ın Kuzey Kore sorununu Pantegon'a devretmeye hazır olduğunu belirten BM Temsilcisi Haley, Başkan Trump'ın boş bir tehdit savurmadığını söyledi. BM'de her şeyi tükettiklerini vurgulayan temsilci Haley, "Kuzey Kore sorununu memnuniyetle General Mattis'e bırakabilirim çünkü onun birçok askeri seçeneği var. Biz sorumluluk sahibi olarak bütün diplomatik yolları denemek istedik, eğer bu işe yaramazsa General Mattis icabına bakacak" dedi. Kore Yarımadası üstündeki tatbikata katılan ABD'nin ünlü savaş uçağı B-1B ile F-35 jetleri, gerçek bombalar bıraktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler