'Kimyasal silah Türkiye'de üretildi'

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Makdad yaptığı açıklamada, ABD, İngiltere ve Fransa’nın “teröristlere” ülkede kimyasal silah kullanmaları için yardım ettiğini söyledi.

'Kimyasal silah Türkiye'de üretildi'

Şam’da gazetecilere konuşan Makdad, silahlı terörist grupların sarin gazı kullandıklarına dair kanıtları Suriye’de inceleme yapan BM temsilcilerine sunduklarını anlattı ve “Suriye’de kimyasal silah kullananların ABD, İngiltere ve Fransa’dan yardım alan terörist gruplar olduğunu tekrarlıyoruz. Bu yardımın durması lazım” dedi.

TÜRKİYE'YE DE SUÇLAMA
Suriye resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, Suriye resmi yayın organlarına konuşan Suriye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar el Caferi, Batı ve Ankara'yı, "Teröristlere Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar'ın tedarik ettiği materyaller kullanarak Türk topraklarındaki bir laboratuvarda kimyasal silah üretme imkanı sağlamakla" suçladı.

Türkiye'deki bu laboratuvarda üretildiğini öne sürdüğü silahların daha sonra da Suriye'ye getirildiğini iddia eden Caferi, "Haksız suçlamalara maruz kalan Suriye hükümetinin masumiyetini ispatlayan çok sayıda gerçek var" dedi.

Caferi, söz konusu gerçeklerin, silahlı grupların Suriye'de tansiyonun yükselmesi ve askeri müdahale yapılmasını sağlamak için kimyasal silah kullandığını" gösterdiğini iddia etti.

en son haber

Olası bir Suriye'ye müdahalesine Türkiye katılmalı mı anketi...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
Bu kiyasal silah birdefa değil defalarca kullanıldı esed akılsızca dozu artırdı ve kapana girdi kurtuluşu kalmadı Allah zalimleri asla sevme ecri çok çabuk ve çetindir.
Bu yorumun nesine yanıt verilmeli ki? Araştırmaz, incelemez, sorgulamaz sadece önündeki imamın söylediğine inanır...Yani uydum imama..Peki sen ne buldun? neyi sorguladın? Yok bir şey sıfır yanii..Türkiye Hükümeti Suriyeli muhalifleri besleyip silahlandırmıyor mu Silahlandırıyor..Onları Türkiye'de eğitmiyor mu? Eğitiyor. Türkiye'de gerçekleştirilen el nusra (El kaide) operasyonunda sarin gazı yakalandı mı? Evet yakalandı..Peki bütün bunlara izin veren hükümet bu son katliamda da cani ÖSÖ militanlarına destek vermiş olamaz mı? Olur..Ama Orhan bey bunları hiç okumaz, görmez, duymaz.. üç maymunn.
Durmadan sızlanan kim? Erdoğan. Ne diyor sürekli, esed gitmeli. Hatay içinde teröristleri besleyen kim? Erdoğan. Ne diyor , masum muhalifler. Peki bu muhaliflere silah temin eden kim? Erdoğan hükümeti. Muhaliflerden gelen açıklamalardan biri ney? Türkiye'den bize 20 kamyon silah geldi. Irak'ın işgaline izin verip oradaki milyonlarca çocuk çocuk katledirlirken, ABD askerleri için "evlerine bir an önce sağ salim dönmelerini temenni ederim" diyen kim? Erdoğan. Mısırda demokrasinin lideri Hüsnü Mübarek devrildiğinde, Darbe yapan paşayı tebrik eden kim? Erdoğan. Uyu güzel koyunlarım.
26 haziranda adanada el nusra ya yapılan opersayonda sarin gazı bulunmuştu.ne çabuk unuttunuz
BAAS PARTİSİ SEN HERKESİ SALAKMI ZANNEDİYORSUN.BU TÜR İFTİRALAR İLE KENDİNİ TEMİZE ÇIKARACAĞINIMI SANIYORSUN.O ÖLEN ÇOCUKLARIN HESABINI TEK TEK VERECEKSİN.YOLDAŞIN RUSYADA SENİ KURTARAMIYACAK.
bu zaten kesindi. müdahaleyi çabuklaştırmak istediler. baktı kıçları zorda. bir sürü mantığıyla heryerden toplanmış paralı askerlerden ne beklenir ki. kaç defa kıyım yaptılar hepsi belgelendi. el kaide ve el nüsra zaten canavar yetiştiriyor. bizim elimizde tayyip sayesinde kanlandır. nerde yobaz gerici örgüt varsa bu adam onlara destek veriyor. o örgütler zaten abd kuklası. bob eş başkanı gibi.
NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Suriye'de kimyasal silah kullanımından Esad rejimini sorumlu olduğu bilgisine sahip olduklarını belirtti
Bunların hepsi senaryo.Emperyalistler; ABD+AB+Türkiye ninde aralarında olduğu aktivistler, Büyk Ortadoğuyu ,planları doğrultusunda yeniden şekillendirene kadar bu işle durulmayacaktır.ESAT, milletinin üzerine kimyasal silah kullanacak kadar kendi sonunu hızlandıracak müdahelenin başlaması için o kadar da aptal olamaz.Bunlar oyunun bir parçası.
çıkıp televizyonlarda gösteriş yapıp ağlayacağına şu katliama bi el atsana.. bakın göreceksiniz arkadaşlar dün televizyonlara çıkıp yalandan ağlayanlar yarın ortaya çıkacak nasıl bu katlima yardım ettikleri nasıl destek verdiklerini öğreneceksiniz...
Kimyasal silahı kimin kullandığı bile henüz belirlenememişken, alel acele operasyon kararı niye ? aKLI OLAN DÜŞÜNEBİLEN İNSAN ZATEN BUNUN FARKINDA OLUR... BU RTE-ABD-ISRAIL İN BİR OYUNU BİZİM KİMİ HALKIMIZDA ESAD YAPTI KİMYASAL SİLAHI DİYE İNANIYORLAR YQ.. ABD ÇIKARI OLMADAN HANGİ ÜLKEYE ŞU ANAKADAR DEMOKRASİ HUZUR GETİRMİŞKİ SUTİYEYE GETİRECEK ..... Bu bile, bu olayı kimlerin tezgahladığını göstermiyor mu? BUNUN BAŞINDADA O KİMYASALI TÜRKİYEDE YAPTIRTAN VE SURİYEYE GÖNDEREN RTE DIR.. VE RTE A OY VERENLERDE O ÖLEN İNSANLARIN KANLARI ELLERİNE BULAŞMIŞTIR.. HERKES BUNU BÖYLE BİLSİN
Kimyasal silahı kimin kullandığı bile henüz belirlenememişken, alel acele operasyon kararı niye ? Bu bile, bu olayı kimlerin tezgahladığını göstermiyor mu?
KİMYASAL BAHANE, BOP ŞAHANE YAVAŞ YAVAŞ UYGULANIYOR NE YAZIK Kİ BUNA TÜRKİYEDE DESTEK OLUYOR.BOP'TAN 22 PARÇA ÇIKACAK BUNLARDAN BİR PARÇASI DA TÜRKİYEDEN BUNU HERKES BİLİYOR. BENİM ANLAYAMADIĞIM BENİM VE HERKESİN BİLDİĞİNİ TÜRK DEVLETİ NEDEN BİLMİYOR VEYA BİLMEZDEN GELİYOR.UYANIN ARTIK.KİMİ KİME KIRDIRIYORLAR SURİYENİN DÜŞMESİ HALİNDE EN KARLI İSRAİL ABD ÇIKACAK NİL DEN FIRATA KADAR BÜYÜK İSRAİL .OLUŞMASINA DESTEK OLALIM HA GAYRET AZ KALDI.
komik
tamamen mualif şerefsizler yapıo bu işi mahallemizde bile suriyeli doldu Tayyip oy toplamak için bide vatandaşlık vewriyor ahanda buraya yazıyorum tek bir falsolarını görürsem bu suriyeli köpeklerin vurucam gelen poliside vurucam
dış siyaset akıl ve kurnazlık gerektirir öyle bir gün kabadayı olup bir ağlarsan sonu böyle olur inşallah biz körfez harekatındaki gibi üç koyup sıfır almayız
yani sen insan olma hayvan ol diyorsun çakallık yap diyorsun iki yüzlü ol diyorsun. bizim kitabımızda yazmaz bizans oyunları kardeş.
TÜRKİYE 1 YADA 10 KOYSA DA YAPILACAK BİR OPERASYON SURİYEYİ BÖLECEK SENİN SEVEMEYECEĞİN YENİ DEVLETLERİN TEMELİ ATILACAK.İŞTE ASIL SIFIR O ZAMAN ALINACAK.UYUMAYA DEVAM PARDON PARDON SALYA SÜMÜK AĞLAMAYA DEVAM EY HALKIM.HAAA BU MESAJIMI İNŞALLAH BİRGÜN HATIRLARSIN
YOK DEVENİN NALI.... Suriye'li yöneticileri tanımak için onların karakterini bilmek lazım.Alçaklıkta sınır tanımayan bu yaratıklar,her türlü yalanı söylemekten asla çekinmezler.Bu son açıklamaları da bu cinsten. Yok devenin nalı....
BUNUN BÖYLE OLDUGU BELLİ İDİ HAYDİ CEVAP VERİN ÖLEN ÇOCUKLARA AGLAMAYLA OLMUYOR. ŞİMDİ NE OLACAK.
buna ancak kuş beyinliler inanır
sazan. hemen de atlamış.
waLLa saVaş çıkarsa öNce antepteki suRiyeliler önden buyuRsun sonRa onlara bu kapıYı açanlar..ben 1 TÜRK olarak TÜRKLÜĞÜMÜ kabuL etmeyenlerlee savaşamammm..yolunuz açık olsNN..işim olmaz.
sen rahatına bak. seni adam yerine koyup ta savaş diye askere falan çağıran olmaz.. uzan koltuğa seyret. tadını çıkar.
Sen zaten savaşamadığın için Türk demiyoruz bu gerçeği bir kabullen. Kullandığın alfabeye bak "waLLa, buyuRsun, sonRa, kapıYı,olsNN"
ankete bak Türkiye nin suriyeye yapılacak saldırıya katılmasını destekliyormusunuz. anlamsız bir soru. Türkiyenin herhangi bir karı yada kayıbı söz konusu değil. insanlık namına deseniz savaşın insanlık yanı yoktur her savaşta mutlaka birileri ölür ve mantıken ne savaş nede bizim taraf olmamız doğru değil. eğer geçmişte biz her canımızı sıkan işimize gelmeyene savaş acsaydık ve ölecek olan insanları hesaba katmasaydık suan dünya tek bayrak altındaydı. bu millet karsısına dikilmeyene tokat atmaz atalarımızdan böyle gördük. ama dikilene de acımaz.
ne tuhaf... sadece fransa, ingiltere ve amerika diye açıklama yapılsaydı insanlarımız hemen "evet gevurlar yapmıştır" diye çıkışırdı ama saldırıda "türkiye" ismi geçince "saçmalık" olarak adlandırılıyor bu durum. düne kadar nato, birleşmiş milletler, avrupa ve amerika'ya ortadoğu'da yarattıkları durum sebebi ile kükreyenler bugün aynı devlet ve örgütlerin suriye'ye saldırmasını ağızlarından salyalar akıtarak bekliyorlar. ne ara ingiliz oldunuz, ne ara fransız oldunuz ne ara amerikancı oldunuz? siz değil miydiniz aynı ülkeler ve örgütler için "müslümanları öldürüyorlar, katlediyorlar" diyen?
EVET GAZİANTEPTE, 2- 3 AY ÖNCE BİR KİŞİNİN ÜZERİNDE SARİN GAZI BULUNMUŞTU...
Maalesef bu kadar insanın ölümüne biz de dahil birçok ülke yardım etti.Tarafsız olarak arabuluculuk yapabilirdik.Vicdanlar rahat mı.Hayır.Müslümanlık bu değildir.
Bu adamın söylediklerine mi gülmeli ? yoksa bu adama destek çıkan, kendine Türkiye vatandaşı diyen cahillere mi gülmeli ? Madem Türkiye üretti ne diye Rusya desteğini çekti, İran sustu, Çin desen " fazla şişirilmiş embesiller ordusu" destek vermiyor. Bunların hiç biri bunu açıklayamıyor mu ? ne yani Tüm ülkeler Türkiye ile bir olmuş Suriye'yimi karalıyor bunu çocuklara anlatsanız güler. Ulan bir kerede görünmeye çalıştığınız gibi olun yani Türk olun ama olamıyorsunuz ! defolun gidin ozaman bu topraklardan biz zamanı gelince oralara da geleceğiz, rahat olabilirsiniz o konuda ;)
PEKİ BEN SANA SADECE PETROL DİYORUM STRATEJİK KONUMDAN BAHSETMİYORUM BİLE. ORADAKİ PETROLDEN SAYDIĞIN TÜM ÜLKELERE ABD NİN SUSMA PAYI VERECEĞİNİ SÖYLESEM NE DERDİN.
Artık en önde sen gidersin emperyalist işgale.
hıçte şok değıl gerçeklerı söyluyor adam
evet herhalde üretilirken sen de yanlarındaydın.Bu kadar emin konuştuğuna göre...
Gerçekler sizin yalanlarınız değil.orda cocuklar ölüyor bırakın artık capulculuğu.
sormazlar mı adama o kadar suriyeli mülteciyi neden yedirdik içirdik şimdi suriye savaşına giriyoruz. o savaş kımın cıkarına kım zulum gorecek ıraktaki olanlar hatırlayalım abd askerlerın kadınlara tecavuz etmeleri 15 yaşındakı cocukları haile kalması buna mı yardım edecez.
tabi tabi türkiyede üretildi çünkü türkiye esat rejimine destek vermiyor ya türkiye'ye çamur atacalsınız .
BEN BU FİLMİ DAHA ÖNCE VİETNAMDA AFGANİSTANDA PAKİSTANDA SON OLARAKTA IRAKTA İZLEDİM BEĞENMEME RAĞMEN DEVAMINI ÇEKMEYE DEVAM EDİYORLAR DEMEKKİ İNSANLAR KANLI FİLMLERİ SEVİYORLAR. BEĞENENLER BENDEN FAZLA OLDUĞUNA GÖRE; ÜSTELİK HEPTE AYNI AKTÖRLER OYNUYOR (ABD,İSRAİL,TÜRKİYE,FRANSA,İNGİLTERE VS ) SADECE MEKANLAR DEĞİŞTİRİLİYOR.
Kimyasal silahları kimin attırdığını anlamayanlar umarım şimdi anlamıştır.Ben bu günaha ortak olmam arkadaş..
Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Makdad yaptığı açıklamada, ABD, İngiltere ve Fransa’nın “teröristlere” ülkede kimyasal silah kullanmaları için yardım ettiğini söyledi. BU ADAM DOĞRU SÖYLİYOR. TÜRKİYE BENCE BİR AN ÖNCE DOĞRU OLANI YAPMALIDIR DOĞRU TARAFI SEÇMELİDİR KATİLLERLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK BİZİM KİTABIMIZDA YAZMAZ.
kimse biyerlerini yırtmasın esed kendi halkına yaptıgı kat ve kat fazlasıyla zulmu cekecek burda iki gazteci tutuklandımı bas bas bagırıyorsunuz özgürlük diye diktatör bi ülkede yaşıyoruz diyorsunuz ama suriye insanlar katledilince ordaki diktatör size mazlum gözüküyorsa siz sadece kendinizi kandiriyorsunuz asıl diktatör sizin gibi dik kafalılar savaş degil barış demeyin şuanda boşuna iki yıldır esed halkını katlederken sesinizi cıkarmayı bırakın yanındaymış gibi poz verdiniz.bu saatten sonra tek care esedin sonudur tek barış yolu esedi suriyede saf dışı bırakmaktır
müslümanım diye geçinen yandaşlar, adamlar müslümanı müslümana kırdırıyorlar siz hala konuşuyorsunuz.
Bunlar devlet adamı falan değil bunlar makamlarını koltuklarını şatolarını kanla boyamış kendi çocuklarının istikbalini bir bombanın ucuna bağlamış canilerdir.Hala bunların sözüne itibar edenler var ayıptır.Bazılarının mitinglerine bile toplayamadığı İst. bir ilçesi kadar insanı 100 bin insanı öldürmüş bu caniler hala daha konuşuyorsunuz nasıl bir yüz vardır arkadaş sizde az utanın.100 bin insan öldürmek ne ile izah ediliyor birazda bunları açıklasın bu caniler.Bizim burda hırsızın hiç mi suçu yok diye sorarlar adama anlayana..Bunlara destek olanlarda tadacaktır bu azabı inş.
ABD’nin, Ortadoğu enerji kaynaklarını tek başına kontrol etmek amacıyla Türkiye’yi tepe tepe kullandığı ortada. diğer bir gerçekse israil kontrolünde bir suriye hayali. TÜRKİYE BAŞBAKANI DA ABDNİN hayalini gerçekleştirmek için elinden geleni yapıyor sağolsun.
zaten belliydi sadaca görmek istemeyenlere ispat lazımdı
O sarin gazını kullanan mualiflere bizim vergimizle besleniyor. HARAM ZİKKİM OLSN.
neden bu kadar atarlanıyoruz anlamıyorum. bizim suriye'deki teröristlere mühimmat yardımı yaptığımızı dünya alem biliyor. bizimkiler de inkar etmiyor. kimyasal silah göndermiş olamaz mı? silah göndermiş olabilir ama kimyasal gönderecek kadar vicdansız mı olamaz? gayet de olası bir durum
nasıl yani esad el nusra cepesi ve diger ötgütlerin elinden hemen hemen tüm yerleri geri almışkenmi kullanmış kimyasalı buna kim inanır bilmem ama esad ın böyle bişey yapcagını zannetmiyorum yapsa defalarca yapardı ki el nusra şam kapılarına kadar dayanmıstı bir ara o gün neden yapmadı ilginç çok ilginç kıçı kırık el nusra beceremedi ortaya bişey atıldı ve savaş surecı hızlandırıldı
Bu gerginlikler yasanirken 2012 den beri , ve ulkede 100,000 kisiye yakin insan hayatini kaybederken Asma Asad (Esad'in karisi -Ingiltere dogma ve buyume) Avrupada cok pahali alisverisler yapiyordu. Ve suanda avrupada ki ulkelere girmesi yasaklandi, iste bu gosteriyorki hukumet hic bir zaman insanliga kendini adamamistir. Babadan ogula gecen bir yonetim bence dikta rejimdir.
arkadaşlar biraz benliğimizi yoklayalım bu batılı güçler her zaman aynı oyunları düzenlemişlerdir. En yakın tarih Irak işgalidir senaryodan kimyasal silah oyunları düzenlendi işğal edildi ama kimyasal silah yok dendi şimdi de aynı oyun suriye için oynanıyor burada acıklı olan bizim ülkemizinde bu oyunda batılı güçlere yardım etmesi hatta suriyeli militanlara silah ve destek sağlaması biliniyor. Kimyasal sialhlarında bizim ülkeden onlara gittiği aşikar ondan sonra kalk delikanlılık yap yemezler artık terliyiz.
bu silahı suriyeye veren kim İSrail Amerika Rusya şimdide gidip savaşıp verdiklerini geri alsınlar, Türkiyeyi savaşa sokmak için ellerinden geleni yapıyorlar yılarca pkk denen iblisleri kim sakladı kim besledi Şimdi dünyada terörü besleyip büyüten yardım ve yataklık yapanlar gitsin savaşsın
ben bunun dogruluguna inanıyorum ama genede allah bilir günahlarını almayayım.
Ben inanıyorum bu gazın Hükümet eliyle muhalif teröristlere verilip kullanıldırıldığına. böylece savaş sebebi yaratıldı. Hkümetin bu çılgın davranışı başımıza çorap örecek gibi görünüyor.
Diğer Haberler