HABER

"Kırat güldüğünde ülke güldü"

İSTANBUL (İHA) - DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Türkiye'nin geleceğininin, doktorların vereceği raporlara bağlı olduğunu söyledi. Çiller, MHP'ye de göndermede bulunarak, "Biz milletçi olduğunu söyleyenlerden ve bunu kullananlardan daha çok milliyetçiyiz" dedi.

DYP'nin 19. kuruluş yıldönümü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İstanbul'da yapılan kutlamalar, Taksim Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başladı. Saat 10.45'te aralarında DYP İstanbul Milletvekilleri Yıldırım Akbulut, Hayri Kozakçıoğlu ve Celal Adan'ın da bulunduğu yaklaşık 500 partili ile Taksim Meydanı'na gelen DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, anıta çelenk koydu. Çelenk konulmasının ardından Anıt Defterine, "Atam yine karşındayız. Her zamankinden daha azimliyiz. Rahat uyu" diye yazdı.
Çiller, daha sonra partililerle birlikte Ritz Carlton Oteli'ne geçti. Mini klasik müzik konseri ve DYP'nin tarihinin anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından bir konuşma yapan Tansu Çiller, hükümete yüklendi. DYP Lideri Çiller, "Kırat güldüğünde bu ülke gülmüştür. Kırat ağladığında bu ülke ağlamıştır. Şu anda Başbakan Meclis'e gidemiyor, grup toplantılarına gidemiyor, Milli Güvenlik Kurulu toplantılarına gidemiyor. Türkiye'nin geleceği doktorların vereceği raporlara bağlı. Bu, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir durum. Hükümet hala alternatifinin olmadığını söylüyor. Alternatifi olmadığını söyleyen hükümet ülkeyi daha da kötüye götürüyor. Biz milliyetçi olduğunu söyleyenlerden ve bunu kullananlardan daha da milliyetçiyiz. Bizler ülkenin gelişmesi için çalışan milliyetçileriz. Ülkenin gerilemesini, küçülmesini ve halkın fakirleşmesini sağlayan hükümetin nasıl alternatifi olamaz? Bu nasıl bir milliyetçi anlayıştır?" diye konuştu. Çiller'in konuşması sık sık "Hükümet İstifa" ve "Başbakan Çiller" sloganları ile kesildi.

Konuşmasında yüzde 10'luk seçim barajının aşağı indirilmek istendiğine de değinen Çiller, "Bu, 5 partili 6 partili koalisyon hükümetlerinin kurulacağına işarettir. 3 parti ile ülke bu duruma düşürüldüğüne göre 5-6 parti ile kurulan koalisyon hükümetleri kim bilir ülkeyi ne hale getirir? Buradan çağrı yapıyoruz; hükümet istifa etmeli ve demokratik ve milliyetçi olduğunu söyleyen hükümet hasta bir adamı bünyesinden atmalı" dedi.

Konuşmasının ardından otelden ayrılan Çiller, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler