HABER

Kocam dövüyor dedi altınlarla kaçtı

Kocam dövüyor dedi altınlarla kaçtı

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'de, 18 yaşındaki bir çocuk annesi kadının eşinden şiddet gördüğünü iddia ederek evden kaçtığı, kayıplara karışan genç kadından haber alınamadığı bildirildi. Dayak iddialarını kabul etmeyen kayıp kadının kocası ise kaçan eşini ve eşinin ailesini suçladı.

Balıkesir'in Bigadiç ilçesine bağlı Özgören köyünde ikamet eden 3 yıllık evli C.A (18), yanında 1 yaşındaki çocuğunu da aldığı halde ortadan kayboldu. Yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda, bir çocuk annesi olan 18 yaşındaki gelin C.A. sabah saat 05.00 sıralarında çağırdığı ticari taksi ile Bigadiç Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne gitti. Taksiden indikten sora acil servise girmeyen C.A. kayıplara karıştı. Yapılan araştırmalar neticesinde hafta sonu evden ayrılan C.A'nın Balıkesir Şehirler Arası Terminaline giderek otobüsle İzmir'e gittiği belirlendi. Ailesinin başvurusu üzerine harekete geçen jandarma ve polis ekipleri, 18 yaşındaki gelinin bulunması için araştırma başlattı. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki kamera kayıtlarında yapılan incelemede C.A.'nın öğle saatlerinde İzmir terminalinde indiği, kucağında çocuğuyla birlikte gözden kaybolduğu tespit edildi. Kaçan kadının Bigadiç Elyapan köyündeki ailesi , kızlarının koca baskısından dolayı evi terk ettiğini ileri sürdüler. Kendilerine kızlarının kaybolması ile ilgili olarak haber verilmediğini söyleyen C.A.'nın babası Vedat Doğan ve anne Serpil Doğan, kızlarının kaçtığını tesadüfen öğrendiklerini, damatlarına gidip sorduklarında ise damatlarının kendilerine bağırıp çağırarak, "Burada artık öyle biri yok" dediğini belirtiler. Kızlarının evden kaçmasına sebep olarak damatları ile kayınvalideyi gösteren Doğan ailesi, kızlarına şiddet uygulandığını iddia ettiler. Kızlarının kendilerini evden kaçmasından bir gün sonra aradıklarını belirten Vedat-Serpil Doğan, kızlarının telefonda nerede olduğunu söylemediğini, ancak, kocasından çok dayak yediği için evi terk ettiğini, boşanmadan da geriye dönmeyeceğini belirttiğini söylediler. Gözyaşı döken Doğan ailesi, kızlarının bir an önce dönmesini veya bulunmasını beklerken, "Kızımız sağ salim evine dönsün başka bir şey istemiyoruz" diyerek yardım istediler.

KOCASI EŞİNİ SUÇLADI
Öte yandan, çocuğunu da alıp evden kaçan C.A.'nın ailesinin ortaya attığı iddiaları damatları C.A. yalanladı. Eşi C.A.'nın Kurban Bayramı'nda Elyapan köyündeki ailesinin yanına ziyarete gittiğini anlatan C.A., eşinin giderken evde bulunan altınları da beraberinde götürdüğünü söyledi. Eşi tekrar eve döndüğünde olayın anlaşıldığını belirten C.A, evde altınların olmadığını anlayınca tartışma çıktığını,. bunun üzerine eşinin evden kaçtığını, iddiaların aksine eşini dövmediğini, eşinde en ufak bir darp izinin bile bulunmadığını söyledi. Damat C.A, eşinin altınları da alıp çocukla birlikte kaçmasından ailesinin de haberi olduğunu iddia etti. Yaklaşık bir aydır haber alınamayan kadının İzmir'deki akrabalarının yanında olabileceği belirtildi. Kendisiyle ilgili suçlamaları kabul etmeyen C.A., eşinin beraberinde 12 bin TL. değerindeki bilezikleri de beraberinde götürdüğünü, eşinin ailesinin kendisine karşı yargısız infaz yaptıklarını söyledi. Ailenin müracaatı üzerine olayla ilgili soruşturmanın ise sürdüğü bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön