Köprünün adını değiştirdiler! Sosyal medyadan yorum yağdı

Edirne'de Karaağaç Mahallesi ile bağlantıyı sağlayan eski Edirne milletvekili ve bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun adının verildiği köprü tabelasına kimliği belirsiz kişilerce 'Gazi Mustafa Atatürk' etiketi yapıştırıldı. Ancak, etiket küçük kalınca tabeladaki yazı 'Gazi Mustafa Atatürkğlu Köprüsü' oldu.

Edirne'deki sel felaketleri ardından, su altında kalan tarihi köprülere alternatif olarak 2013 yılında temeli atılarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçen 30 Mart tarihinde açılan Karağaç Köprüsü'ne eski bakan ve Edirne milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu adı verildi. Edirne kent merkezi ile yaklaşık 5 bin kişinin oturduğu Karaağaç Mahallesi'ne ulaşımı sağlayan 1943 metre uzunluğundaki köprünün iki tarafına da tabela asılarak üzerine Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü yazıldı. Kimliği belirlenemeyen kişilerce Karaağaçtan kent merkezine geliş tarafında bulunan tabeladaki Dr. Mehmet Müezzinoğlu yazının üzerine 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk' yazılı etiket yapıştırıldı. Tabela fotoğrafları sosyal medya kısa sürede yoğun olarak paylaşıldı.

Sosyal medya kullanıcıları fotoğraf altına 'İşte biz Edirneliler böyleyiz', 'Kim yaptıysa ellerine sağlık', 'Yeni Karağaç köprüsü olması gereken ismini bulmuş', 'Elleriniz dert görmesin' gibi yorumlar yazdı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
15 TEMMUZ KÖPRÜSÜ KOYSAYDINIZ.DEVLET DAİRELERİNDE SENSÖRLÜ KAPILARIN ASANSÖRLERİN ŞİFRESİ 15 TEMMUZ.VE GENELE BAKINCA OLAN BİTENE BAKINCA DÜŞÜNÜYORUM İNCELİYORUM BAKIYORUM DİYORUMKİ EVET FETHULLAH GÜLEN VAR CEMAAT VAR BİŞEKİLDE DIŞARI İÇERİ KULLANMALAR VAR HERŞEY KARMAKARIŞIK.YALNIZ GARİBANLARI KULLANDIKLARI HAYATLARI MAHVETTİKLERİDE BİR GERÇEK.ŞURASIDA BANA GÖRE BİR GERÇEKKİ BUNCA ÇABA BUNCA KANBULLENDİRME HADİSESİNİ DÜŞÜNÜNCE ALTTA YATAN NİYETİ PRİKOLOJİK HALİ SIYIRIP GERÇEĞİ GÖRMEYE ÇALIŞINCA FETÖ 15 TEMMUZ İŞİNDEN KAYMAK ÇIKARMAYA ÇALIŞAN BURDAN NEMALANAN BİR AKP OLDUĞU YÜZDE YÜZ.OYUN???
ATATÜRK İSMİNİN BİRYERE VERİLMESİ NE KADAR YANLIŞ İSE,NE KADAR HATALI VE HATTA İRENÇ İSE Dr. Mehmet Müezzinoğlu ADININ VERİLMESİDE O KADAR VAHİMDİR...BİLEREK VE İSTEYEREK KENDİMİZİ 3.DÜNYA ÜLKESİ YAPIYORUZ,ACİZ KULLARIN İSMİNİ ORAYA BURAYA VEREREK ULULAŞTIRIYORUZ...KALDI Kİ EDİRNELİ HADDİNİ BİLMEZLERİN BU EYLEMİDE İĞRENÇLİKTEN ÖTE BİRŞEY DEĞİL,VANDALLIK VE SAYGISIZLIKTIR...
Bakanın ismi ne alaka? Parasını cebinden mi vermiş? Köprünün yapılmasında emeği var onun ismini verdik :)) Adamın işi bize hizmet etmek kardeşim bu yalakalık ne diye. Yanı sıra yapılan her yapıya da ATATÜRK ismi verilip bu ismi sıradanlaştırmakta doğru değil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler