HABER

Korkutan görüntü! 500 metre uzunluğunda yarıklar oluştu

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi Kırkgöz Mahallesi'nde 60 santimetre genişliğinde, 500 metre uzunluğunda göçük ve yarıklar oluştu. Tedirgin olan vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri, yarığın büyüme ihtimaline karşı çevrede güvenlik önlemi aldı.

Kırkgöz'de sabah saatlerinde evlerinden çıkanlar, yaklaşık 60 santimetre genişliğindeki ve 500 metre uzunluğundaki göçük ve yarıklarla karşılaştı. Tedirgin olan vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri, yarığın büyüme ihtimaline karşı çevrede güvenlik önlemi aldı. Belediye ekipleri ise göçüğü kapatmak için çalışma başlattı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Afyonkarahisar İl Müdürlüğü ekiplerince göçük ve yarıklarla ilgili inceleme başlatıldı.

e69a56b3256f717c420b69c41e986cb7

Mahallede yaşayan Emin Duymuş, yarıklara karşı önlem alınmasını isteyerek, "28 yıldır bu mahallede ikamet ediyorum, bu göçüğü bugün fark ettim. Gerekli yerlere bildirildi, tutanaklar tutuldu. Buraların kapatılmasını talep ediyoruz" dedi.

6aedd6482d3ae933591af8cb6778d777

Bolvadin'in Şıhlar, Akçeşme ve Konak mahallelerinde geçen yıl da yarıklar oluşmuştu. Mayıs ayında ise Derekarabağ köyü yolu ve çevresindeki tarım arazileriyle, yine Kırkgöz Mahallesi yolunda çukur oluşmuştu.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Uzman değilim ancak yer altı suları kullanımı sonucu artık doğa isyan ediyor
@tekintas isyan eden falan yok yeraltı suyu dediğin birikimler yerüstündeki suların yeraltındaki boşlukları doldurması ile olur bir nevi depo görevi üstlenir yer altı suları kullanıldıkça kar ve yağmur suları ile tekrar dolar göçükler çökükler yeraltındaki tuz kireç kayaçlarının erimesi ile oluşur çökük oluşmassa sızan sularla dolar kullanılmasında bir mahsur yoktur
bu yarıklar ve depremler yer küredeki bölgelerin şeklini ve bölgelerin yerlerini degiştirecek bakarsınız bu depremlerde oluşan yarıklardan kıbrıs türkiyeye yaklaşır veya batı bize yaklaşır karışık
Geri Dön