HABER

Köylüler 'O An'ı anlattı

Şırnak'ta 35 kişinin öldüğü bombardımandan sonra Ortasu'da yaşayan köylüler, ölenlerin terörist olmadıklarını söylediler...

Köylüler 'O An'ı anlattı

Şırnak’ın Uludere İlçesi Ortasu köyü kırsalında Irak sınırına yakın bir yerde dün gece düzenlenen hava operasyonunda en az 35 kişi öldü.

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/cesetler-sirnaka-getirildi-cesetler-sirnaka-getirildi/9300/237265/sayfa/1/)

[

****](http://haber.mynet.com/demirtas-3-gunluk-yas-ilan-ediyoruz-608948-politika/)

[**

**](http://haber.mynet.com/cesetleri-dozerler-cikaracak-608965-guncel/)

İHA’ya açıklama yapan köylüler, ölenlerin terörist olmadıklarını, Irak tarafından ucuza aldıkları motorini Türkiye’de satarak geçimlerini sağlayan kişiler olduğunu söylediler.

Uçakların akşam 21.00' sularında bombardımana başladıklarını ve bölgeden yaklaşık 3 saat boyunca patlama seslerinin geldiğini söylediler.

CESETLERİ DOZERLER ÇIKARACAK

Uludere Belediye Başkanı Fehmi Yaman, " Patlama sırasında kaya altında kalan cesetler var. Olay yerindeki cesetler insan gücüyle çıkartılamıyor. Şu an dozerler, kepçeler getiriliyor" dedi.

Uludere Belediye Başkanı Fehmi Yaman, " Patlama sırasında kaya altında kalan cesetler var. Olay yerindeki cesetler insan gücüyle çıkartılamıyor. Şu an dozerler, kepçeler getiriliyor" dedi.

Uludere Belediye Başkanı Fehmi Yaman dün geceden beri olay yerinde olduğunu söyleyerek, "Olay Türkiye sınırlarında köye yakın bir yerde gerçekleşiyor. Buradaki köylüler Irak'tan malzeme alıp geri geliyorlarmış. Köye dönerlerken önleri tutulmuş, köye gitmelerine izin vermemişler. Onlar geri dönüş yolundayken uçak bombalamış. Kurtulan bir kişi var. Şu an köyde mevcut cenaze sayısı 36-37 civarında. Ama parçalanmış cesetler var. Bulunmayan parçalar var, cesetlerin çoğu yanmış. Patlama sırasında kaya altında kalan cesetler var. Olay yerindeki cesetler insan gücüyle çıkartılamıyor. Şu an dozerler, kepçeler getiriliyor, kayaları kaldıracaklar" diye konuştu. Ortasu Köyü muhtarı da şu an itibariyla 36 ölü olduğunu belirterek, "Bombalamadan kurtulan tek kişi şimdi hastanede. Ölenlerin yaşları çok genç. Mazot almaya gitmişlerdi" dedi.

[Köylüler 'O An'ı anlattı](http://haber.video.mynet.com/detay/Koyluler_O_Ani_anlatti/1399556/ "Köylüler 'O An'ı anlattı") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com") [![](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/10161/640xauto.gif?animation=true)](http://www.facebook.com/sharer.php?u=http://haber.video.mynet.com/detay/Koyluler_O_Ani_anlatti/1399615/&t=K%C3%B6yl%C3%BCler+O+An%27%C4%B1+anlatt%C4%B1) [Köylüler O An'ı anlattı](http://haber.video.mynet.com/detay/Koyluler_O_Ani_anlatti/1399615/ "Köylüler O An'ı anlattı") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 469 yorum
Pkk vururken sesi soluğu çıkmayanlar, Mehmetçik vurunca ''savaş çözüm değil'' demeye başladılar. Ne oldu ACIDI MI ?
ölümün pkk'si askeri olmaz. ölüm kimden ve nerden gelirse gelsin vahşettir.ölümü alkışlayan celladlar ölümü görmemiş yüreği yanmamıoş yüreksizlerdir.şerefsizler oturduğun yerde kaç kişinin yakını devlet tarafından öldürüldü. öldürmeye kılıf aryan kendini insan sana yaratık inşallah bir gün sen ve senin gibi düşünenler de bu acıları yşayacak da anlarsın oturduğun yerde ölümü... ayrıca değirmende doğmuş fare gök gürültüsünden korkmaz. acıya da ölüme de alıştık. bunlar hayatımızın bir parçası olmuş.ama siz alışık değilsiniz bu tür acılara bu tür ölümlere
Allah senin canını fazlasıyla acıtsın
ine masum halk ölüyor ve yine herkes izliyor..İZlemeye devam edin bakalım..Bu ateş herkesi yakacak kimse farkında değil..Zalimliğiniz bi yere kadar devam eder ondan sonra ALLAH ınızdan bulacaksınız...
masum halkın ne işi var kardeşim orda...
sen bulmuşun bulacağını hayin itler sürüsüsünüz işteee. asker şehit olurken bi yerlerinize kına yakıyordunuz ddimiii
gece vakti köylüyse pkk yolun da ne işleri var??????? yalancının mumu yatsıya kadar yanar görecegiz pkk köylümü
Eminim canınızdan can gidiyor bunlar öldükce ama öleceksiniz başka yolu yok size topragın altını verecez...Ne işleri var o saate orda belliki kaçak yollardan iş yapıyorlar...Ben niye yapmıyom kardeşim 2 tane babasız evlat büyütüyom ,bir çok şeylerden mahrumum ekmegimi makarnamı yiyom Allahıma şükrediyom.İstesem yapmazmıyım mersin gibi biyerde neler dönüyor buralarıda mahvettiniz zaten..Herkezde bilir kaçak yollardan köşeyi dönmeyi amaaaa su testisi böle su yolunda parçalanır ;)
zerdüştlere gün doğdu...
işte size basın farkı.israil veya aynı şeyi yapmış olsa tek bir satır haber yapılmazdı.ama bizim basınımız milli menfaatleri gözetmeden abuk sabuk haber yapar ondan sonra hainlerin ağzına sakız vermiş oluruz.
arayan bulur şahıs aramıssın bulmussun belayı tsk yı kınamak sana düşmez.
neyini kınıosun arıyan_ bulur.onlar değil mi pkkya yardım eden onlar degil mi askerimize saldıranlara kucak açan
Hanki milli menfaat insan canından önemlidir...Ortada bir hata var bu hata 35 sivilin canına mal olmuş.Faşistliğin bir manası yok....
tsk kınıyomuş nerden bilelim katrların içinde mazot olduğunu bundan önce de katırlarla geçmediler mi ağır silahlarla... sanarsın ki köylü gece evind oturuyo evlerini bombalamış ALLAH belanı versin basın.
Geri Dön