HABER

Köyün elektriği kesildi

ARDAHAN (İHA) - Ardahan'da borçlarını ödemedikleri gerekçesiyle bir köyün elektriği tamamen kesildi. Köylüler olaya büyük tepki gösterdi.

Ardahan TEDAŞ Müessese Müdürü Nevzat Bozkuş, Sazlıçayır Köyü'ne defalarca ihbarname bırakılmasına rağmen 8 aydan beri borçların ödenmediğini belirterek, "Bu köyde 105 abone var. Bunlardan 80'i borçlarını ödemiyor. 12 milyar lira borçları birikti. Faturaları ödememekte ısrar ediyorlar. Biz de Hanak Kaymakamlığı ile yaptığımız yazışma sonucunda faturalar ödeninceye kadar köyün elektriğini kestik" dedi.

TEDAŞ ekiplerinin dün trafo ve ana bağlantıdan elektriğini kestiği köyde yaşayan vatandaşlar ise olaya büyük tepki gösterdi. Borcunu ödemeyenlerle birlikte ödeyenlerin de elektriklerinin kesilmesinin yanlış olduğunu belirten vatandaşlar, "Ödeyen ile ödemeyen vatandaşı aynı kefeye koydular. 150 hanelik bir köyde borcunu ödeyen de olur, ödemeyen de. Birinin borcunu diğerine yüklemek doğru değil. Kim borcunu ödemiyor ya da kaçak elektrik kullanıyorsa onun elektriği kesilsin. Borcunu ödemeyenlerle birlikte ödeyenler de cezalandırılıyor, bu yanlış" dediler.

Sazlıçayır Köyü Muhtarı Mustafa Ölmez de, "Köyümün 12 milyar borcu varsa kanun var, icra var. Gelir icrayla alır. Ödeyenle ödemeyen bir kefeye konulur mu? Bu böyle olmaz. Köyün sayaçlarını kafalarına göre yazıyorlar. Bir lambası olana 100 milyon lira fatura geliyor. Ödeyen vatandaşın elektriği nasıl kesilir?" diye konuştu.
Köy Muhtarı Mustafa Ölmez, kesintinin devam etmesi halinde topluca eylem yapacaklarını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön