Kura çekiminde Öcalan ve Karayılan şoku

Şanlıurfa'da TOKİ'nin konut dağıtımı töreninde kadınlar ve erkekler ayrı tribünlere oturdu. Kura sonucu kendilerine ev çıkan Öcalan ve sonrasında Karayılan soyadlarının duyulması salonda buz gibi bir hava esmesine neden oldu. Kurayı kazanan kişilerin PKK'nın elebaşlarıyla bir akrabalığı olup olmadığı araştırılıyor.

Şanlıurfa'da, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 132 konutun sahipleri kura çekilişi ile belirlendi. Atatürk Spor Salonu'nda yapılan kura çekiminde kadın ve erkekler harem-selamlık şekilde karşılıklı tribünlerde oturdu. Şehit ailelerine öncelik tanınan kurada, kendilerine ev çıkan terör örgütü PKK liderlerinin soyadlarını taşıyan Fatma Öcalan ve Emine Karayılan isimleri de dikkat çekti.

HAREM SELAMLIK

Kura çekimine eş ve çocuklarıyla birlikte gelen kadınların, polis noktasında yapılan üst aramalarının ardından, salonda kadınların oturduğu tribüne geçmeleri dikkat çekti. Kadın ve erkeklerin karşılıklı tribünlerde, bazı bölümlerde ise kadın ve erkeklerin birlikte oturdukları görüldü. TOKİ yetkilileri, harem-selamlık oturma düzeninin, törene katılanların kendi tercihleri olduğunu ve böyle bir uygulamalarının söz konusu olmadığını söyledi.