HABER

Kütahya’da hortum paniği

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde yağış öncesi oluşan hortum, kısa süreli paniğe neden oldu. Çavdarhisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Hortum boş arazide 10 dakika boyunca devam etti. İlçe merkezine doğru yönlenmemesi büyük bir şans oldu." denildi.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 10 dakika süren ve boş arazide meydana gelen hortum, ilçe halkı ve Kütahya-Gediz yolunu kullanan vatandaşlarda panik oluşturdu. Birçok vatandaş araçlarını durdurup bu anı cep telefonlarıyla saniye saniye görüntüledi.

"BÜYÜK BİR ŞANS OLDU"

Bu arada, Çavdarhisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ’’Hortum boş arazide 10 dakika boyunca devam etti. Çavdarhisar barajı ve Yamankaya Mevkii’nde etkisini yitirdi. İlçe merkezine doğru yönlenmemesi büyük bir şans oldu. Kütahya Gediz yoluna bir kilometre mesafe olan hortum vatandaşlarımızda da panik oluşmuştur. Şu ana kadar bize tarım arazileriyle ilgili bir zarar ihbarı gelmedi’’ ifadeleri kullanıldı. (İHA)

87a66058-774c-4678-814f-cdfcceb138e8

778e4284-7a4d-4f26-9780-74c2bc49275b

863fd151-45da-4ac5-98c8-2dda331bbd48

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
İyice dinden imandan yoldan çıktık allahta vurmaya başladı artık,bizim ülkemizde son 15_20 yıla kadar böyle şeyler olmazdı iyi kötü bi Allah korkusu vardı insanlarda ama son zamanlarda onuda kaybettik iyice şaşırdık dilimizde hep Allah ama öbür taraftan hep yallah,oda bize uyarı gönderiyo aklınızı başınıza toplayın diyo ama biz anlamıyoz yanlış yolda ilerliyoz artık gerçekleri görmemiz gerekiyo uyanmamız gerekiyo,yanlış insanı dinliyoz yanlış yoldan gidiyoz,gözlerimizi açmamız lazım kendimizi görmemiz lazım,biz zaten helali haramı günahı sevabı bilen insanlarız sadece uyanmamız lazım..!!
Çok büyük bir olay bu aslında valla evlerin oldugu yerlere ulaşmaması büyük şans ulaşşa mahveder çünkü bence ülkede gelişen en şiddetli hortumlardan biri görüntü belli o tornado dedikleri büyük hortum oluşmuş rabbim korumuş ordaki insanları hep diyoruz bu tür şeylere hazır olmak lazım ülkemizde ve dünyada iklim şartları degişiyor
Geri Dön