Makyajlı fotoğrafı yayınlandı

ABD ordusu, Amerikan hükümetinin gizli dosyalarını Wikileaks’e sızdırmaktan suçlu bulunan asker Bradley Manning’in peruklu ve rujlu fotoğraflarını basına dağıttı.

Makyajlı fotoğrafı yayınlandı

Manning’in Irak’ta görev yaptığı sırada terapistine ‘benim sorunum’ başlığı altında gönderdiği fotoğrafta makyajlı ve peruklu hali dikkat çekiyor. Halkın büyük bir kısmı ise askerin özel fotoğrafının yayınlanmasına karşı tepkili.

Öte yandan Manning mahkeme önünde özür diledi. ABD’nin Afganistan ve Irak'taki faaliyetlerine dair gizli bilgiler içeren yaklaşık 700 bin gizli belgeyi Wikileaks’e sızdırdığı için özür dileyen 25 yaşındaki Manning, “İnsanlara zarar verdiğim için üzgünüm” ifadesini kullandı.

Bradley Manning 2010 yılının Mayıs ayında görev yaptığı Irak’ta gözaltına alınmış, iki ay Kuveyt’te tutulduktan sonra Virginia eyaletindeki Quantico askeri cezaevine aktarılmıştı. "Penceresiz hücrede kendisini bir hayvan gibi hissettiğini, gözlüğüne de el konulduğunu” söyleyen Manning, her akşam gardiyanlar önünde çırılçıplak esas duruşta bekletildiğini” kaydetmişti.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Koca abd ordusu bu asker kadar delikanlı olamamış.Size ne adamın cinsel tercihlerinden?
KENDİ PİSLİĞİNİ ORTAYA DÖKÜYOR...DEMEKKİ TÜM CONİLER O BİÇİM....
Diğer Haberler