HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında 'bez parçası' tartışması

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti ve CHP grup başkanvekillerini karşı karşıya getiren polemikte sesler yükseldi. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta arasında Türk bayrağına "bez parçası" deme tartışması yaşandı.

Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında 'bez parçası' tartışması

AK Parti ve CHP grup başkanvekillerini karşı karşıya getiren polemikte sesler yükseldi... Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 'bez parçası' tartışması yaşandı. AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, TBMM iradesi ile bir metin çıktığını belirterek, teröre karşı ortak bildiriye kağıt parçası denemeyeceğini ifade etti. Şahin, "Şu gördüğünüz kağıda A4 kağıdı diyorsanız şurada arkamızda bulunan bayraklara da 2 gün sonra bez parçası dersiniz." ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sesler ve tansiyon yükseldi. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır da AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta'yı özür dilemeye davet etti.

CHP'Lİ VEKİL ALİ MAHİR BAŞARIR'DAN SERT TEPKİ

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ise Türk bayrağına bez parçası denilemeyeceğini söyledi ve Usta’nın özür dilemesini istedi. Başarır, "Benzetmeyle bile Türk bayrağına 'bez parçası' diyemezsin! Şu gördüğünüz Bayrak, Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kanıyla buraya gelmiştir. Ona bez parçası diyecek kimsenin alnını karışlarım. Haddini bileceksin AK Parti Grup Başkanvekili!” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, "Bir genel başkanın tweet atması kadar yanlış bir şey olamaz, Bu Meclisin iradesine saygı duymacaksanız böyle tweet atmayacaksınız" dedi.

TARTIŞMA ARADAN SONRA DA DEVAM ETTİ

Genel Kurula verilen ara sonrası da tartışma kaldığı yerden devam etti. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır "AK Parti Grup Başkanvekilini bayrak ve anayasadan özür dilemeye davet ediyorum" dedi.

Show Haber'in haberine göre Usta "Kağıt parçası diyorsanız özür dilemesi gereken sizsiniz, ben bayrağa saygısızlık yapmadım" ifadelerini kullandı.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler