HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Meral Akşener aday olacak mı? İYİ Parti'den açıklama geldi

Son dakika haberi: Altılı Masa'daki siyaset gündemini karıştıran gelişmelerin ardından İYİ Parti'den yeni bir açıklama geldi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Meral Akşener'in olası adaylığına ilişkin soruya yanıt vererek, "Meral Akşener'in adaylığına bakacağız. Önümüzdeki toplantılarda yeri geldikçe konuşulacak. Adaylık meselesi şu anda gündemimizde değil." ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...

SON DAKİKA | Meral Akşener aday olacak mı? İYİ Parti'den açıklama geldi

Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masa'dan kalkması sonrası siyaset gündemi hareketlendi. Partiler peş peşe açıklama yayınlarken İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Usta, Akşener'in olası adaylığına ilişkin soruyu yanıtladı.

"YAPTIKLARI HATAYI DÜZELTECEK BİR İRADE ORTAYA KOYARLARSA BİZİM İÇİN KAPI AÇIK"

Başkanvekili Erhan Usta, yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin muhalefet masasına yeniden katılım durumuna ilişkin, şunları söyledi:

"Bundan sonra 'Biz yanlış yaptık, mutabakatla karar alacağız. Geçen seferki şey bir daha olmayacak' denirse o zaman bizim için kapı açıktır. Onun dışında kapının açık olmadığını düşünüyoruz. Bu haliyle 6'lı veya 5'li masa öyle anlaşılıyor ki Sayın Kılıçdaroğlu'nu aday yapmak için oluşturulan bir masa haline gelmiştir. Bizim söylediğimiz şey çok net ve açık. Mutabakatla karar alma konusunda son toplantıda yaptıkları hatayı düzeltecek bir irade beyanı ortaya koyarlarsa her zaman için masa o anlamda devam eder, bizim için kapı açıktır. Ama onun dışında biz o ilkelerden vazgeçmek istemiyoruz. Kararlar mutabakatla alınacak. Bugüne kadar da hep öyle yaptık."

d

Usta, Akşener'in 6 Mart'taki 'Liderler Buluşması'na katılma durumuna ilişkin, "İrade beyanı olursa öyledir. Ama belli ki olmayacak. Çünkü çok net bir şekilde anlaşılıyor. Masanın başlangıçtan itibaren ne için kurulduğunu bu son geldiğimiz noktada anlamış olduk." ifadelerini kullandı.

AKŞENER ADAY OLACAK MI?

Erhan Usta, bir gazetecinin "Sayın Akşener aday olur mu?" şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

"Onlara bakacağız. Her şey aşama aşama gidiyor. Her şey yeri geldikçe konuşulacak. Adaylık meselesi şu andaki gündemimizde değil. Masada konuştuğumuz bir şey değil."


Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler