Merdivenler için sürpriz gelişme

İstanbul'da Karaköy-Cihangir arasındaki merdivenlerin griye boyanmasının ardından tekrar gökkuşağı renklerine boyanmasının yankıları sürüyor. Merdivenlere ilişkin son olarak 'plesibit' gündeme geldi.

Beyoğlu ilçesi Fındıklı'dan Cihangir'e çıkan merdivenler bu sabaha karşı bir kez daha renk değiştirdi. Gök kuşağı renklerinden griye dönen 145 basamak, yeniden rengarenk oldu.

MERDİVENLERİ TEKRAR GÖKKUŞAĞI RENKLERİNE BELEDİYE İŞÇİLERİ BOYADI

Tepkiler üzerine gece gelen Beyoğlu Belediyesi'nden işçiler, merdivenleri tekrar gökkuşağı renklerine boyadı. Bu sabah yeni bir güne uyanan Cihangirliler merdivenlerin tekrar gökkuşağı rengine boyandığını gördü. Bazı vatandaşlar ve turistler merdivenlere yoğun ilgi gösterdi, hatıra fotoğrafları çektirdi. Bir vatandaş, "Griye boyanması gereksiz tepkisel bir durum. Böyle olması çok daha keyifli ve eğlenceli. Beyoğlu'na yakışan bir durum" dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, merdivenlerin rengiyle ilgili mahallede küçük bir plesibit yapacaklarını açıkladı. Demircan, ’’Renkli merdivenlerle ilgili ön çalışmalarımızı tamamladık. Mahalleliyle bir araya gelip konuyu tartışacak, minik bir plebisit yapacağız. Benim oyum evettir. Mahalle sakinlerimizin de öyle olacağını umuyorum. Beyoğlu’nda renkli merdivenler dönemi başlayacak diyebilirim. Böyle güzel projeleri olanlar lütfen benimle ya da belediyemizle irtibata geçsinler. Vatandaşımızdan kabul alalım uygulayalım’’ dedi.

MERDİVENLERE ŞİKAYET

Belediyeye yapılan şikayetler sonucunda tekrar merdivenlerin griye boyandığını açıklayan Demircan, ’’Bir vatandaşımız şahsi bir karar almış, böyle güzel bir projeyi Beyoğlu’a kazandırmış bulunuyor. Lakin ciddi bir usul hatası yapılmış. Belediyeye müracaat edilmediği gibi orada yaşayan vatandaşlarımıza da proje aktarılmamış, mahalleli ve kurallar ihmal edilmiştir. Bunun içindir ki belediye birimlerimize şikayetler yapılmış, bu şikayetleri dikkate alan arkadaşlarımız renkleri kapatmak zorunda kalmıştır’’ diye konuştu.

Gökkuşağı merdiveni projesinin Beyoğlu’nun diğer merdivenlerine de uygulanabileceğini ifade eden Demircan, ’’Fındıklı Cihangir arasındaki merdivenlerin rengarenk boyanması orjinal ve güzel bir proje. Şahsen bu projeyi hem bu merdivenlerimiz de hem de Beyoğlu’ndaki başka merdivenlerimiz de uygulayabileceğimizi düşünüyorum.’’ açıklamalarında bulundu.

GRİYE KİMİN BOYADIĞI BELLİ OLDU

Beyoğlu Belediyesi yetkilileri dün "Biz yapmadık, kimin yaptığını araştırıyoruz" şeklinde açıklama yaptı. Sosyal medyada geniş yankı bulan olay sonrasında ise Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın itirafı gecikmedi. Demircan, katıldığı bir televizyon programında merdivenleri belediyenin griye boyadığını itiraf etti. Twitter'da paylaşılan bir fotoğrafta ise, yine aynı merdivenlerde bütün gün nöbet tutan Belediye işçileri bulunuyor. İddiaya göre işçiler, merdivenlerin griye boyanmasının ardından uzun bir süre basamaklarda nöbet tuttu.

Merdivenler Karaköy’de yaşayan 64 yaşındaki orman mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından boyanmıştı. "İnsanlar gülümsesinler diye" merdivenleri boyadığını söyleyen Çetinel'in renklendirdiği merdivenler, sosyal medyada da çok paylaşılmış ve pek çok insanı gülümsetmişti.

'HABERİ SABAHA KARŞI ALDIM, ÇOK ÜZÜLDÜM'

Hüseyin Çetinel, dün yaptığı açıklamada sabah olayı duyarak geldiğini belirterek, "Sabaha karşı boyandığını haber aldım. Çok üzüldüm, berbat bir şey. Merdivenleri herhangi bir eylem, veya grup için boyamadım" diye konuştu.

Fındıklı'dan Cihangir'e çıkan Salıpazarı Yokuşu'nun merdivenleri, geçtiğimiz günlerde 64 yaşındaki Hüseyin Çetinel, damadının da yardımı ile bir haftada gökkuşağı renklerine boyadı. Sabah saatlerinde çevre sakinleri merdivenlerin tekrar griye boyandığını şaşkınlıkla gördü. Merdivenleri henüz kimlerin boyadığı kesinlik kazanmazken, Hüseyin Çetinel, haberi alır almaz merdivenlerin başına geldi.

Olay sosyal medyada yayılınca habercilerin ilgi odağı oldu. Üzüntü ile merdivenlere bakan Hüseyin Çetinel; "Dün pırıl pırıldı, rengarenkti. Şimdi görmüş olduğunuz gibi kül rengi olmuş. Sabaha karşı boyandığını haber aldım. Üzüldüm. Çok üzgünüm. Berbat bir şey. Bütün doğa renkli, kediler renkli, kuşlar renkli, çiçekler, dağlar renkliyken bu gri renk nereden çıkmış? Tekrardan boyamayı henüz düşünemiyorum" dedi.

BEYOĞLU BELEDİYESİ'NDEN "BİZ YAPMADIK" AÇIKLAMASI

Haberin sosyal medyada yayılmasıyla Beyoğlu Belediyesi'nden, "Biz yapmadık, kim ve ya kimlerin yaptığını araştırıyoruz" yönünde bir açıklama yapıldı.

ÖNCE REDDETTİLER, SONRA KABUL

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Fındıklı'da orman mühendisi Hüseyin Çetinel'in gökkuşağı renklerine boyadığı merdivenlerin eski haline getirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Habertürk'te Ece Üner'in sorularını yanıtlayan Demircan, merdivenlerin belediye tarafından eski haline getirildiğini söyledi.

"Hüseyin Ağabeyimiz iyi bir iş yapmaya çalışmış. Belediye müracaat etmiş olsaydı biz bir anket yapar, sonuca göre hareket ederdik" diyen Demircan, mahalleden bazı şikayetler geldiğini ve belediyenin duvar yazılarını silen ekipleri tarafından merdivenlerin griye boyandığını söyledi. Merdivenle ilgili bir proje geliştirilecekse bunun ittifakla yapılması gerektiğini kaydeden Demircan, "Yarından itibaren o merdivenleri yeni nasıl yaparız, ittifakla güzel bir merdiven nasıl yaparız, onu konuşuruz" dedi.

BU İLK GRİ VAKASI DEĞİL

Bu Beyoğlu'ndaki ilk "gri vakası" değil. Gezi Parkı eylemleri başladığından beri Cihangir ve Karaköy'deki duvar yazıları ve resimleri sürekli gri renk boyalarla kapatılıyor. Önce açık renk gri renklere boyanan yazılar, daha sonra gittikçe daha koyu gri renge boyanmıştı. Bu kez de duvar yazılarında "Yine mi gri?" "Bu sefer pembe bekliyordum!" gibi ifadeler yer almıştı. En son bir sokakta yer alan Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Medeni Yıldırım ve Mehmet Ayvalıtaş'ın yüzlerine ve adlarına yer verilen duvar baskısı da griye boyanmıştı.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 85 yorum
Evini boya, kendini boya ama kamu alanlarına dokunma, buna hakkın yok.Öyle herkes kafasına göre bir yerleri boyarsa, bu işin sonu gelmez.Bu olayın kendiliğinden gelişen bir olay olmadığı,gezi olaylarında olduğu gibi planlandığı açıktır.Gezi eyleminde bahane ağaçtı,şimdi bahane boya olacak.Aslında merdiveni gökkuşağına sonrada griye boyayanlar aynı siyasi görüşte,yani hükümet karşıtı.Bir olayı araştırırken “Bu işin sonunda kim menfaat elde edecek? diye sorulur.Cevap:AKP karşıtları.Aynı filmi sardırıp sardırıp tekrar önümüze koyuyorlar.Halkı koyun gören ziyniyetten başka ne beklenebilirdi ki
Bu adamlar hayatın renklerini kaldıramıyorlar. Kendileri gibi herşeyin gri olması için uğraşıyorlar.
lan beyaoğlu belediiye başkanı adama derlerki bu merdivenler nere batdı derler yavşak herif aklınız hep başka yerlerde rezil akp liler
akpliler hep dönek zaten :)
yazıklar olsun be türkiyede renkler bile yasak türkiye bir mozaik olan ırkların yaşadığı bir ülke nedir bu tek dil tek din tek renk anlamıyorum bırakın millet özgürce taşasın.
Osmanlı gibi hoş görülü olmak öyle kolay değil...Osmanlıyı Osmanlı yapan İslama derinden bağlılığıdır zaten...cumhuriyet tarihimizle saolsun siyasiler askerle el ele verip mozaiğin içine ettiler...Allah sonumuzu hayretsin İnşallah
haberde yanlışlık var, dün gece merdivenleri renkli boyayan belediye değil, halktı.
haberde yanlışlık yok, kasıtlı bilinçli yapılmış bir haber tıpkı gezi olaylarındaki haberler gibi, mynet biliyorum yayınlanmayacağını ama ben içimi dökmüş oluyum
Belediyenin yaptığı hatanın farkına varması çok güzel, belediyeyi hatalarını düzelttikleri için tebrik etmek lazım.
ossuruktan teyyare...memleket ve dünyada haber olacak bi bok kalmadı merdiven rengiyle uğraşın geri zekalılar.Türk dili öztürkçeleştirme oyunuyla fransızca kelimeler katılarak bozulmuş bir ulusun dili dini ve değer yargıları zedelenmiş ama çığırtkanlar ne halt edeceklerini şaşırdı.yok gezi park yok merdiven rengi.o kadar duyarlısınız da kıyı şeritleri mahvoluyo yada halk otobüsünü teröristler kundaklayıp gencecik bir kızımızı yakıyo nerdesiniz o zaman pezevenkler.askeri kendi derdine düşünce götünüzden destek veremedi tabi bu yollara başvuracaksınız artık bok yiyenler sizi
BAŞKA İŞİNİZ YOKMU EY BENİM GÜZEL İNSANLARIM.VATAN İÇİN MEMLEKET İÇİN İNSANLIK İÇİN BİR ŞEYLER YAPMAYA HİÇ KAFANIZ BASMIYORMU.?BOYAYA HARCADIĞINIZ PARAYI BİR GARİBANA YARDIM İÇİN HARCASANIZ DAHA İYİ OLMAZMI?(İKİ TARAFADA) SAYGILARIMLA.
avci senin başka işin yokmu peki internet e ödediğin parayı bir garibana versen elbiseyede para verme fukaraya ver sen soyut yaşa madem kendini buna hazır hissediyorsun ben destek vericem sana
nerden biliyorsun garibana yardım yapmadığını göstererek yapılmaz ya hani :) insanlık için yapmış işte insanlar tebessüm etsinler diye bu kötü günlerde... ama nerde anlayış yok
Arkadaşlar gök kuşağı gayların derneğinin ismidir sanırım belediyede bu yüzden gök kuşağına karşı olduğu için merdivenleri griye boyamıştır bence iyide yapmıştır ne öyle rengarenk merdivenler yakında o merdivenleri eşcinseller mekan belleyip müşteri beklerler merak etmeyin ahada buraya yazıyorum....
LGBT (LEZBİYEN GAY BİSEKSÜEL TRANSEKSÜEL) gurubunun renkleri. ONlardan başka kim yapmış olabilir
öylemiymiş bu renkler siz sanırım hep siyah beyaz gri falan giyiyorsunuz?
her güzel olayi bi illaki karalamak lazim illa biseye baglamak lazim bir kere de güzel birseyler düsünün kardesim ya belki Ülkemizde Dünyada biraz olsun güzellesir.
harbiden çok güzel yapmışlar ya lütfen karalama işlemi yapmayın ayıp hatunların yaptığı bayankupon adlı kupon sitesini gördünüzmü gözlerinize inanamayacaksınız kadınlar neler tutturmuş hemen aratıp bakın bayankupon diye
BİR RESME YADA Bİ DUVARA YADA BİR MERDİYENE BAKAR KEN KÖR GÖZLERDEN BAKMAYACAKSIN ADAMLAR RESMEN GAY BAYRAGININ RENK SİMGESİNİ YAPMIŞ
yanlışlıktan dönmüşlerde başta neden reddediyorlar fotoğraflar çıkmasa kim boyadı bekle dur bulacaklar diye... içine renk katmak istemiş insanların kötü haberler karşısında güzelde olmuş? belediye başkanıda hemen itiraf etmiş daha öğrenememiş azıcık daha sabretmeyi :)
akp hep yapar sonra biz yapmadık der sonra yalanları ortaya çıkar
aslında merdivenlerin renklendirilmesi çok güzel bir görüntü.. sadece her isteyen kendi kafasına ve tutumuna göre boyamamalı etrafı..
geziciler doymamış duvarlarıda kirletmişler. amma gezizekalı var ülkemizde. Rabbim ıslah etsin onları. beyinleri yıkanmış salaklar.
Gri renk katı despot resmi devlet rengidir. Avrupa bu hastalıktan kurtulalı 70 yıl oldu ama bizim devlet hala eski kafada.
BAŞKAN GÜZEL OLAN HERKESİN BEĞENDİĞİ BİR İŞİ YAPAMAMAKTAN RAHATSIZ OLMUŞ.
bu akp lilerin cok renge tahammulu yok tek istekleri her sey gri olsun cok gorusluk olmasın tek gri gorusluluk olsun demokrasiyi iclerine sindiremiyorlar tesekkurler
gökkuşağı renkleri e-güzel , güzeli çirkinler göremez
Birde biz etmedik dediler
beyoğlu belediyesini tebrik ediyorum... böyle bir rezalete sahip çıktığınız içinde sizi kınıyorum... Türkiye gibi bir ülkede inanılır gibi değil devlet bu rezalete neden dur demiyor..
ne rezaleti m al mısınız siz ne anlarsınız insanları güldürmekten tebessümden sizin için tek renk var gri iç karartıcı
"İnsanlar gülümsesinler diye" boyadığını söyleyen Çetinel'in renklendirdiği merdivenler, pek çok insanı gülümsetmişti. ’’Bir vatandaşımız şahsi bir karar almış, böyle güzel bir projeyi Beyoğlu’a kazandırmış.Ama ciddi bir usul hatası yapılmış.Belediyeye başvurulmadığı gibi orada yaşayan vatandaşlarımıza da proje aktarılmamış, mahalleli ve kurallar ihmal edilmiştir.'' NETİCE OLARAK HER BİREYE HOŞ GELECEK BİR İŞ ,ÖZVERİYLE YAPILACAK OLSA BİLE RESMİ KURUMA OLMASA DA ÇEVRE SAKİNLERİNE ''BÖYLE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM, NE DERSİNİZ '' DENEBİLMESİ DAHA DÜŞÜNCELİ,SAYGILI BİR DAVRANIŞ TARZI OLMAZ MIYDI?
yanlıştan dönmek te erdemdir,
ANKET YAPARLARMIŞ TA ONA GÖRE BOYATIRLARMIŞ.... SİZİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYA CİBİLİYETİNİZ YETMEZ ARKADAŞ..VARSA YOKSA KOLTUĞUNUZ..RÜZGAR NERDEN ESERSE O YÖNE UÇACAK ÇÖPTEN FARKINIZ YOK..BİZ YAPMADIK DEYİPTE KIVIRMAK ANCA SİZE YAKIŞIRDI..RENKLERDEN BİLE KORKAN ZAVALLILAR OLMUŞSUNUZ..ADAMA;HELAL OLSUN DEYİP ÖDÜL VERECEK BİR BAKIŞ AÇISI BEKLEMİYORUM SİZDEN AMA BU YAVŞAKLIK NEDEN ONU MERAK EDİYORUM???
işte size yeni lakap akp ler gri kafalılar çok renliliğe tahamül dahi edemiyorlar ne günlere kaldık ya bu adam lar 50 oy alıyor lar bakın büyük meydanlara her yer beton ye gri anlayın artık ya nerede renkli sevecan ülkesine sahip çıkan türk insanı galiba hepsi çanakkalede şehit oldu meydanda gri kafalılara kadı yazık çok yazık
merdiven boyanırmı millete zehir solutuyorlar, abesle iştigal diye buna diyorlar herhalde.
kökboya kullanırız bizde . zehırsızdir )))))
BUNLAR BÖYLEDİR,YAPARLAR YAPMADIK DERLER RECEP USTA,DA PKK İLE OSLO,DAKİ GÖRÜŞMELER ORTAYA ÇIKINCA,BİZ GÖRÜŞMEDİK,İSPAT ETMEYEN ŞEREFSİZ,DİR DEDİ DELİLLER ORTAYA ÇIKINCA ,HÜKÜMET GÖRÜŞMEDİ,DEVLET GÖRÜŞTÜ DEDİ,NE DEMEKSE SONRA GÖRÜŞTÜK DEDİ
nasıl bir devlet adamlığı bu??açık açık yalan söylediğini itiraf ediyor..önce inkar ediyor belediyenin bunla ilgisi yok boyatmadık diye açıklamada bulunuyor sonra ortaya çıkınca utanmadan arlanmadan biz yaptık diyor..yalancılık meziyet oldu bunlarda..nasıl Müslümansınız siz???yuh
merdivenleri griye boyayan insanın hareketi çok yanlış olduğunu düşünüyorum bundan çok eminimki griye boyayan zihniyet o merdivenleri çıkmak zorunda değil hatta belki hiç merdiven çıkmıyor diyebiliriz ama renkli merdiveni çıkarken ben en azından düşünürüm yeşile geldim maviye vardım kırmızıyı geçtimmi merdivenleri bitirdim diye merdivenleri çıkmanın sıkıntısından kurtulurum
Bu millet ne kadar aptal oldu, ne kadar aptalca şeylere takılır oldu
hadi o merdivenleride işgal edin, kurun çadırları, barikatları...bi taksim şenliği de orada yaşansın....
DİREN BEYOĞLU :D eylem başlasın :D :D
ne salaksınız ya haber olacak gündemlere oturacak bir konumu Allah akıl versin 2 gündür cartta curtt
Amcama helal olsun.Gerçektende renkli renkli olunca çok güzel olmuş.Yanlız herkes kafasına göre istediği yeri istediği gibi şekillendirmeye,boyama başlarsa bu olmaz.Kamu düzeni diye bir şey var.Bu güzel çalışmanı belediyeye başvurarak hayata geçirseydin hiç sanmıyorum ki onların buna hayır diyeceğini.Neyin ne zaman nasıl yapılacağını bilmiyor insanlarımız.Ben kafama göre istediğimi yaparım bunun adıda özgürlük olur diyorlar.Kusura bakmayın ama o merdivenlerin gri olmasını isteyen bir kişi bile varsa buda onu isteklerine saygısızlık olur.O yüzden bu işler usulune uygun olarak yapılmalı.
EVİNİZDEN GÜNDE 1 SAAT AYIRARAK AYDA 1000TL VE ÜSTÜ PARA KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ? FİRMAMIZA İNTERNET TABANLI CALISACAK CALISMA ARKADASLARI ARIYORUZ .MEMURLAR EV HANIMLARI EMEKLİLER ÖGRETMENLER ÖGRENCİLER İNTERNETİ KULLABİLEN HERKES BİZİMLE CALISABİLİR .ÖNEMLİ NOT İŞİMİZ :SATIŞ ,PAZARLAMA, ANKET İŞİ VE BAYAN OPERATÖR İŞİ DEGİLDİR DETAYLI BİLGİ İCİN TIKLAYINIZ.parakazansistem.blogspot.com
Memleket meseleleri bitti,merdiven meseleleri başladı.Zaten boyadan kimliğiniz belirlenmiyor.Bırakın bu işleri birazda eğitimle, iş güçle, ilgilenin pis çapulcular.
Müslüman yalan söyler mi???? Haşaaaaa. Mertcan arkadaş twitterde paylaşmasaydı fotoğrafları, yalan ve inkara devam edecek AKP li bir Belediye var karşımızda. Bu olayda bile yalan söyleyebilen birileri, bir düşünün Gezi olaylarında ne yalanlar söylediler halkı kandırmak için. Yakıp, yıktığımızdan tutun da, camide içki içilmesinden, türbanlı kadının dövülmesine kadar. Ama hiç birini ispat edemediler. Tek bir fotoğraf karesi gösteremediler. İşleri güçleri yalan, iftira. Demek ki bunların Müslümanlığı böyle bir Müslümanlık, bizim bilmediğimiz.
bunlar hayat rengklerinden ne anlasın hep huzun ve yaşanmamış ölü istiyorlar hayatımız hep erengklı olsun bırakında doya doya yaşıyalım gerçegi yaşıyamıyoruz barı boyalardan alalım zevkımızı helal size hüseyın bey
böyle rengarenk olmaz hüseyin abi dinen caiz değil sonra tahrik eder insanı mazallah gri olmalı belediyemiz doğru yapmış zihniyet bozuk olunca diyecek sözde yok allah akıl versin ne diyeyim
dinle rengin alakası ne yeterin artık dini alet etmeyin millet yalanlarınızdan bıktı herşeyde dini alet ediyorsunuz müslamanlık kim siz kim bir sizmi müslaman bir sizmi kuranı biliyorsunuz
Diğer Haberler