HABER

Mervan Gül, istifa edecek

ANKARA (İHA) - Yüskek Seçim Kurulu'nun (YSK) Siirt seçimlerini iptal etmesinin ardından milletvekilliği düşen Mervan Gül, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için seçim çalışmalarını yürütmek üzere Siirt'e gitti.

Mervan Gül, Siirt'e gitmeden önce Ak Parti Genel Merkezi'ne gelerek Erdoğan'la görüştü. Mervan Gül'ün görüşmede Erdoğan'a "Ben seçim çalışmalarını yürütmek üzere Siirt'e gidiyorum. Bir emriniz var mı?" diye sorduğu, Erdoğan'ın da 'Kolay gelsin' karşılığını verdiği öğrenildi. Gül'ün görüşmede ayrıca Erdoğan'ın aday olabilmesi için YSK'nın seçim takvimini açıklamasının ardından çekileceğini söylediği öğrenildi. Gül'ün, "Siz Siirt'ten aday olacaksanız ben seve seve çekilirim. Bu gurur ve sevinç kaynağıdır. Dünyada verilecek en iyi ödüllerden birisidir. Size Siirt'te ceza verildi. Bu ceza sadece size değil Siirt halkına da verilmişti. Şimdi aday olmanız genelde Türkiye, özelde ise Siirt için bir kazançtır. Bu Siirt için gurur kaynağıdır. Siirt halkı sizi dört gözle bekliyor" şeklinde konuştuğu belirtildi. Erdoğan, Mervan Gül'ün bu sözleri üzerine teşekkür ederek, "Herşeyin hayırlısı. Şu an önümdeki hukuki engeller kalkmış görülüyor. YSK seçim takvimini açıkladıktan sonra ben de kararımı vereceğim" dedi.

Öte yandan, Gül, görüşmenin ardından şu değerlendirmeyi yaptı: "Mervan Gül bakan da olsaydı, 365 milletvekilini Parlamentoya sokan Genel Başkan'ın dışarda kalmaması için seve seve çekilmeye hazırım. Tayyip Bey için yapamayacağım hiçbirşey yok".

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön