MHP Genel Merkezi'ne arabalı saldırı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, içeri girdikten bir dakika sonra bir kişi otomobille Genel Merkez binasına girmeye kalktı.

MHP Genel Merkezi'ne araçlı saldırı düzenlendi. MHP Lideri Bahçeli'nin genel merkez binasında olduğu sırada gerçekleşen saldırı sonrasında binada ve araçta bomba araması yapılıyor. Bahçeli'nin Konya'da düzenlenecek Türkçe Mitingi'ne hareketinden kısa bir süre önce düzenlenen saldırı sonrasında MHP güvenlik önlemlerini artırdı. Saldırganın gözaltına alınması sırasında "Beni öldürecekler" dediği duyuldu.

MHP Genel Merkezi'ne araçlı saldırı düzenlendi. MHP Lideri Bahçeli'nin genel merkez binasında olduğu sırada gerçekleşen saldırı sonrasında binada ve araçta bomba araması yapılıyor. Bahçeli'nin Konya'da düzenlenecek Türkçe Mitingi'ne hareketinden kısa bir süre önce düzenlenen saldırı sonrasında MHP güvenlik önlemlerini artırdı. Saldırganın gözaltına alınması sırasında "Beni öldürecekler" dediği duyuldu.

Anıtlara çarptı

M.B. adlı kişi, babasına ait olduğu tespit edilen 06 KA 0424 plakalı FİAT-UNO marka otomobille bariyerleri aşarak süratle binanın giriş kapısına yöneldi. Araç, MHP binasının önünde bulunan temsili Orhun Anıtları'na çarparak durdu. Araçtan çıkan saldırgan, "Beni öldürüyorlar" diye bağırmaya başladı. Saldırgan, MHP'nin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi. Saldırgan polise teslim edilirken, araç da, karşıdaki park yerine çekildi. Boma uzmanları, dedektör kurt köpeği ile otomobilde bomba araması yaptı. Otomobilin 'temiz çıktığı', bomba olmadığı belirtildi. Polis, parti binasındaki kamera görüntülerini de alarak inceledi. Bu sırada yan binanın terasından olay anını cep telefonuyla çeken genç bir kadında gözaltına alınarak ifadesi alındı. Görüntü alan kişinin olayla bağlantısının olmadığı anlaşıldı.

Devlet Bahçeli'den ilk açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkez binasına bir kişinin otomobille saldırı düzenlemesiyle ilgili "O bir meczup. Partiye saldırı yapmak için gönderilmiş bir zavallı" dedi.

Bahçeli, araçta bomba bulunup, bulunmadığı sorusuna ise "Şimdilik böyle bir şey yok" dedi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' açık hava toplantıları kapsamında düzenlenecek olan 'Türkçe Mitingi'ne katılmak için Konya'ya geldi. İlk olarak Altınekin İlçesi Kavşağı'nda karşılanan Bahçeli'ye karşılayan grup arasında bulunan çiftçiler, buğday taban fiyatlarındaki sorunlarını dile getirdi. Bahçeli, ardından gazetecilerin parti genel merkez binasına Murat B. adlı kişinin otomobiliyle saldırı düzenlemesiyle ilgili sorularını cevapladı. Saldırıyı Bahçeli, "O bir meczup. Partiye saldırı yapmak için gönderilmiş bir zavallı."diye konuştu. Bahçeli, araçta bomba bulunup, bulunmadığı sorusuna ise "Şimdilik böyle bir şey yok."dedi. Bahçeli, kent merkezi girişinde ise yaklaşık 500 araçlık konvoyla karşılandı. Partililerle tek tek tokalaşan Bahçeli, konvoy eşliğinde mitinge kadar dinleneceği Dedeman Otel'e geçti.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Saldırganın kimliği Murat Başkonak olarak açıklandı.

"ENTERESAN OLANI SALDIRININ BİZ HAREKET ETMEDEN KISA BİR SÜRE ÖNCE GERÇEKLEŞMESİ"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ANKA'ya yaptığı açıklamada, saldırganın MHP teşkilatı ile bir ilgisinin bulunmadığını belirterek, "Bize yabancı olduğu halde MHP Genel Merkezi'ni bilen birisiydi. Güvenlik güçleri, şahsı binanın girişindeki abidelerin önünde durdurdu, aksi takdirde içeri girecekti. Enteresan olanı Konya'ya miting için hareket etmeden kısa bir süre önce gerçekleşmesidir. Biz Konya için saat 12.00'de yola çıkacaktık olay da 10 dakika öncesinde gerçekleşti" diye konuştu.

Olayın ardından araç güvenlik görevlileri tarafından MHP Genel Merkezi'nden uzaklaştırıldı. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri araçta ve MHP Genel Merkezi'nde aramalarını sürdürüyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olay hakkında bilgi aldıktan sonra Konya mitingi için hareket etti. Edinilen bilgiye göre, saldırı sonrasında miting konvoyunda ve MHP Genel Merkezi'nde güvenlik önlemleri artırıldı.

MHP Lideri'nin Konya Mitingi'nde saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
surıyelı açlar yapmıstır.
Gündem çok sıcak,Ortadoğudaki cehenneminin içine Türkiye'yi de katmak isteyenler bu tür eylemlere çokça başvuracaklar gibi MHP her zaman olduğu gibi serin kanlı hareket etmeli,bu çakalların ekmeğine yağ sürmemeli...
akp'nin palalıları işte...
ne alaka
AKP'nin ta kendisidir ne PKK ne SOLCULAR bence AKP bu alcakca isi yapan yada yaptiran. caktirmadan sikacaksin kafasina bi yolunu bulacak -saldirdi silah cekti deyip -nefsi mudafa yaptik diyecektiniz tabi once ifadesini alacaktini bu serefsizler baska serefeizlere benzemez GEREKENİ YAPACAKSINIZ KANI BOZUK VATAN HAİNLERİNE.
EKONOMİST- TIMES- ABD- İNGİLTERE -ALMANYA- İSRAİL-KASAP SİSİ-KİMYASAL ESAD- CHP-MHP HEPSİDE AYNI SAFTA TÜM SİLAHLARINI ÇEKMİŞLER SAVAŞIYORLAR. KİMİNLE TC. BAŞBAKANI VE TC. HÜKÜMETİYLE. SLOGANLARI NE 3. KÖPRÜ İHALESİ DURDURULSUN. 3. HAVALİMANI İHALESİ İPTAL EDİLSİN, NÜKLEER SANTRALLER İPTAL EDİLSİN, TÜRKİYE ÇEVRESİNDE OLAN OLAYLARA ESKİDEN OLDUĞU GİBİ SESİNİ ÇIKARTMASIN. GEREKÇELERİ NE CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJELERİ ÇEVREYİ KİRLETİYORMUŞ. AVRUPADA VE ABD DE KİRLETMİYOR NEDENSE TÜRKİYEDE KİRLETİYOR. NEYMİŞ ESAD VE SİSİ DEMOKRATİK YOLLARLA YÖNETİYORMUŞ. GERİCİ DEĞİLLERMİŞ.?...
Çok fazla kasmış ve yormuşsun kendini. Bu mevzular sen ve senin gibi akp li ampül kafalıları aşar. Sen ne kadar kömür, ne kadar makarna alırsın onun hesabını yap. Yazık kendine bu kadar hor davranma.
dünya gündemiyle bu kadar ilgileniyorsan aç japonya yakın tarihine bak o nükleer santralin ne gibi zararı olduğuna laf olsun diye yazmazsanız sadece yorum olsun diye yazmayın mümkünse sizin gibilerine tek söylenecek eğitim şart.Olay sadece çevreyi kirletme değil o nükleer santrallerin zehrini solumayı çok istiyor git abd de avrupada yaşa
eskiden korku salardı şimdi kuzu mubarek kuzu sinmiş yok olmaya muktedir silkinmezse işi bitikkkkkkkkkkk
arkadaslar huzur guven ortamını bozmayalım 3 tane cahıle uymayalım ırak surıye mısır hepsı bu tuzaga cekıldı hersey iyi gidiyor ülkemızı koruyalım ne mutlukı müslumanım turkum lütfen ortamı bozmayalım
Türk düşmanları yaptırmıştır.
Hayinler devrede.
Geçmiş olsun. Kınıyoruz bunlar bu güzel ülkemizde olmaması gereken şeyler.Dikkatli olmak gerek Hükümetimiz Parti başkanlarımızın güvenliğini artırması gerekiyor.Olağanüstü bir dönemdeyiz. Sayın Bahçeli Konya'mıza gelecek içişleri bakanlığımız tedbirlerini artırmıştır inş.Kimsenin burnunun kanamasını istemeyiz
tipo kullanandan zarar gelmez
senin o tipo 150 kg bomba taşıyabilir
İlla Mhp lileri dökecekler sokaklara tas üstnde taş bıraktırmıyacaklar
EKONOMİST- TIMES- ABD- İNGİLTERE -ALMANYA- İSRAİL-KASAP SİSİ-KİMYASAL ESAD- CHP-MHP HEPSİDE AYNI SAFTA TÜM SİLAHLARINI ÇEKMİŞLER SAVAŞIYORLAR. KİMİNLE TC. BAŞBAKANI VE TC. HÜKÜMETİYLE. SLOGANLARI NE 3. KÖPRÜ İHALESİ DURDURULSUN. 3. HAVALİMANI İHALESİ İPTAL EDİLSİN, NÜKLEER SANTRALLER İPTAL EDİLSİN, TÜRKİYE ÇEVRESİNDE OLAN OLAYLARA ESKİDEN OLDUĞU GİBİ SESİNİ ÇIKARTMASIN. GEREKÇELERİ NE CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJELERİ ÇEVREYİ KİRLETİYORMUŞ. AVRUPADA VE ABD DE KİRLETMİYOR NEDENSE TÜRKİYEDE KİRLETİYOR. NEYMİŞ ESAD VE SİSİ DEMOKRATİK YOLLARLA YÖNETİYORMUŞ. GERİCİ DEĞİLLERMİŞ.?..
İyi de hafız AKP binasına değil MHP binasına saldırı düzenlenmiş....
Bahçeli'den ne istiyorsunuz? Kılıçdaroğlu'nun yeri belli. Alın, eti sizin olsun kemiklerini de köpeklere atın...
15 milyon kürt, 1-2 milyon arap 3-4 milyon ırak-suriyeli-mısır oyları zaten %45 eder işte akp'nin oyu.Önemli değil,Türkler zaten hep düşmanlarının 3-4 kat aşasında miktirda savaşa girmiştir.3000 yıllık Türk Ecdanından bu AKP(arap ümmetçisi)'ne oy çıkmaz.
Ergenekondur ergenekon, şamil tayyar çözer 2 günde olayı :) akpnin ta kendisidir yapanlar, solculardan hiç ümitlenmeyin eskidendi onlar.. şimdi ülkücü solcu farketmez vatan millet sakarya olduğumuz için solcular yapmaz, gezi parkında omuz omuza olan solcularla ülkücüler birbirine saldırımı yapçak güldürmeyin.. Neyse ergenekon uzmanı şamil tayyo halleder bu olayı :)
Bu nasıl provokasyonbir haber yaa...olayın daha aslı belli olmadan koca bi sayfa haber yapıp milleti gaza getirmeye çalışıyorsun my net...Koca sayfada aynı şeyleri yazmışsın.Yazıklar olsun
çok geçmiş olsun ALLAH bu hainlerden korusun
BAHÇELIDE ADAM YERINE KONULDUM DİYE SEVINMIŞTIR
kesinlikle pkk nın işi gönüllü koruma koyun genel merkez etrafında nöbet tutulsun çünki heran için bir saldırı olabilir bu seçimlerde biz geleceğiz inşallah
Konya'da yapılacak TÜRKÇE Mitingine gölge düşürmek isteyenler var. Kursaklarında kaldı. 1500 kişiyle korunanlara ithaf olunur.
anlayın dinleyin sorun sebeb nedir ögrenin geregini millet yapar.
Haydi MHP tek başına iktidara....
Kürtler kurtların ağzına lokma olmaya çalışıyorlar!!! Hadi hayırlısı!....
tayyonun palalılarıdır.
ÜLKEMİN DÜZENLİ OLMASINI İSTEMEYEN KARGAŞA SEVER VATAN HAİNLERİ YAPMIŞTIRRRR.AMA BAAAŞARAMAYAAACAKLAAAR
bah çeli yerini artık daha aktif ve genç birine bırakmalı MHP nin başarısı için
HER KİM İSE KEMİKLERİNİ KIRARIZ
Gündem değiştirmek derler buna
Garanti CHP yaptı derler yakında.Bu ülkede ne olursa ya ergenekon yada CHP'nin üzerine kalır.Başkanda Iraktan döndüya bahanede hazırdır.
meczup diyor deli diyuorlar filan adam araba kullanıyor yahu...MHP de sonunda reklamı öğrendi ..güzel bir oyun ..afferim ama bu size oy getrmez.. :) çalışın çalışın...MHP zaten afedersiniz de kurt deyil ,it sürüsüyle doldu taşdı..alınmasın mhpli arkadaşlar üstüne ..alınıcak olanları söylüyorum..bu vatan sevdalısı beyaz corap giyen ezan vatan diyen MHP tabanına ne oldu ..bahçeliyle kayboldu bu kesim..şimdiki genç tabanına bakıyoruzda .kendi namusları dışındakileri namussuz görüyor abdest yok iman yok sözde olunca çıkarlar piyasaya..alınmayın demidim mi Alparslanlr nerde?nerde gerçek kurtlar
Bi bitmediniz moskoflar
çok dikkatli olmasu gerekşir herkesin bu sıralqarda.Dıi tahrkli ve yabancı ajankar kool geziyor.Her an bir patlama provası veye patlama yapılabilir.
Bakan Çelik: Darphane işçilerinin ortalama çıplak ücreti 2 bin 365 lira 24 8 2013
NE ÇIKACAK ALTINDAN BAKALIM..
başlığa bak sankı şahan gökbakar ın teras kaçamaği :)))
kendine daha doğru dürüst türkçe isim yazamayanlar nette yoruma başlamış kimin uşağısınız.
Diğer Haberler