MHP lideri Devlet Bahçeli'den flaş bedelli askerlik açıklaması: 28 güne ne gerek var?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından bedelli askerlikteki 28 gün temel eğitim uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse “yaylalar yaylalar” türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir." dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44'üncü yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında bedelli askerliğe de değinerek, 28 gün temel eğitim uygulamasını eleştirdi.

İşte Bahçeli'nin o açıklamaları:

"Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 44’üncü yıldönümünde sahnelenen milli kahramanlığı saygıyla anıyorum. Bu Harekâtın öncesi ve sonrasında şehit düşen millet evlatlarına Allah’tan rahmet diliyorum. KKTC’nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı tebrik ediyorum.

"KIBRIS'TAN TAVİZ VERİRSEK ANADOLU'YU ATEŞE ATARIZ"

Bilinsin ki, Kıbrıs’tan taviz verirsek Anadolu’yu ateşe atarız, Kıbrıs’tan çekilirsek Ankara’da çürümeye başlarız. Böylesi bir zillete hiç kimse tamam demeyecek, tamah etmeyecektir.

Tam bu sırada süresi 28 gün olarak belirlenmiş bedelli askerliğin konuşulmasına şahit oluyoruz.Askeri ihtiyaçlar elbette gözetilmiş,dikkate alınmıştır. Meşru herhangi bir sebeple askerliğini yapamayan insanlarımızın yığılması da söz konusudur.Buraya kadar diyeceğim bir şey yoktur

"YAYLALAR YAYLALAR TÜRKÜSÜNÜ BİLE ÖĞRENEMEYECEKLER"

Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse “yaylalar yaylalar” türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir.

"28 GÜNE NE GEREK VAR?"

Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?

"ASKER SİLAHLA, AĞIT SİYAHLA ANILIR"

Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir. Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir.

Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 132 yorum
çıktı yine konuşuyor çıban başı.
insanlığın yüz karası.
@ozangulek bey hakaret varı ifadeler hoş değil ıyi geceler
Ne cüretle hakaret ediyorsun böyle bir hakkı kim veriyor sana
@ozangulek yuz karasi oyle mi !!dön aynaya bak
En başta İsrail olmak üzere bir çok ülkede KADIN lar bile askeri eğitim alıyor.UTANIN
kimse gitmek zorunda degil israilden bahsediyorsun amerikadan da bahset az super gucten
ilk defa bir fikrine katılıyorum bırak yaylaları bot bağlamayı öğrenemezler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler